Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Mass Effect egy hatalmas...

A Mass Effect egy hatalmas koppintás lenne?

Figyelt kérdés
Nem provokatív a kérdésem, legalábbis nem annak szánom, ha valakit megbántok vele, akkor elnézést. Végigvittem a trilógiát, de semmi eredetit nem találtam benne. Főleg a Star Warsra hajaz a játék. De van benne minden, Star Gate, Star Trek, Pitch Black, Alien.... Komolyan ez lenne a világ legjobb játéka, hogy innen-onnan ha egy picit is de koppintunk? Tényleg bocsánat, ha valakit megbántok, de a Mass Effect egyáltalán nem eredeti.

#Star Wars #átverés #Mass Effect #Star Trek #koppintás #Alien #Pitch Black - 22 évente sötétség
2016. okt. 31. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Először is, nem a Mass Effect a világ legjobb játéka. Továbbá a Star Wars sem az eredetiség mintaképe.


Egy iyle nhosszú, többrészes játéknál, mint a Mass Effect, lehetetlen lenne oylan komponenseket alkalmazni, amiket már nem láthattunk valamilyen mód máshol.

Azért hasonlít a fenti művekre, azonos zsáneren alapulnak.

De nézhetjük úgy adolgot, ahogy te látod, és még sarkítsunk rajta egy kicsit. Az első mesék óta nincs eredeti gyermekmese, az első dármák óta nincs eredeti dráma, az első fantasyk óta nincs eredeti fantasy és így tovább. Akkor azok már nem is jók?

2016. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Ennyi erovel minden AAA cim koppintas lenne.
2016. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Az egy dolog, hogy erősen hajaz ezekre, de az 1992-es Star Control 2-t gyakorlatilag egy az egyben lekoppintották: [link]


A játék HD remake-je egyébként ingenyesen letölthető innen, Ur-Quan Masters HD néven: [link]

2016. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Ahogy írták, mindenből csak 1 létezik, onnantól kezdve mindenhol van koppintás.

Amúgy nem mondanám a legjobbnak, de nekem tetszett.

Ha te így érzed, ez van, mindenkinek megvan a személyes véleménye, ha így látod, akkor így látod.

2016. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi erővel a Benz Patent-Motorwagen óta minden autó csak egy ócska koppintás.
2016. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
a Star Wars meg egy Kurosawa film koppintás
2016. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
11%
Igénytelenek mass effecteznek csak.
2016. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Mondj par igenyes jatekot te bolcs #7-es...
2016. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

Kapásból felsoroltál öt lényegesen különböző sci-fi művet, amiből "koppintott". Ráadásul a Star Wars-ot említed legelsősorban, amiről mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy eredeti. Végtelenségig lehet sorolni mit honnan emelt át George Lucas.

Értem én, hogy nem provokatív a kérdés, de gyakorlatilag magad válaszolod meg. Nagyon-nagyon nehéz valóban eredetit alkotni. Minden művész "óriások vállán áll", több ezer évnyi kultúra van mögötte, amire építi a saját eredeti alkotásait.

Javaslom ezt a videót:

[link]

2016. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Sok mass buzer lepontozta a 7-est, pedig igaza van."


Még ha nem egy, a szakma és a játékosok többsége által nagyon nagyon jónak tartott sorozatról lenne szó, ami több millió példányban kelt el, azt mondaná az ember, hogy oké, előfordulhat.

Csakhogy esetünkben a fentiek ellentettje érvényesült.


Szóval akkor 10-es válaszoló, ha már így leszóltál mindenkit, támaszd alá érvekkel, magyarázattal, hogy a játékosok többsége miért téved, miért igénytelen, ha a játék ekkora sikert aratott, sorra kapva a szakmától is a pozitív értékeléseket? Kíváncsi vagyok, mi az, amit a rengeteg ember és a szakma nem vett észre, esetleg totálisan figyelmen kívül hagyott, és ezért a Mass Effect voltaképp egy igényteleneknek való, ergo rossz játék.


(egyébként roppant gyanús egy "új accountot csinálok és azzal beszólok, mert a másikkal adott válaszomat leszavazták" helyzet.)

2016. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!