Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok igényesen megírt,...

Ajánlanátok igényesen megírt, mélyebb, szubtilis, karakterhű Loki x OC fanficet?

Figyelt kérdés
Egy ilyesmit olvastam még ff.neten (Csak egy alma), hasonlót vagy sötétebbet keresek igazából. Köszönöm!

2019. szept. 16. 03:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értettem, hogy mit jelentenek azok a szavak amiket írtál, de a "Loki" és a "fanfic" szavakat értettem így tudom neked ajánlani Wattpadon az "Asgard Sárkányai" című sztorit. :)
2019. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, belenézek! Igazából bármit szívesen fogadok, ha nektek tetszett.
2019. szept. 18. 00:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Thorkik lesznek :) szóval slash, de azért néhány kivétel lesz


1. Jég kék jövő


Wattpadon vannak ezek, de lehet akad közöttük szerelem mentes is:

2. saci19 - Az iromány

3. fromthebigbang - Thorki One-Shots

4. Nevét nemtudom, de itt a címe a következőnek: Brother (az író valamilyen virág)


Jöjjön a Merengő, bár ott nem sok van

5. Thor nélkül nem!

Amúgy a Jég kék jövő is innen van, a legjobb fanfcek egyike a Jég kék jövő, pedig már rengeteget olvastam különböző témákban :)


Fanfiction.net

6. Az igazi hatalom (nem szerelmes, bárki olvashatja bátran)


Akkor még itt, de itt vannak "durvábbak" is, ne itt kezdd ha csak ismerkedsz a Thorkival, bár az elején vannak aranyos kis slash mentesek, amiben semmi fiúxfiú nincs.


[link]


Az aranybánya, ha szereted a drámát :D itt amúgy kissé gyászosak vannak, nekem nem jön be az összes Thorki innen


[link]


Amúgy vannak Tony/Loki ficek is, nekem nem jön be, inkább Stony és Thorki párti vagyok.


Ha nem ilyenekre gondoltál bocsi, de hátha másnak segítettem. Anno én is örültem volna segítségnek, de magamnak kellett találjak olvasmányokat. A Slashért ne nézz le senkit, az animések nagy része fiúxfiú párti, velük ne szórakozz :D

Tudod a sok Loki/random lány fic ultra gagyi. Kettőt olvastam, soha többet :D ekkor jött a Thorki, itt semmi nagy csalódás nem volt.

Hajrá;



Thorkik lesznek :) szóval Slash, de azért néhány kivétel lesz


1. Jég kék jövő


Wattpadon vannak ezek, de lehet akad közöttük szerelem mentes is:

2. saci19 - Az iromány

3. fromthebigbang - Thorki One-Shots

4. Nevét nemtudom, de itt a címe a következőnek: Brother (az író valamilyen virág)


Jöjjön a Merengő, bár ott nem sok van

5. Thor nélkül nem!

Amúgy a Jég kék jövő is innen van, a legjobb fanfcek egyike a Jég kék jövő, pedig már rengeteget olvastam különböző témákban :)


Fanfiction.net

6. Az igazi hatalom (nem szerelmes, bárki olvashatja bátran)


Akkor még itt, de itt vannak "durvábbak" is, ne itt kezdd ha csak ismerkedsz a Thorkival, bár az elején vannak aranyos kis slash mentesek, amiben semmi fiúxfiú nincs.


[link]


Az aranybánya, ha szereted a drámát :D itt amúgy kissé gyászosak vannak, nekem nem jön be az összes Thorki innen


[link]


Amúgy vannak Tony/Loki ficek is, nekem nem jön be, inkább Stony és Thorki párti vagyok.


Ha nem ilyenekre gondoltál bocsi, de hátha másnak segítettem. Anno én is örültem volna segítségnek, de magamnak kellett találjak olvasmányokat. A Slashért ne nézz le senkit, az animések nagy része fiúxfiú párti, velük ne szórakozz :D

Tudod a sok Loki/random lány fic ultra gagyi. Kettőt olvastam, soha többet :D ekkor jött a Thorki, itt semmi nagy csalódás nem volt.

Hajrá

2019. szept. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyi mindent összeszedtél! De valóban nem slashre gondoltam :O :D De ahogy mondod, hátha másnak jó lesz.


