Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nintendo Switch vagy Nintendo...

Nintendo Switch vagy Nintendo 3DS XL éri meg jobban nem otthoni játékhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeptembertől 2 hetente utazgatni fogok Pestre suliba és arra gondoltam jól jöhetne egy kézi konzol buszra/vonatra, tömegközlekedésre vagy épp várakozásra egy padon. Mivel ilyen körülmények között problémásabb a komolyabb játékok játszása, plusz van rendes PC-m amivel tudnék ilyenekkel játszani, ezért inkább ezek a casual, platformer játékok érdekelnének, ezért is néztem ki a Nintendot, viszont nem tudok dönteni melyik lenne jobb. Egyik konzolt se próbáltam még, így nem tudok tapasztalati úton dönteni, ezért is tenném fel itt a kérdést. A szívem kicsit a 3DS felé húz, viszont a Switch újabb, nagyobb és grafikailag is szebb. A 3DS kompaktabb, olcsóbb, hordozhatóbb, az aksija is jobban bírja és sokkal több kiváló játék van rá, mint a Switchre. Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2018. júl. 14. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Switch és ezerszer is Switch. Én jelenleg azon gondolkodom, hogy eladom a 3ds xl-t és veszek azon a pénzen egy Switch-t. Férjemnek van mindkettő, de ő is azt mondja, hogy a Switch a legjobb kézi konzol, ami valaha kijött. 3ds akkor, ha csak a pokemon játékok érdekelnek.
2018. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisipoke ***** válasza:

Az, hogy egy játék casual vagy hardcore, azt csak a játékosa határozza meg. Még a platformjátékok nagy része is vagy alapvetően nehéznek mondható (pl. a Donkey Kong Country részek), vagy egyszerűen vannak bennük olyan dolgok/bónusz pályák, amiket csak a legjobbak tudnak megcsinálni. Illetve sok olyan játék is van, amit alapvetően játszani nem nehéz, de ha az ember belemegy a kompetitív részébe (vagy ahogy az előző példánál, mindent meg akar benne csinálni), akkor azért rettenetesen meg tud izzasztani, legalább annyira, mint más platformon a játékok. Én 26 éves vagyok, és kifejezetten szeretem a nehéz játékokat, ugyanakkor a Nintendo a kedvenc játékfejlesztőm.


De csak hogy a kérdésedre is válaszoljak: neked kell eldönteni, hogy milyen igényeid vannak. A 3DS valóban kompaktabb, könnyebb hordozni, és több játék is van rá (főleg, ha számításba vesszük, hogy lejátssza az egyébként zseniális sima DS teljes játékkínálatát is), viszont a Switch tényleg jobb grafikával bír, könnyebb vele ketten játszani, kötheted TV-re is, ha nagyon akarod, és igazából a jövő is ebben van (miután még hatalmas lendülete van, míg a 3DS már mondhatni, hogy az utolsókat rúgja megjelenő játékok tekintetében). Viszont drágább is a Switch.


Ha engem kérdezel, jelenleg jobban megéri a 3DS: sokkal olcsóbb, kompaktabb, és sokkal több must-have játék van rá, és ha mindent be akarsz szerezni rá, amit érdemes, garantáltan több ezer órára le tud kötni... De nagyon mellényúlni nem tudsz, szerintem.

2018. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!