Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki segítene megérteni...

Valaki segítene megérteni ennek a go meccsnek a végeredményét?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a go-val foglalkozni és kivételesen a számítógép ellen játszottam KGS-en.

Szívesen veszem, ha valaki tud adni pár tippet, hogy hogyan javítsak a játékomon, de ami leginkább érdekel, az az, hogy miért halott fehér középső és jobb felső csoportja? Középen én úgy látom már ki van alakítva két szeme, a jobb felsőben pedig nem hiszem, hogy lenne módom megakadályozni a kialakulásukat, bár őszintén szólva még nem olvastam végig.



2016. febr. 4. 00:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen. Sejtettem, hogy elfelejtettem valamit. Itt a link: [link]
2016. febr. 4. 01:50
 2/5 A kérdező kommentje:
A szembetűnőbb hibáimat, mint például az S-2 lépés mellőzését és társait egyébként látom, de összességében a stratégiai résszel akadnak problémáim.
2016. febr. 4. 01:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, segítek. Magam is tanulom a gót mát sok éve (16kyu tanuló vagyok). Jól látod, a középső él, a jobb felső él és alul is él a fehér. Nagyon helytelen a pontozás.


A fehérnek sokkal több pontja van mint 2 (kettő a jobb alsóban jelölve).

Az E1-re lépve két fekete levehető, ha vissza lép is a fekete, akkor is marad két szem. Tehát ha nem is lép a fehér, akkor is élő fehér ez az alakzat (C3-M5 él) és két fekete fogoly van itt.

A nagy középső fehér alakzat is él - ha lép a fehér a M9-re majd az N11-re, akkor a két fehér leesik (M10-N10 fogoly). Ha nem lép a fehér akkor is élőnek tekinthető ez a fehér alakzat (E10-P9).

Tehát hibás pontozás, ennyi a nyitja, jól láttad már a kérdés feltevésekor az élő fehér alakzatokat.

2016. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és még két gyors tipp (visszafele lépegetve átfúttam a meccset.)

A fekete 323. lépése lehetne J13 és akkor a középső fehér nagy alakzat második szeme nem jöhetne létre, a fehér rögtön meg is lépte a bekötést 324. lépésben és életben maradt.

A 279. lépésre a fehér válasza A18 kellene legyen, akkor van két szem és él az alakzat - így bukta.

2016. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy kell feltölteni az eidogora?
2021. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!