Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan legyek jobb a lolban,...

Hogyan legyek jobb a lolban, mi segítene, hogy jobb divízióba kerüljek?

Figyelt kérdés
A napokban annyira felbosszantott a játék, hogy azon is elgondolkoztam, hogy kitörlöm... Minden nap kb 3-4 rankedet játszom le, de van, hogy többet is. Eddig egész jól ment, kb tavaly nyáron kezdtem el játszani és bronz 2-ből arany 3-ba jutottam el. Az utóbbi két hétben viszont valahogy nem megy semennyire, sőt annyira rosszul ment hogy most vissza estem silver 5-be... Fel sem tudom fogni hogy veszthettem el 2 hét alatt több mint 300 lp-t. Support main vagyok, de komolyan eddig jól ment, volt hogy sorozatban több mint 10 nyereségem is volt, most pedig... Egyszerűen nem tudom, káosz az egész, mindig elveszítjük a lane-t, vagy ha nem mi akkor vagy top-mid feedel és vesztek persze. Én próbálok jó lenni és nem feedelni, az ADC-t meg is tudom védeni ha kell, de többet mit tehetnék, hogy nyerjek már végre? Mikor sorozatban 3 játékban 10 perc után egy afk van, vagy troller aki 5 perc alatt 3-szor meghal, vagy mikor jön egy Master Yi aki ledarál mindenkit, mi a .... tudjak csináli? Ez megy két hete és szinte minden egyes játékot elvesztek. Azoktól kérdem, akik goldosok vagy jobb divízióba vannak, mi a titkuk hogy eljutottak oda, min kéne változtatnom, hogy nyerjek és jobb legyek? Tényleg nem rajtam vesz el a dolog soha igazából, én kb az elejétől support main vagyok, de most valahogy semmi nem jön össze. Előre köszönöm aki valami hasznos tanáccsal tud szolgálni.

2018. márc. 10. 03:33
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha ilyen lose streaked van, akkor inkább hanyagoéd a lolt pár napra, nekem ez bevált.

Persze utána csak draft egy pár napig és aztán vissza rankedre

2018. márc. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést: élvezed a játékot, vagy csak a rangért/skinekért tolod, esetleg csak azért, mert mindenki más is játssza? A tanítványaim között nagyon sok olyat látok, hogy valójában nem szereti az adott játékot, szenved tőle, de mivel az osztályban mindenki azt tolja, MUSZÁJ neki is, különben kimarad valamiből. Van, aki NEM MER játszani, mert fél, hogy megint leesik bronzba. Ez a magamfajta vénember számára értelmezhetetlen, mi még azért játszottunk, hogy szórakozzunk, nem azért, hogy dühöngjünk, frusztrálódjunk vagy rettegjünk.

Talán a MOBA nem a te műfajod. Próbálj ki valami olyat, ahol nem a csapatod szerencsétlenkedésén múlik a győzelem, hanem csak rajtad.

2018. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű,eddig szerencséd volt,jó csapattàrsakat fogtàl ki. Most kerültél a jogos rangodba. Tényleg nem bàntàsból ìrom. Te sosem voltàl igazi goldos,csak lehoztàk neked. Egy igazi goldos,ilyen kérdést sosem írna ki.
2018. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tanulj ki màsik lane-t is,hogy ne a csapaton múljon hogy gold 3-ig visznek,vagy silver 5-ig :)
2018. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3: Na, ez meg a másik: hogy mindenki azt hiszi, hogy ő ennél sokkal jobb játékos. De miért hiszi? Hiszen ha valaki jó, akkor előbb-utóbb mindenképpen top ligás lesz, akármilyen rosszak a csapattársai.
2018. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

-élvezd a játékot

-fogadd el, hogy szar vagy

-játsz a fejlődésért és ne rangért


Ezek az alapok, amin lehet dolgozni.


Ezek mellett fontos felismerned, hogy mikor vagy rossz állapotban és találj valamilyen tevékenységet, ami kibillent onnan. Ha nem találsz akkor hanyagold a játékot 1-2 napig miután vesztes sorozatba kerülsz.


Ezek a lefgontosabbak! Most jöjjön egy kis álalános tudnivaló, hogy alátámasszam, az alapokat és, hogy ne menjen el a kedved.


"Egyszerűen nem tudom, káosz az egész, mindig elveszítjük a lane-t, vagy ha nem mi akkor vagy top-mid feedel és vesztek persze."


Képzeld el, hogy focizol. 5 fő 5 fő ellen, a kapust most kihagyjuk. Nagyjából igazságos a csapatkiosztás, tehát az összegzett tudás egyenlő.

Na most jön az, hogy de az én csapatomban van egy féllábú meg egy tolószékes. Igen és? Az összeg uygaan az, tehát vagy egy csapat retardált ellen játszol vagy az ellenfélben is van egy féllábú meg egy tolószékes.


Vissza lol-hoz:

Fontos, hogy felismerd, ha lane-en ki milyen szinten van. Ha nem ismered fel, hogy az ellenfeled béna és biztonságosan játszol ellene, akkor nem lesz előnyöd, amivel azt a csapattársad segíthetnéd, aki béna és erős ellenfele van.

