Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 20 éves lánynak milyen...

Egy 20 éves lánynak milyen ifjúsági regényeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudom rengeteg ilyen kérdés van. De nekem valahogy ezek a Leiner Laura, meg lol könyvek és hasonlók nem igazán kötik már le a figyelmem, lehet kinőttem belőlük. Meg az olyan ifjúsági regényeket szeretem amik nem túl ismertek. Tudnátok ilyet írni?
2019. nov. 21. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért pont "ifjúsági" regényeket keresel?

(Amúgy mondhatnál valami témát is hogy miről szeretnél olvasni.)

2019. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem egy 20 éves már kinőtt az ifjúsági könyvekből, még akkor is, ha lány.
2019. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk könyvmolyképző és a maxim ontja magából az ifjúsági könyveket, szerintem a molyon az ő oldalukon nézz körül.


Bármelyik életkorban lehet olvasni ifjúsági könyveket szerintem, bár tény, hogy ma nagyon sok a finoman fogalmazva is élvezhetetlen.

2019. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
szerintem is kinőttél már ezekből, próbálkozz talán mással. Elena Ferrante Nápolyi regények című sorozata jó kiindulópont lehet
2019. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
76%

Anne otthonra talál (L. M. Montgomery)

A titkos kert (F. H. Burnett)

Balettcipők (Noel Streatfeild)

A padlásszoba kis hercegnője (F. H. Burnett)


Ezek nem mai könyvek, de nekem pl. a kedvenceim. 10, 20 és 40 évesen is élvezhetők. :)

2019. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
68%

Ha a kalandosabbakat szereted:


Grant kapitány gyermekei (Jules Verne)

Kétévi vakáció (szintén Verne)

Winnetou (Karl May)

Monte Cristo grófja (Alexandre Dumas)


Ha a fantasy-t:


Harry Potter-sorozat

Percy Jackson-sorozat

2019. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. nov. 22. 18:44
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Octavia E Butler:Hajnal
2019. nov. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20 évesen Anne Rice: Vámpírkrónikák sorozata volt a kedvencem. Ebben van minden: kaland, szerelem, lélektan, misztikum, történelem és ahogy haladnak előre a történetek előkerülnek társadalmilag kényesebb témák is benne.


A másik favoritom Jane M. Auel Föld gyermekei sorozata. Az őskorban játszódik, nem tudtam letenni annyira érdekes, izgalmas volt.

2019. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

30 elmúltem, de szeretem az ifjúsági könyveket.

Mostanában olvastam a Silber trilógiát, a Párválasztó sorozatot, illetve az Úr sötét anyagai sorozatot kezdtem nemrég.

A vándorsólyom kisasszony trilógia és a Jók és rosszak iskolája ill. Percy Jackson is nagy kedvenc.


Ami nem túl ismert?

Aramanth titka trilógia

Vadonjáró tanítványa

Híd Terabithia földjére

ma már annyira nem divat Szöszit sem olvasni, pedig az is nagyon klassz trilógia (hmmm, régen olvastam, lehet kellene). Meg általában a pöttyös és csíkos könyvek, pl Tűzpiros üveggömb, Születésnap, A titkos kert, Jane Eyre, Villette, Aranyeső, stb)

2019. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!