Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » D&D ultra kezdőként?

D&D ultra kezdőként?

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni D&D-zni, "megvettem" a könyveket (játékosok és DM-ek könyve), de tekintve, hogy mennyire hosszú, és én mint türelmetlen gyerek 2 nap múlvára "szerveztem" party-t, van valami gyorsabb út, hogy belejöjjek és tudjam a szabályokat nagyjából?



A DM könyv és a játékos könyv is kb 300-300 oldal, és ezt valjuk be, nem szívesen olvasom ki 2 nap alatt. El tudnátok mondani, hogy kb melyik részét érdemes elolvasni eleinte kezdőként mind a két könyvnek, vagy valami "tutorial" féleség videó formájában van e ami hasznos is?(csak mert a könyvben láttam 50+ oldal csak varázslat)

Köszönöm előre is



2018. júl. 10. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik kiadás? Harmadik, negyedik, vagy ötödik? Szinte mindegyikhez van "Quick Start" kiadvány, ami csak az alapokat tartalmazza.
2018. júl. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért ez így elég merész! Ez úgy működik, hogy kezdőként elmész egy társaságba kipróbálni, és mondjuk 10-20 alkalom után - mikor már viszonylag ismerős (bár aligha otthonos) vagy a dologban - megpróbálkozhatsz valami egyszerűvel, hogy lásd, megy-e a dolog. De addig nem árt lenyomni néhány kampányt...

Nem szeretnélek elrettenteni, de többek között itt, a GyK-n is olvastam már hasonló okokból fakadó negatív tapasztalatokat. Én anno a Call of Cthulhuval jártam így: a mesélő nagyon béna volt, a nyomozók közül egy-kettőnek lövése se volt az egészről... Magam pedig a MYFAROG-gal voltam türelmetlen, és sikerült is kedvét szegnem pár avatatlan jelöltnek. Persze efféle körülmények között a szesszió hajlamos kínszenvedésbe fulladni!


Szóval, türelem és tapasztalat - az egyszerűsített/gyors megoldásokat inkább kerüld!

2018. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát én úgy vagyok vele, hogy először a hülyéskedésesebb része jöjjön, majd utána jöjjön a komolyabban vevős;


És 3. kiadás ha jóllátom. Ez a könyvön belül van, vagy valami oldalon?

2018. júl. 10. 10:13
 4/4 anonim ***** válasza:
2018. aug. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!