Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért ellenségesek ennyien az...

Miért ellenségesek ennyien az előrendelésekkel (pre-order) szemben?

Figyelt kérdés
Kinek mi köze van hozzá, hogy XY előrendel egy játékot egy kiadótól, akit szeret és a játék amit kínálnak tetszik neki? Ha előrendeli, akkor többnyire 1-2 nappal hamarabb meg is kapja, letöltheti és launchkor már játszhat is vele. Miért ekkora tüske ez sokak szemében? Senki sem kényszerít senkit, hogy rendeljen egy játékot elő, ha meg valaki akarja és élvezi a játékot, akkor miért ne tehetné? És akkor jönnek, hogy mert mennek mint a birka és mindent megvesznek amit eléjük tolnak. De kérdem én, miért ne vennék meg, ha egyszer tetszik nekik? Csak mert az adott játék nem konkrétan az ő elvárásaik alapján lett elkészítve akkor már senki hozzá se nyúljon? E3 utám még a csapból is az folyik, hogy "Remember: DO NOT pre-order".

2018. jún. 14. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert sokan úgy érzik, hogy a fejlesztők, kiadók többsége nem érdemli meg. Rossz tendencia pénzt adni előre egy olyan termékért, aminek nem tudjuk a minőségét.


Gondolj csak arra, hogy sokan előrendelnek egy ígéretes címet, amly középszerű lesz végül, de az előrendelők miatt így is jó eladásokat produkál. A kiadók pedig az eladásokból indulnak ki, ha egy cím jól fogy, akkor az lesz a minta...


Plusz magadnak is jót teszel, mert nem fő a fejed, hogy kidobtad a pénzed az ablakon. Én a Fallout 4, és a Mafia III óta megfogadtam, hogy csak CDPR és R* játékot rebdelek elő, AAA kategóriában.


Persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja, én inkább azt mondom, hogy legyünk körültekintőek, a magam részéről sok Early Access címet vettem, támogatva a kreatív indie fejlesztőket, más szerint a korai hozzáférést is kukázni kéne...

2018. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megveszel valamit, ami még nem létezik és nem tudod eldönteni, hogy az-e, amit te tényleg játszani akarsz és olyan minőség-e, ami megérdemli azt az 50-60 eurót. Te is csak a megjelenés után tudod meg, hogy a játék a te elvárásaidnek megfelelően lett-e elkészítve, vagy úgy jön ki, mint a Battlefield 3 vagy a Batman: Arkham Knight, ami a megjelenés után hónapokig játszhatatlan, vagy mint a No Man's Sky, amiben a beígért tartalom töredéke sem volt benne.


Nem ritka, hogy egy játszhatatlan bughalmaz jelenik meg, vagy a megjelenésig meggondolja magát a kiadó a post-lauch monetizációval kapcsolatban. Az előrendelés árt a játékiparnak és a (tudatos) fogyasztó érdekei ellen dolgozik.

2018. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem mindegy, hogy előrendelem most vagy megveszem a megjelenésekor? Steamen keresztül refundolhatom ígyis-úgyis, ha nem tetszik. A másik dolog meg, hogy inkább ismert fejlesztőkre gondoltam. Aki bedől egy indie teamnek, akiknek ez az első játékuk, azok meg is érdemlik, hogy egy rossz játékra elpazarolják a pénzüket. De ha egy ismert fejlesztőről beszélünk, akkor ott már tudod mihez hasonlítani, tudod milyen játékokat készítenek. A másik dolog meg az, hogy csak mert neked nem tetszik a játék, attól még lehet másoknak pont ez jön be. Legjobb példa a skyrim. Majndem mindenki dicsőíti, de ott is vannak, akik szerint sz.r, mert az előzőkhöz képest le lett butítva. Ugyanez a helyzet a Fallout 4nél. Igen, le vannak egyszerűsítve a játékok, hogy egy nagyobb réteget fogjanak meg és így nagyobb bevétel legyen belőlük. Ez teljesen érthető. De szerintem egyesek túldramatizálják. Ha nagyon zavarnak a beszédsorok és a skillek, akkor beteszel egy modot és máris semmi probléma sincs a játékkal. A fő sztori meg az összes játékban vacak volt. a 3.hoz képest meg szinte bugmentes és tökéletesen fut.
2018. jún. 14. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:
hol? te pénzed, kinek mi köze hozzá?
2018. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 Sok esetben volt rá példa, hogy tapasztalt csapatok is gyengébb játékot adtak ki, vagy borzalmas lett a port pl. Arkham Knight.


A refund pedig nem sokat jelent, konzolokon szigorúbn feltételei vannak, dobozos játékok esetén pedig szintén kiesik.

Steam-en tényleg jóp működik, de ritkán, olyan tömeges, hogy az érdemi visszajelzés legyen.


Egyébként személyes véleményem szerint elég kiábrándító, hogy az átlag AAA címek egyre egyszerűbbek, illetve egyre inkább vesznek ki az apró részletek, elég megnézni egy GTA IV és V összehasonlítást.


