Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy nem lesz már újabb konzol generáció?

Figyelt kérdés

Pontosabban fogalmazva a két vezető név, a Sony és a Microsoft nem gyárt következő generációs utódot a Playstation 4 és Xbox One konzoljaikhoz.

A visszafelé kompatibilitás programban hatalmas munka van az Xbox esetében. És csak idén indult az eredeti, első Xbox játékainak elhozatala. Kizártnak tartom, hogy új architektúra miatt dobnák ezt a több éves építkezést. Úgy gondolom 2020 környékén kapunk egy újabb, izmosabb One verziót. Majd így tovább. Persze a régi One, mint a One, One S és akkor már a One X is mondjuk csak butított grafikával, vagy már sehogy sem lesz kompatibilis AAA címekkel. Persze újabbak visszafelé teljesen kompatibilisek lesznek.

A Sony pedig megy majd a Microsoft után.

Én rendkívül örülnék ha így történne. Ti?



2018. febr. 14. 05:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Lehetséges. Bár azt nem gondolom, h butitva jönnének majd rá, csak épp lesz mindig ujabb valami. A technika még mindig gyorsan fejlödik, lásd csak a full hd - uhd -4k tv-ket, mindig van ujabb.

One szerintem is sokáig lesz, végülis 360 is sokáig volt. Szerintem majd csak kb 2022-2025 közt jön valami ujabb dolog. Aztán ki tudja, belép egy harmadik szereplö, és felboritja a konzolpiacolt. Nem lehet tudni.

2018. febr. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Ebben a dologban nem lehet igazából ennyire előre gondolkodni, gyakorlatilag naponta vannak brutális fejlesztések áttörések, bármikor jöhet valami ami miatt új konzolokat kell kiadni...
2018. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Lesz generáció váltás, ez elkerülhetetlen. Nem éri meg nekik állandóan erősítgetni pusztán a konzoljukon, mert a gyártás nagy költségekkel jár, nem vesznek elegendőt akkor abba meg belebuknának.

De viszont tolódni fog az új generáció eljövetele a kriptobányászat miatt fellépett készlet hiányok miatt.

2018. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezt nem csak te gondolod így és valószínűleg pontosan ezt az utat fogják követni. Majd idővel, akár a következő frissített verzióval megjelennek a támogatási követelmények, a régi masinákat meg úgy vezetik ki, hogy az a revízió már nem kapja meg az OS frissítéseket (amiket az újabb játékok, amikhez mér amúgy is gyenge lenne, megkövetelnek majd). Tehát nagyjából úgy, mint a telefon piacon.


Ami meg a generációzást illeti, az Xbox One és One X között is generációs teljesítménykülönbség van. Közel akkora, mint a 360 és One között.

2018. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

2004 ben mikor az első fizetésemből megvettem az első xboxomat a media marktban, totálisan el voltam ájulva és minden haverom is, a gyönyörű grafikától, a játékok eszméletlen valósághű mechanizmusától... aztán rá 2 évvel meglett az xbox 360asom, olyan grafikával és jácékmechanikákkal, hogy mind azthittük a csúcson vagyunk, ennél szebb már egyszerűen nem lehet játék...

Ma visszanézve, nevetséges ostoba gagyi ronda szarok... pontosan erre számítok 10 év múlvára is... az xbox one valami régi gagyi vacak lesz, és a telefonjainkon(vagy ami éppen telefon helyett lesz) fogunk ilyen mai gagyi vagy sokkal durvább játékokat tolni a tvnken...

2018. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez azért már nem egészen így megy. Ahogy közelíti a grafika a valóságot, úgy marad egyre kisebb tere a fejlődésnek. Egy ultrára kicsapott Crysis mém ma sem ronda, pedig elmúlt már 10 éves. Modokkal pedig teljesen korszerű szintre hozható. Ennyi fejlődés történt 10 év alatt. De ha az azt megelőző 10 évet nézzük, a Quake 2 és a Crysis között már sokkal nagyobb a különbség.
2018. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Itt van egy kis félreértés:D A sokkal élethűbb játékok eljövetelét ez nem húzná keresztbe. Pont ez a lényeg, hogy a fejlődés a kompatibilitás megtartásával is megoldható. Ha erre figyelmet fordítanak a gyártók.

A One X esetében a régebbi GCN2 mikroarchitektúra lett kiegészítve újabb GCN verziós képeségekkel, hogy az eddigi játékok is fussanak. Gyakorlatilag ez hosszú évekig művelhető stratégia. Ha pedig ugrásszerű technológiai változás állna be akkor ott a Sony féle irány amit alkalmaztak a Playstation 3 egyes kiadásainál. Komplett PS2 CPU van beépítve másodlagosan. Igen, a gyártási költséget megnyomná, viszont rengeteg munkaóra és marketingköltség van az Xbox 360 backwards compatible programban. Így ha tényleg egy teljesen új, autonóm Xbox érkezik pár éven belül, akkor két generációnyi játék megy a levesbe. Nem csak egy.

2018. febr. 14. 15:21
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Az Xboxnak konkrétan ez a terve. Ők egy teljes játékgépet akarnak létrehozni most a One-al is, meg a jövőben is, nem egy adott generációra korlátozott masinát. Úgy akarják működtetni mint a PC-t, ahol szintúgy minden generáció játéka működni fog. Vélhetőleg az emuláció amit írnak a 360-hoz az továbbvihető lesz, és a jövőbeli konzoljaikat is úgy gyártják majd, mint a PC-ket, azaz automatikusan Xbox One kompatibilis lesz. Az OS az ő kezükben van, és PC-n is bőven működnek olyan játékok modern videókártyákkal, amik a játék megjelenésekor még nem is léteztek.


A Sony hogy mit fog csinálni, azt nem tudom. Valószínűleg az Xbox hatására ők is visszakompatibilisak lesznek, de lehet hogy ráerőltetik a népre azt a trágya PS Now-ot, ki tudja.

2018. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok otthon konzolban, szóval ha még nincs a konzolhoz vr, akkor a következő generációhoz már lesz. Ha már van vr, akkor a következő generációban ehhez képest sokkal durvább lesz. Szerintem komplett lakásokat, épületeket lehet majd komplett fps arénává átalakítani, a gép az alaptajz alapján legenerálja a térképet, ti meg lövöldöznetitek egymást agyba főbe.
2018. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A VR még hamarabb eltűnik majd, mint az előző generáció vége felé agyon hypolt 3D. Mire piacra kerül a következő generáció a gyártók már mélyen hallgatni fognak, a felhasználóknak meg csak homályos emlékei lesznek, hogy megint rápróbáltak a dologra, mint amúgy 10-15 évente rá szoktak.
2018. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!