Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sandman vagy Watchmen. Melyik...

Sandman vagy Watchmen. Melyik képregényt erdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Melyik jobb?

2019. szept. 6. 01:04
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A képregényvilág talán legnagyobb kérdése, mindkettő zseniális és hatalmas hatású, ennek megfelelően kizárólag szubjektív döntés születhet.


A Watchmen a szuperhősképregények rendkívül összetett "szatírája", ami deheroizálja a szuperhősmítoszt és lerántja maszkos igazságosztókat a földre, míg a Sandman egy hosszú, dark fantasy horrorköntösbe bújtatott modern mítológia, ami egyszerre táplálkozik a különböző népek és civilizációk mítoszaiból, történelmi eseményekből és irodalmi művekből. Mindkettő komplex, posztmodern metaképregény, mindkettő filozófiai témákat pedzeget, mindkettő naturálisan ábrázolja az erőszakot és mindkettő intelligensen áll hozzá a szexualitáshoz.


Amennyiben hozzád közelebb állnak a szuperhősös történetek, akkor egyértelműen a Watchment ajánlom, ám ha nyitott vagy a fantasyra, akkor viszont a Sandman egyenesen kötelező olvasmány.

2019. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. szept. 9. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A két legjobb képregény a világon :D leginkább mindkettőt.
2019. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nagyon igaz. Moore és Gaiman a képregénytörténelem legnagyobb zsenijei közé tartoznak, sőt, szerintem a Sandman talán még jobb is, mint bármi amit Moore csinált, pedig ez már majdhogynem blaszfémia!
2019. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. A Sandmant épp olvasom, nem értem még a végére, de amúgy magam is így érzem. Imádtam a Watchment is, meg Moore más képregényeit is, de Gaiman és a Sandman-féle mitológia mégjobban beszippantott.
2019. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 A Sandman befejezése után mindenképpen ajánlom a kettő Death minisorozatot is (The High Cost of Living/The Time of Your Life). Persze nem olyan ambiciózusak vagy úttörőek, mint az eredeti sorozat, de mindkettő rendkívül színvonalas és élvezetes, egyik sem hiányozhat egy elkötelezett képregényrajongó gyűjteményéből.
2019. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Death is tervben van a Sandman után.
2019. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!