A Fallout 4-en pedig egy mód sem segít, hiába alakítják át a párbeszédek megjelenését, attól még kevesbb lehetőség van benne, és az igen, szarkasztikus igen, nem (ami, inkább azt jelenti, hogy később), esetleg a több infó.

Cserébe a kêpességeink sincsenek hatással a dialógusokra, és a fejlődési rendszer is kevésbé mély, ezen egy mod sem segít...

A Fallout 4 tökéletes példája az egyszerűsítésen, pedig a 3 is bőven emészthető, sőt a New Vegas is, de nem, az kell, hogy aki nem kifejezetten kedveli az rpg-ket is vegye meg... Tudom üzlet, de kiábrándító, ezért fordultam egyre inkább az indie játékok felé.


Amúgy meg igazad van abban, hogy nagyon relatív, hogy kinek mi tetszik.


Én továbbra sem fogok előrendelni, csak néhány fejlesztő esetén, így a Cyberpunk 2077 és a Legend of Bumbo lesz a közeljövőben amivel merek kockáztatni.


Mindenkinek a saját döntése, hogy mit vesz meg, és mikor, de pl. én a Mafia III első 4 óráját nagyon élveztem, így a refund nem játszott már, és ott voltam, hogy 70 eurót kidobtam egy borzslmasan középszerű játékra, ami pár hónap múlva féláron ment.

2018. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5#-ös: Én Xboxon két hónappal ezelőtt azért kaptam refundot, mert nem tetszett a játék. :D Ezt is írtam nekik konkrétan. Semmi probléma nem volt vele, nem nehéz konzolon se visszakérni a casht. :D Legalábbis Xboxon pont ugyanúgy működik mint Steamen.


Hogy a kérdezőnek válaszoljak, ez a never preorder dolog akkor indult el, amikor elkezdtek a kiadók egyre kevesebb tartalmat belepakolni a játékba, és külön eladni DLC-ként. Nem külön individuális személyekről szól, hanem a tömegről, aki olyan üzleti magatartást támogatnak, ami csak rosszat hoz a játékosokra. Nem arról szól hogy valakinek tetszik e a játék vagy sem, hanem arról, hogy akar e a community olyan üzletpolitikát támogatni, ami egyre kevesebbet ad a játékosok számára.


Ha egy kiadó úgy dönt, hogy a játék 1/3-át kiollózzák, és eladják DLC-ként, de még így is mindenki előrendeli, akkor azt az üzenetet adja a játékos tömeg a kiadónak, hogy ez működik, és ezt a magatartást továbbra is folytatják.

2018. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De nem mindegy, hogy előrendelem most vagy megveszem a megjelenésekor?"


Nem, mert akkor már egy létező terméket veszel meg, amivel kapcsolatban tudsz tájékozódni független forrásból az esetleges problémáiról.


"Steamen keresztül refundolhatom ígyis-úgyis, ha nem tetszik."


És szerinted milyen arányban teszik meg az előrendelők? Nagyon szoros kritériumai vannak annak, hogy mikor lehet refundolni egy játékot. A vásárláshoz vagy elővétel esetén a megjelenéshez mért két héten belül, HA a játékidőd nem éri el a két órát. És két órát nagyon hamar el lehet érni egy játékkal, pláne, ha reménykedsz, hogy csak elkezd jó lenni vagy találsz valami megoldást a problémáira.


"De ha egy ismert fejlesztőről beszélünk, akkor ott már tudod mihez hasonlítani, tudod milyen játékokat készítenek."


Simán ide tudnék szórni 30 AAA játékot ismert stúdiótól az elmúlt 2-3 évből, ami pocsék lett. Plusz a stúdió neve sem jelent már sokat. Szerinted a mai BioWare például ugyanaz a BioWare, amelyik a Dragon Age: Originst és a Mass Effect első részét fejlesztette? Szinte minden ember, aki a csapat gerincét adta otthagyta már a céget.


"A másik dolog meg az, hogy csak mert neked nem tetszik a játék, attól még lehet másoknak pont ez jön be."


Vannak esetek, amikor nem ízlés kérdése, hogy szar-e a játék. Az Arkham Knight PC portja, a Battlefront 2, az NBA 2K18 és a Metal Gear Survive pofátlan mikrotranzakciói, lehetne sorolni.


"Ha nagyon zavarnak a beszédsorok és a skillek, akkor beteszel egy modot és máris semmi probléma sincs a játékkal."


Azért ne a közösségnek kelljen már értékelhetővé tenni egy DLC-k és fizetős modok(!!!) nélkül is 60€-s árcédulával megjelent játékot.

