Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek melyik jobb? A...

Szerintetek melyik jobb? A sims3 vagy a sims 4?

Figyelt kérdés
Itt ahogy el nézem sokan kérdezték már. De 2014ben..És akkor még szinte mindenki azt mondta h nem érdemes megvenni a 4et mert a 3 jobb.De azóta gondolom lettek újítások a 4ben.tehát most 2019ben melyiket választanátok?

2019. júl. 3. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Az első Sims-et egyik sem éri utól szerintem!
2019. júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez 1 jó és teljesen egyén válogatja kérdés. Sokan a 3-ra esküdnek Habár a 4. rész is egyre jobb lesz. A 3. rész abban "jobb" hogy nincsenek töltő képernyők a területek között DE egyben ez a legnagyobb hátránya is. Pont ez miatt sokkal jobb gép kell neki hosszú távon mint a 4. résznek, mivel folyamatosan kezelnie kell az "élő" világot és így ha csak nincs 1 atomerőműved akkor hamar elvérzik... Ilyen probléma nincs a 4. résszel.


Ami a tartalmat illeti: Egyenlőre a 3. részbe van még több tartalom. Egyetem,időutazás,természetfeletti lények(vérfarkas,mágus,tündér,genie) és még pár dolog ami a 3-ba már jelen van még nem elérhető a 4. részben. Persze folyamatosan jönnek a tartalmak a 4-hez, legutobb a "szigetvilág"-nak megfelelő kiegészítő jött a 4.-hez(természetesen sellőkkel együtt) és még rengeteg tartalom várható a jövőben.


Ami a rendszert illeti, nekem személy szerint a 4. rész e téren jobban bejött. Persze van aki ezen a téren is inkább a 3-ra esküszik de mint már mondtam legelején teljesen egyén függő hogy kinek melyik tetszik jobban.


De térjünk vissza az eredeti kérdéshez, hogy melyiket is választanánk.


Azoknak akiknek a pénz nem számít(atomerőmű és összes kieg) a 3. rész jobban megéri.

Azoknak akiknek nincs olyan "erős" gépük a 4. rész jobban megéri.


DE ez csak az én véleményem. Mint írtam nekem a 4. jobban bejött úgy is hogy MÉG nincs minden benne ami a 3-ba megvan. Bár azt se tagadóm hogy a 3-at is szerettem, csak ugye oda atomerőmű kell ami nekem nincs(de ha lenne is inkább a 4-et választanám).


A 3-al összehasonlítva csak 2 negatívumot tudok mondani a 4. részről.

1. Hogy még nincs meg minden tartalom ami a 3-ba megvan.

2. A 3-hoz képest még nem tartalmaz teljesen magyar nyelvet(fordítóknak hála már 65%-ig magyar de még nem teljes).


Ismételten hangsúlyozom hogy ez csak az ÉN véleményem róluk és nem "A nép" véleménye. Mondom ezeket úgy hogy a 3 és a 4. részbe is már jóval 100 óra felett vagyok.

2019. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.


Sims 4:

- őszintén, nem tudom eldönteni, hogy a grafikája jobb vagy rosszabb mint a Sims 3-nak. Mármint, letisztulabb, egy kicsit ilyen "mesefigura" féle, nem annyira valósághű.

- Az építés remek, könnyű utólag variálni a házakon, szobákon.

- Nem annyira akadozik, gyengébb gépen is megy.

- Át lehet járni a világok között, viszont maguk a világok nem annyira jók, kevés telek

- Zárt világ

- Kevés szórakozóhely, közösségi telek

- Nem lehet irányítani az állatokat (tudom, hogy a való életben sem lehet, és emiatt ez így valósághűbb, de ez engem akkor is zavar)

- Lehetőség saját étteremre, boltra, rendelőre. De ezekkel az a bajom, hogy amint elhagyom a telket, rögtön kiírja az üzenetet, hogy van valami probléma, vagy valami ilyesmi. A lényeg az, hogy a Sims 4-ben vagy saját vállalkozásod van, vagy pedig családod. De a kettő egyszerre nem megy, pláne, hogy pl. boltot csak úgy tudsz üzemeltetni ha ott vagy.

- A játék Spa, Wellness épületeit viszont imádom.

- A klubbok is ötletesek.



Sims 3:

- A simek nem annyira testreszabhatóak, mint a Sims 4-ben

- Viszont több jellemvonás van, illetve van kedvenc étel, szín, zene

- A Sims 3-ban ha jól tudom lehet zárolni a sim haját, meg mindent a karakterszerkesztésben, ami remek, mert a Sims 4-ben sokszor kiidegel, hogy mindig ráaggatja a csúnya sminkeket a simre, és minden ruhánál egyenként kell eltávolítanom...

- Akadozhat, pláne több kiegészítővel, lefagyhat, kiléphet magától, meg minden. De ez a Sims 3, így kell elfogadni :D

- Autók, biciklik, nyitott világ

- Több telek a városban, több lehetőség van szórakozásra

- Részmunkaidős állások, lakótársi lehetőség, távoli ismerős meghívása látogatóba (szimplán valósághűbbé teszi a játékot)

- Lehet irányítani az állatokat

- Van sok kisállat (madár, hörcsög, fogalmam sincs mi van még :D)

- Betörő, rendőrök, tűzoltó (szimplán valósághűbbé teszi a játokat)

- Ha elköltözöl egy másik városba, akkor törlődnek a kapcsolatok, illetve ha jól tudom, ha van különélő családtagod, akkor a vele való kapcsolat is törlődik (ami elég logikátlan, mert ugye a Sims 3-ban ha befejezted az egyetemet, vagy voltál külföldön, akkor utána az ott megismert emberek ott maradnak a kapcsolataid között, és meg is hívhatod őket látogatóba, de ha elköltözöl másik városba, akkor törlődnek a kapcsolatok)

- Amikor simet kreálsz, vagy bútorokat raksz le, akkor ugye van az a színskála, aminek köszönhetően bármilyen színt, bármilyen anyagot felhasználhatsz egy adott bútorhoz például

- Hotelek. Tudom, a Sims 4-ben is kezdhetsz egyéni vállalkozást, de számomra a hotel mindegyiket leveri.

- Egyszerűen a városok jobbak. Pl. hasonlítsuk össze egy Bridgeportot egy San Myshunoval. Pontosan.



Más nem jut eszembe. De ezek alapján is, a Sims 3 egyértelműen jobban megéri az árát. A Sims 4-ben már csak lehúzzák az embert. Minden kiegészítő drága, de egyik sem hoz akkora változást a játékba.

2019. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3-as válaszoló vagyok.


Persze ez személyes vélemény, de én jó pár évet játszottam már mindkettővel, a Sims 4-el az elejétel kezdve, de újítások ide vagy oda, a Sims 3 szintjét számomra még akkor sem hozza, és szerintem tök mindegy hány kiegészítőt adnak még ki, akkor sem fogja elérni azt a szintet.

2019. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!