Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A sakk figurák és azok lépései...

A sakk figurák és azok lépései jogvédettek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy játékkal előrukkolni, ahol szeretném kissé megismertetni a sakk figurákat és azok lépéseit az emberekkel. Azonban hiába keresem a neten, nem találom, hogy használhatom e őket, vagy teljes mértékben védelem alatt állnak. Habár úgy gondolom, hogy az lenne a célszerű, ha le lennének védve, de azért titkon egy kicsit reménykedem. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. okt. 9. 04:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha másképp lép, már nem sakkfigura.

Ha a 'huszárt' 'lovasnak', a 'bástyát' 'toronynak', nevezed át, (Bármi másra) és lépésmódja is más, akkor az már nem sakk.

.

Miért másolsz, ha már kitalálsz valami újat, az legyen eredeti!

2018. okt. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg regényben, fantasyban, scifiben és hasonlóban olvastam a sakkról, egy kicsit másképp. Le volt írva, hogy háborút imitáló stratégiai játék, és mekkora logikát, odafigyelést igényel, stb., akár még a lépések egy része, de maga az a szó, hogy sakk, nem.

Önmagában a sakk egy nagyon régi játék, sokféle verziója létezik (egyszer én is játszottam egyel, még nagyszüleim idejéből származó játékoskönyvben, ott indai "szereplői" voltak a játéknak), így nem hinném, hogy maga az alapjáték ne lenne használható "alapanyagként".

Sakktábla készítéshez se gondolom, hogy minden kézműves mesternek engedély kéne - vásárokon mindig látni fa kristály fém stb táblákat.


Illetve, ha volt is védelem, száz éve legalább vannak sakkversenyek, de inkább több. Egy idő után könyvekre, egyéb művekre is megszűnik a kizárólagos jog (tehát pl. régi szerzők műveinek újrafeldolgozása nem plágium), ez szerintem itt sincs másképp. Ez mondjuk csak a saját gondolatom, de így lenne logikus.

2018. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy a csudába lenne jogvédett egy több mint ezer éves játék? Esetleg abból lehet gondod, ha egy az egyben lemásolod valamelyik gyártó figuráinak vagy táblájának a kinézetét.
2018. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!