2018. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A probléma ezzel csak az, hogy oké ne vedd meg, de ha imádod a játékot akkor csak azért ne vedd meg, hogy megleckéztesd a kiadót? Egyszerűen az ilyen sose fog működni. Lehet te beállsz a sorba és csak azért sem veszed meg és a több ezer másik játékos meg több száz óra szórakozást kap a játékból, amíg te kiállsz az mellett, hogy az ilyet nem kell támogatni. Ha szórakoztató a játék, akkor mi az a 100 euró? Amikor 500 órát játszottál és kijön egy új igényes dlc, akkor azt is megveszed. Igen, lehetett volna az alap játék része is, de téged az nem érdekel, hanem csak örülsz, hogy még több tartalmat kaptál a kedvenc játékodhoz.

Tény, hogy akkor lenne előnyös előrendelni, ha tudod, hogy az előző játékokat szeretted és egy kisebb nagyobb változás se rendítene meg. Ha egy az egyben akarod ugyanazt a játékot, csak más színhelyen, akkor az előrendelés nem neked van. Már előre látom, hogy ez lesz a tes 6-tal is. Ezer százalék, hogy az is le lesz egyszerűsítve, hogy elérje a casual és a konzol réteget is. EA-tól én sem rendelnék semmit sem elő. Ők tudom milyenek, de attól még nem mondom mindenkinek, hogy te hülye ne támogasd őket. Ő pénzük, eldönthetik mire költik.


Amúgy meg 4., játék fórumokon. Gyakran amikor valaki megemlíti, hogy előrendelt ezt meg azt, akkor megy a hülyézés, hogy ilyen ostoba emberek miatt ilyen rosszak a játékok manapság. Teljesen ignorálva a tényt, hogy az illető szerint a játék szuper és imádja játszani.

2018. jún. 14. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:

"A probléma ezzel csak az, hogy oké ne vedd meg, de ha imádod a játékot akkor csak azért ne vedd meg, hogy megleckéztesd a kiadót? Egyszerűen az ilyen sose fog működni."


Hát ezzel a hozzáállással biztos nem. Tény, hogy egyik napról a másikra a játékos közösség nem fog leszokni az előrendelésről, de ha elégszer áll be csak egy ember a sorba, akkor az össze fog adódni.


"Ha szórakoztató a játék, akkor mi az a 100 euró? Amikor 500 órát játszottál és kijön egy új igényes dlc, akkor azt is megveszed."


20€-s játékkal is lehet 500 órát játszani. Plusz van minőségi és mennyiségi szórakozás. Tud 20-30 óra minőségileg többet nyújtani egy játékból, mint 500 egy másikból. Plusz megint csak egy feltételezés, hogy igényes DLC jön, nem az alapjátékból kivágott, külön értékesített tartalom, vagy valami semmit érő pálya és fegyver csomag, amit korábban a modderek biztosítottak tonnaszám ingyen.


"Igen, lehetett volna az alap játék része is, de téged az nem érdekel, hanem csak örülsz"


Engem érdekel és nem örülök, ha tisztességtelen módon próbálnak kiforgatni a vagyonomból. Onnantól fogva a sorozat következő részénél már ne is számítsanak rám.


"Tény, hogy akkor lenne előnyös előrendelni, ha tudod, hogy az előző játékokat szeretted és egy kisebb nagyobb változás se rendítene meg."


Mi itt a logikai kapcsolat? Attól, hogy valaminek az egyik részét szeretted, még lehet a folytatása szar. Attól, hogy szeretted A-t, még nem lesz automatikusan előnyös előrendelni A+1-et.


"ár előre látom, hogy ez lesz a tes 6-tal is. Ezer százalék, hogy az is le lesz egyszerűsítve, hogy elérje a casual és a konzol réteget is."


Már nincs hova tovább egyszerűsíteni.


"EA-tól én sem rendelnék semmit sem elő. Ők tudom milyenek"


Ugyanolyan az Activision, az Ubisoft, a Konami, a Square Enix, a Take-Two Interactive és a Zenimax is.

2018. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg tudlak érteni, de akkor sem kellene bunkózni csak mert valaki előrendel. Eddig egyik előrendelést sem bántam meg, bár nem teszem annyira gyakran. Just Cause 3, Far Cry 3-4-5, Fallout 4, ESO... összes jó játék a maga módján. Igen, tudom just cause 3-mal launchkor voltak gondok... Nagy részüket elő is rendeltem gyűjtői kiadásban és a mai napig játszok velük. Manapság inkább csak divat utálni valamit. Tökéletes példa erre az új Fallout 76. Már petíciót írnak, mert a játék nem úgy lett megcsinálva, ahogy azt ők akarják. A gyűjtői kiadás meg pár óra alatt elfogyott. Igény is van rá, mert rengeteg ember akart coop stílusú fallout játékot, de ezt senki sem veszi észre. Legtöbben csak abból indulnak ki, hogy ŐK nem akarnak, szóval akkor senki más sem akar. Ott meg az az érvelés, hogy senki se rendelje elő, vagy vegye meg, hogy Bethesda soha többé ne csináljon multiplayer játékokat. Ez meg már tiszta egoista felfogás.
2018. jún. 15. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!