Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha Harry és Draco valamilyen...

Ha Harry és Draco valamilyen oknál fogva mégis összebarátkoztak volna, ki változott volna (többet) és milyen irányba?

Figyelt kérdés

Az én elméletem az, hogy Draco változott volna pozitív irányba. Harry valóban magának való, de Dracoban több jó van, mint rossz Harryben, a másik pedig, hogy Draco sokkal labilisabb és befolyásolhatóbb, Harry stabilabb, erősebb.

Ti, hogy látjátok ezt a dolgot?



2019. nov. 23. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Harry.

Draco biztos nem tartotta volna a földön Harry-t mint Ronék, a hírneve szerintem a fejébe szállt volna, mint James Potternek.

Ezen kívül gondoljunk bele, honnan jön Harry legtöbb véleménye a varázsvilágról: többnyire a Weasley család és Hagrid. Ha Harry minden nyarát a Malfoy kúriában töltötte volna (mint ahogy majdnem minden nyarát az Odúban tölti) és csak Malfoyék véleményét hallja a varázslóvilágról és a muglikról biztos sokkal másmilyen lenne, mint a kánonban. Ezen kívül Lucius biztos megpróbálná elültetni Voldi ideológiájának magvait Harry-ben (főleg h abban reménykedett még az első rész idején, hogy Harry veszi át Voldi helyét). Ami mondjuk nem is lenne nehéz, tekintve hogy a mugli világban mindenki lenézte és bántalmazta.

Harry a személyiségének nagyon nagy részét köszönheti annak, hogy Ronnal és Hermionével barátkozott össze, míg Draco a személyiségének nagy részét a családjának. Így logikusan Harry változna többet ha mással barátkozott volna össze.

2019. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, de igazából, amikor azt mondtam, hogy "mégis úgy alakult volna" akkor nem úgy értettem, hogy legjobb barátok lesznek, vagy, hogy Harry a Mardekárba kerül, de úgy sem, hogy a vonaton fognak kezet, hanem mondjuk később kibékülnek valami miatt. Draco szerintem büszke lenne, ha Harry barátkozni akarna vele, ahogy az első részben is, persze igen hanyagolnia kellene Ront és Hermionét, de ott van a többi Griffendéles és DUMBLEDORE! aki szerintem, nem hagyná, hogy Harry Voldemortot kövesse, de Harry szerintem magától sem követné, hiszen megölte a szüleit, vadászik rá és miatta került a muglik közé. Úgyhogy max egy mugliutálatot lehetne nála elérni, de, hogy ilyen útra térjen, mint mondtad kétlem!

Azt persze elismerem, hogy változna negatív irányba.

2019. nov. 23. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hatnának egymásra, de nem történne hatalmas személyiségváltozás.


Harry valószínűleg valóban beképzeltebb lenne, de mivel 1. Voldi ölte meg a szüleit és 2. azért Harry a velejéig egy jó gyerek, ha Lucius meg is próbálta volna átállítani őt, nem hiszem, hogy nagy sikerrel járt volna. Nem gondolnám, hogy Harry benyelné az aranyvérű ideológiát, tekintve, hogy ő maga is félvér ill. mivel egész életében elnyomták és bántalmazták, egyszerűen elképzelhetetlen a számomra, hogy másokat tudatosan ugyanolyan helyzetbe helyezzen.


Draco oldaláról viszont... Nos. Draco a szülei nevelésének az áldozata -- elvégre senki sem születik szemétládának. És ha össze is barátkoztak volna, nem hiszem, hogy Harry nagy változást gyakorolt volna rá, legalábbis addig biztosan nem, amíg valami alapjaiban meg nem ingatja a világnézetét - ez pedig Voldemort volt a hatodik könyvben. Harry önmagában nem tudna semmi olyan drasztikusat elkövetni, ami ekkora változást hozna. És Draco a canonban valóban jobb ember lett, még ha nem is vált szentté.

2019. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem sem lenne drasztikus változás, de enyhítene az ideológiával kapcsolatban, viszont a bántalmazásból biztosan vissza venne, hiszen az nem elvárás.
2019. nov. 23. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindketzen változtak volna, de Harry jobban. A fejébe szállt volna a hírnév, és piszkált volna másokat, de komolyan nem ártott volna senkinek, Luciussal pedig nem jönne ki túl jól Lucius arroganciája miatt, de Narcissával jóban lenne.

Plusz szerintem összejöttek volna.

2019. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 haachan ***** válasza:
77%
Szerintem Harry nem változott volna annyit, a fejébe szállt volna egy kicsit a hírnév, de nem annyira,mint pl.James Potternek. Draco ahogy az idő telt volna, szerintem jobb ember lett volna. Lehet, hogy hülyeség amit most mondok, de szerintem Harry kiállt volna Dracoért, amikor Voldemort arra kérte, hogy ölje meg Dumbledore-t, merthogy Draco elmondta volna Harrynek, hogy mire kényszerítik, Harry pedig segített volna neki (mármint nem Dumbledore megölésében) és kiállt volna érte. A háborúban pedig Draco nem ment volna oda a szüleihez és a jó oldalon lett volna mindvégig. Ja, és összejöttek volna szerintem, mert amúgy Harryn nagyon látszott a könyvben, hogy tetszett neki Draco :D
2020. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
80%

6.!

A valaszod vegen megdobogtattad a kis Drarry shipper szivemet:D

2020. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!