Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Petri György versei csak...

Petri György versei csak szerintem szörnyűek?

Figyelt kérdés

Irodalom kedvelő vagyok és jómagam is szoktam verseket írni, rengeteget is olvasok, viszont Petrit nem tudom megérteni. Azt látom, hogy napjainkban igazán népszerű, mondhatni reneszánszát éli, mégis teljesen bugyuta, egyszerű és semmitmondó dolgokat ír.

Puszta sznobizmus volna a műveit kedvelni, csak én nem látok valamit, amit kéne?



2019. aug. 21. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvastam párat, én úgy vagyok vele, hogy jó versek (ez objektív) csak engem nem érintenek meg (ez szubjektív). Rajongást nem fog kiváltani belőlem, de ez nem a verseken múlik, hanem rajtam. Mindenkinek a saját átélt tapasztalatai formálják az ízlését, én sem tudok mit kezdeni a lehangolt, kiábrándult, életunt versekkel, mert nem itt tartok az életben.
2019. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem látsz valamit, amit kéne. Illetve nem kéne, nem kötelességed, hogy értsd ezt a fajta költészetet. Óriási költészet, de valóban főleg azok tudják értékelni, akiket megvert a sors. Kell hozzá egy (sajnálatosan) szörnyű élettapasztalat. Pl. aki sose volt szerelmes, az nem értékeli a szerelmes verseket sem. Akinek nem volt rossz élete, az nem tud mit kezdeni a depressziós költészettel. Ugyanakkor az a benyomásom, hogy általában a 20. századi költészet idegen neked, nem érted a stílusát. Arra, hogy bugyutának érzed, egy példa. Egyetemi tanárom mesélte, hogy nem mindenki érti a lírát, nem mindenkinek a fejébe mennek bele a költői eszközök, neki pl. tetszett egy vers, amiben az volt, hogy az utcai lámpák fénylő gyöngysora. Az apja lerakta a könyvet, s imigyen szólt: Most vagy lámpa, vagy gyöngysor, ez az író hülye.
2019. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!