Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hol érdemes elkezdeni teljesen...

Hol érdemes elkezdeni teljesen kezdőként az FRPG-t?

Figyelt kérdés
Olvasgattam kicsit a szerepjáték iránt. Szívesen kipróbálnék egy FRPG(fórumos szerepjáték) oldalt de nem tudom hol kezdhetnék. Az a baj teljesen amatőr vagyok, soha nem játszottam még és félek hogy nem játszana velem senki. Meg ha játszanának akkor lehet nem élveznék :S szóval sehova nem merek regisztrálni.

2017. szept. 28. 00:13
 1/3 anonim válasza:

A fórumos szerepjáték lényege, hogy a fórum tagjai játszanak együtt. Szóval elvileg a regisztráltak maguk a játékosok és mindenki mindenkivel játszik.


A fórumnak vannak szigorúbb és kevésbé szigorú szabályai, amelyek keretbe foglalják, hogy mikor hova írhatsz a fórumon kommentet.


Én nem láttam értelmét egyébként, eléggé unalmas volt, és más fórumozók hozzászólásai sem villanyoztak fel. Az biztos, hogy ez egy nagyon hosszú időbefektetést igénylő játék, mire úgymond "élvezetessé" vagy "izgalmassá" válik.

2017. szept. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régen elég sokat FRPG-ztem, így vénrókának számítok a szakmában.

Az ilyen oldalakon mindig vannak mesélők, akiknél jelentkezhetsz és ők mesélnek neked, emiatt nem kell félned, hogy senki nem játszana veled.

Arra viszont fel kell készülnöd, hogy a legtöbb mesélő baromira leterhelt, így nem biztos, hogy akit elsőnek kinéztél egyből el tud vállalni neked.

FRPG legnagyobb hátránya az, hogy baromi időigényes. Sokszor van, hogy egy-egy poszta 3-4 napot is várnod kell, de van olyan is, hogy többet. Emiatt a karaktered fejlődése is lassú, ha tényleg RPG-s a téma.

Nem tudom előtte mennyit foglalkoztál az írással. Sok helyre van egy minimális követelmény, hogy egy-egy posztodnak milyen hosszúnak kell lennie, az elején ez sokaknál gondot szokott okozni meg sok helyen beteges elvárások vannak ezzel kapcsolatban.

RoxfortRPG-n például azért kaptam figyelmeztetést, mert nem írtam A4-es oldalnyi hozzászólást arról, hogy a karakterem bemegy az asztrológia órájára. Igaz, az oldal minősége is pocsék volt, mert neki az volt jó poszt, hogyha valaki leírta bemegy az órára, erről eszébe jutt egy emlék, amiben eszébe jutott egy emlék, amiben éppen valamit csinált.

Oldakat nem tudok mondani, Naruto világa érdekel akkor még a Naruto Gundan-t tudnám mondani. FRPG Toplistán meg tudsz találni egy csomó oldalt (RoxfortRPG-t kerüld).

2017. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az első kettőnek....


Ennek a válasznak semmi értelme... nem az érdekelt hogy szerintetek unalmas vagy nem..


A 3. válaszolónak viszont köszönöm :)

2017. szept. 28. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!