Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Erre a gépre valami élvezhető...

Erre a gépre valami élvezhető játék?

Figyelt kérdés

Lehetőleg ingyenes legyen. Ráadásul élvezhető legyen a játék!

Config:

OS : Windows 10 Home x64

CPU: Intel Pentium Dual Core E6600

GPU: ASUS SILENT 1GB AMD RADEON HD5450

HDD: Samsung HD161HJ ATA Device

Motherboard: GIGABYTE-GA-EP31-DS3L Rev 1.0

RAM: 2x2GB Dual Channel 800mhz, 800mhz,

Lehetőleg 2011 feletti játékokat, de belefér még 2010 is!



2017. ápr. 8. 12:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez sajnos igaz, ha a kérdező nem ért a számítógépekhez, akkor muszáj tudatni vele, hogy ez a gép nem igazán alkalmas modern játékokra. Biztos van amit elvisz játszhatóan, alacsony felbontáson/low-on, de pont az a lényeg, hogy ezzel a géppel 2010/2011 előtti játékokat kéne keresni. Még évekkel ezelőtt egy ilyesmi géppel egész játszhatóan futott a Guild Wars 2 pl, de nem tudom annak mekkorát nőtt a gépigénye azóta.
2017. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Sajnos nem azt a világot éljük, hogy egy régebbi konfigra lesz majd egy 5-7 éves ingyenes élvezhető minőségi játék.


Pláne, hogy 64 bites Windows 10 van fent, ami helyből 2GB-ot elfogyaszt csak azzal, hogy üresjáraton fut. Olyan játékot meg sem szabad próbálni, aminek a gépigénye több, mint 2GB, mert kockákat fog pottyantani a géped. Márpedig a pár éves játékok bőven igényelnek ennél többet. Pl. a 2012-es NFS Most Wanted 2GB-ot kér minimum, de 4 az ajánlott.


Szóval jó dolog, ha a minimum gépigény megvan egy játék esetében, csak az pont arra lett kitalálva, hogy egyáltalán elinduljon, de az, hogy lowon akadozni fog-e, az már más kérdés.


Ha te lépést szeretnél tartani, akkor frissíteni kéne a gépet. Alaplapot, procit, memóriát mindenképp, a VGA még maradhat egy darabig, bár idővel azt is frissíteni kell. Minél előbb. :)


Itt a kettes válaszoló írt egy egész jó kezdést új konfighoz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Ez a minimum.

2017. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Videókártyát fogok előbb fejleszteni, arra 40K-t fogok beleölni. Utána megyek memóriára. 8GB a max, tehát veszek 2x2GB 800 Mhz-s DDRII RAM-kat. A végére fogom hagyni a CPU-t
2017. ápr. 9. 10:50
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy állsz egyébként anyagilag, de ha van lehetőséged egy kicsit többet költeni, én ebbe a gépbe már nem ölnék bele több pénzt. Ha kifejleszted annyira amennyire csak lehet, akkor sem lesz elég pl. a legújabb játékokhoz. Nyilván nagy előrelépés lenne egy Quad Core, illetve több RAM, erősebb videókártya, de sokkal érdemesebb lenne kihozni egy új gépet. Pl. az új Intel Pentiumok (kb. 17k körül vannak) 2 magosak és 4 szálasak, ezek erősebbek mint a te platformodon egy Quad Core, és még az integrált videochip is gyorsabb, mint a HD5450.
2017. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 LeonScottKennedy ***** válasza:
Nem a legfontosabbat kéne a végére hagyni. Egyébként én a helyedben egyszerre venném meg a hardvereket, nem egyesével. És ahogy az előző kommentelők írták, egy új alaplapra kéne felépítened a gépet, mert ezzel nem sokra mész. Legalább egy 1155-ös LGA-s alaplapot mondanék. És abba mehetne egy 3. generációs i3-mas proci. Nagyon sokra azzal sem fogsz menni, de még mindig többre, mint a tiéddel. Ram-ból pedig ddr3-mast és 1600mhz-t. És persze 8 gb a minimum. Videokártyákból a 40k-s árkategória pont az, ami talán elviszi a mai játékokat minimumon, talán egy kicsit nyomd feljebb az árat. 50k-ért már kapható gtx 1050ti, ami 4gb vram-os, ez szintén a minimum. Na egy ilyen géppel már lowon tudnál játszani az újabb játékokon is.
2017. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy a mai játékok eldöcögjenek rajta, hanem mondjuk legalább a GTA V elfusson rajta, 2015-s játékok max, annál többre nem is kell.
2017. ápr. 10. 17:19
 17/19 anonim ***** válasza:

Van az a mondás, hogy ágyúval verébre. Ezzel kapcsolatban inkább csúzlival elefántra.


Nem hiszem, hogy a GTA5 elfutna rajta, inkább a San Andreas-t célozd meg. Semmi gond nincs azzal, ha ezen a gépen szeretnél játszani, csak tudd a limitációit, ezen nem nagyon fognak 2010-2011 fölötti AAA játékok futni. A régi játékok közt is vannak nagyon jók.

2017. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A GTA V PC-re épp hogy két éve jött ki, az is viszonylag egy mai játék, és kell neki a vas bőven. 2GB VRAM édeskevés, nekem annyi van a laptopomban, és ha a texturákat maxra húzom, minden más low, akkor szinte el is értem majdnem a 2GB-ot GTA V esetében. Sajnos a gépigények csalókák, a GTA V minimum gépigénye pont arra elég, hogy egyáltalán elinduljon, de ettől függetlenül még mindig low környékén fogsz vele játszani.


És tudod ez az annál többre nem is kell általában addig tart, amíg be nem jelentenek egy új játékot, ami tetszik. :)


De figyi, te tudod, csak ne beszéljünk el egymás mellett (mi a válaszolók, és te a kérdező), mert mi mondjuk a magunkét, hogy te ebbe a gépbe már ne fektess többet, jobb lenne új alapokra helyezni a PC témát, mert csak pofozod a szrt. De te azt mondod hogy ezt akarod fejleszteni, ebbe akarsz VGA-t venni meg memóriát, akkor legyen. Nekünk mindegy, csak akkor ne tedd fel kérdésnek, hogy van-e valami újabb játék a régebbi gépedre. Nincs.


Mert amit te elkezdesz rákölteni, abból az árból vehetnél már egy használt asztali gépet, ami összességében jobb, mint a mostani géped.

2017. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 LeonScottKennedy ***** válasza:
GTA V azzal a géppel? Ez a hét vicce. 40k-ért 2-3 gb VRAM-osnál jobb videokártyát nem kapsz, az meg édeskevés GTA V-höz. Még a mediumhoz is, de kérdéses, hogy egyáltalán elindul-e és nem köt bele abba hogy nem elég jó a géped, mert simán el tudnám képzelni. Hallod nekem azért egy elég baszó gamer gépem van, és még nekem is döcögős a GTA V, ha mindent kihúzok benne ultrára, de MINDENT, mert rohadt sok beállítás van benne, nekem egy 8 gb vram-os videokártyám van, de még az sem elég, hogy kihúzzak mindent maxra. Te pedig örülhetsz, ha egyáltalán elindul majd, túl sok fps-re ne számíts, túl nagy élvezhetőségi faktorra szintén ne számíts.
2017. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!