Ha nem ismered fel, hogy az ellenfeled sokkal erősebb nálad és elfeedeled, akkor nem lesz olyan előny, amivel a csapattársaid tudnának segíteni rajtad.


Ha veszíted a lane-t akkor törekedj arra, hogy minél kevesebb előnyt adj az ellenfélnek, mert nem a lane.en kell verenyezned, hanem csak azzal a másik bénával, akik a másik lénen a challenger csapatársad ellen van. Ha nem halsz meg annyiszor mint ő, akkor máris többet tettél a csapat munkájához.

Ha nyered a lane-t akkor fordítsd át csapat előnyökbe(külső tornyok, gank, sari, nashor, adakozz killeket, stb.)


Most jöjjön egy kis support specifikus tudás:



"Én próbálok jó lenni és nem feedelni az ADC-t meg is tudom védeni ha kell de többet mit tehetnék, hogy nyerjek már végre?"


Ne feledd nem a nyerés a fontos hanem, hogy tanulj a játékből és a hibáidból!


Supportként nem az a feladatod, hogy az adc fenekében légy egész játék alatt. Az egész csapato számára hasznosnak kel lenned. Tehát ha afk az adc, akkor nem mész te is afk, hanem kiszórod ki a legerősebb, legokosabb és supportolod azt, csinálod amit ő kér.

Sok fajta support van, van amelyik kifejezetten jó 1-1 szereplő védésére(lulu), van amelyik inkább csapat szinten jobb(thresh, bard).


"Mikor sorozatban 3 játékban 10 perc után egy afk van, vagy troller aki 5 perc

alatt 3-szor meghal, vagy mikor jön egy Master Yi aki ledarál mindenkit, mi a .... tudjak csináli? "


Van egy rossz hírem. Ha te magad nem vagy feeder és afk, akkor 20%-al nagyobb az esélye annak, hogy az ellenfélben több feeder meg noob lesz, szóval ha mégis egy elo-ben toporogsz, akkor bizony valamit nagyon szarul csinálsz, ha afk-ra meg feedelésre kell fognod a vereséget.

Ha te magad jobban csinálnád a dolgokat, akkor gyorsabban, vagy lassabban, de följebb fogsz kerülni. Tehát az első lépé, hogy elfogadod, hoyg szarul csinálod a dolgokat.


"Tényleg nem rajtam vesz el a dolog soha igazából..."

Ne ez izgasson, inkáb az, hogy mit tehetsz, mit tanulhatsz még, hogy jobb esélyjel induljon a csapatod legközelebb.

2018. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#3 nincs olyan hogy 'igazi goldos' xd low gold es silver kozott nem igazan van kulunbseg ahogy en tapasztaltam


amugy meg low eloban szerintem csak carry supportokat eri meg jatszani mivel ott sajat magad jobban tudod alakitani a jatekot mintha mennel egy jannat aki hogyha nincs mellette valaki eros majdhogynem semmit sem er

2018. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Jungelben sokkal egyszerűbb játsazani, úgy próbáldd meg lehozni a gamet, hogy lemuteolsz mindenkit, es ha valaki szar akkor sem leszel ideges. Te vezeted a játékokat, mindig nézed a térképet és pingelsz amembereknek hogy pl ss van miden es ha eszreveszed, hogy gyanusan eltunt egy ket ember, gondolhatsz arra, hogy eppen rift geraldot baront vagy dragont szedik. Erre jó az a ward, amit akarhova le tudsz rakni. A teamfightot neked kell elkezdeni, de nem ugy hogy 1kmre vannak tőled a csapattarsaid, es amikor meghalsz, elkezdesz flameelni, hanem amikor az enemy adc rossz helyen van, azt kiszeded aztan megnyertétek a team fightot
2018. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Oké, hogy naponta kb. 3-4 ranked meccset játszol le, de mennyi időt töltesz azzal, hogy elemzed is a meccseidet, visszanézed, hogy mit hibáztál, hol hibáztál (pl.: valahova nem raktál wardot), stb. Ahhoz, hogy soloban fejlődj ez is kell.

Low eloban meg még goldban is fejeltős a support role mainelése, mivel drasztikusan függsz az ADC-től. Hiába meted meg, hogyha nem tud killt szerezni, óriási farm lemaradása van, stb. Emiatt ajánlatosabb inkább soloban tolni, mert ott nem vagy ráutalva a társadra. Supportkodni csak akkor érdemes még Goldban is, hogyha duoba mész.

Az ilyen AFKkal meg ezekkel nem tudsz mit kezdeni, hozzá kell szoknod ehhez, hogy lesznek meccsek, amiket emiatt veszítesz el.

2018. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont márc. 12. 09:26


Én bronz 5-ből silver 5-be Alistar supportal húztam ki magam, úgy hogy kb. 2 éven át bronzos voltam, és 1 hónap alatt feljutottam. Pont azért jó oda a support, mert általában autofillel nyom be valakit segítőnek, és az meg vagy trollkodik, vagy nem tud supportolni... Blitz, Tahm Kench, Alistar tanknak is jó, ami sokszor hiányzik a csapatból, de ahogy elnézem a kérdező is suppal jutott fel a gagyi ligákból.

2018. márc. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!