Nem nézek le senkit a slashért, néhány fandomban pont azt preferálom, de Lokival pont nem :'D


Tudom, hogy a Loki x OC ficek nagy része rosszul megírt, felszínes Mary Sue, de személy szerint legtöbb esetben ezt még mindig jobban elviselem, mint a slasht. És fogtam már ki jókat is.


Én egy kicsit szomorúnak találom ezt a tendenciát. Mintha az író könnyebben, kreatívabban el tudná engedni magát, amikor slasht ír. Miért veszik kevesen a fáradságot, hogy OC-vel is olyan jól írjanak?

Mivel az öntudatosabb írók között lenézett dolog az OC történet, persze hogy csak a kevésbé gyakorlott írók történetei maradnak. Pedig semmi nem gátolna meg egy slash írót abban, hogy az OC-jét is olyan érdekes, összetett karakterként írja meg, mint egy kánon karaktert.


De szerintem az idősebb korosztálynak már szimplán derogál OC-t írni, mert túl sokáig kondicionálták őket a "Mary Sue szégyenteljességével".


(Ez is inkább csak magyarul jellemző, szerencsére nemzetközi téren nagyobb a merítés és több a jó OC, reader fic.)


Sokan jönnek a feminizmussal a fanficek kapcsán, de nem pont az eredeti, jól megírt női karakterek megtagadása az, ami ez ellen megy? Mintha történetre méltó, érdekes karakter csak fiú lehetne, a lányok gagyik.


(Thanks for coming to my TED talk.)

2019. szept. 23. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahová írtam, hogy nem csak slash van, vagy egyáltalán nincs benne, azokat azért ajánlom :) aranyos kis testvér-ficek :D


Az a baj, hogy a sok kis 11 éves lányka ír egy sztorit, benne a saját kedveltjével, aki most Loki. De ezeket a lányokat nem érdekli semmi normalitás, a lényeg benne az, hogy van egy gyönyörű lány, aki vagy félénk, vagy egyfolytában feketét hord, vagy 'szerencsétlen', vagy tragikus hátterű, megérkezik Loki, megtetszik neki hogy szép meg pimasz, szerelmesek lesznek. Ezután szegény Lokit tuti felpofozza a csaj, mert az drámai meg minden. Na ebből van nekem elegem :D plusz nem szeretem azt, ha a kedvenc karakterem lesz az, aki úgymond behódol, csak mert a lány nagyszájú meg szép, és később még a pofon is elcsattan. Lokit ne ütögesse senki :D


Biztos vannak jók, de én maradok a biztos alapon. Wattpadon alig van Thorki, de legalább ami van az tűrhető. Nem, nem vagyok író, de azért olvasni tudok, és ami szar, az szar, max a sok romi mániás 10 év alatti értékeli, aki a szerelemben nem lát semmi lassút, semmi mélyebb szépet benne, hanem egyből az ágyba akarják tudni őket meg ugye rövid időn belüli drámát akarnak. Nah, ez kijött belőlem. Tudom, valahol el kell kezdeni, de szerintem ha valaki sokat olvas, nem wattpad szintű sztorit fog írni az első alkalommal sem.

2019. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, belenézek az említett sztorikba, köszi :)


Jogos, én se bírom a drámázást és a pofozkodást :D És tényleg sok a a felszínes fic, főleg wattpadon. De még nem vesztettem el a hitem, kitartóan keresek.

2019. szept. 23. 19:25
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia! Bár több mint egy éves a poszt én is ajánlanék!

Wattpadon szoktam csak olvasni, onnan egyértelműen a Bújdosót, és a Sötét mint a lelke/ Fekete aranyat. Ha esetleg Thorkit keresel akkor pedig a Bizalom Nélkült, vagy bármely Marvel oneshotsot. Ha IronFrost érdekel, akkor a Jeges Szerelmet ajánlom. Ha elolvasnál depresszívebbet akkor az angol Learning to fly-t ajánlom. Ha komédiát akarsz olvasni szintén angolul ajánlom a Peter Loki Shuri 1-2 című könyveket.

Lokit pedig ne pofozgassa senki :D

2020. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!