Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Fővárosi Szabó Ervin könyvtá...

A Fővárosi Szabó Ervin könyvtárban a bérlet mindenhová jó?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy én, aki már 18 elmúlt, tudok kölcsönözni a gyerekrészlegeről? (El akarom olvasni újból a Harry Potter sorozatot.)

2019. dec. 8. 20:51
 1/3 FarkasKölyök. ***** válasza:
100%

Szia! Baromi röviden: Persze :D


Hosszan:

Egyrészt: Én is rendszeresen veszek ki gyerekrészlegről, hiszen nem csak mondókás könyvek vannak ott (bár azt is szívesen megnézem, főleg az illusztrációit, ha olyanom van), hanem ifjúsági regények, ismeretterjesztők, stb-k is. Meg amúgy egy felnőtt is nyugodtan olvashat bármilyen gyerekkönyvet, akár képeskönyvet is, elég soknak igen értelmes és tanulságos tartalma van, minden korosztály számára, és pihentetően, egyszerűen megfogalmazva, gyakran szemet gyönyörködtető, minőségi illusztrációkkal :) Komolyan mondom, szerintem a "felnőtteknek" (amúgy nagyon tudom utálni ezt a kategorizálást, főleg ilyen témában, de ez nem neked szól, hanem úgy általánosan :D ) ugyanolyan szüksége lenne játékra, lazulásra, szép színes képekre és egyszerűen megfogalmazott, de tanulságos, vagy csak szórakoztató dolgokra, mint azoknak, akiknek még 18 év alatti kort mutat a személyijük... nonplusultra a mesék jótékony hatását pedig mostmár számos tudományos kutatás is bizonyítja :) Szóval felnőtt is simán lóghat a gyerek részen, és mondom ezt úgy, hogy leggyakrabban a "felnőtt" természettudományi-szakirodalmi részen vagyok megtalálható. Szóval szerintem ilyen parád sose legyen, hogy mi "felnőttes meg gyerekes", pláne itt, ez úgyis szubjektív, az életben mindig előfordulnak emberek, aki valamiért belédkötnek (és az őket minősíti), meg lesznek, akik szimplán jól érzik magukat és nem törődnek az ilyesmivel. Szóval a gyerekrészlegre húzz be nyugodtan, no para :D Ja, meg persze rengeteg anyuka-apuka-nagyszülő és nagyobb testvér is kölcsönöz a kisebbeknek könyvet, mások a grafikai anyagot nézegetik ott, oda ülnek be tanulni, mert színes, aranyos és sokszor meglepően csendes hely, vagy épp a tanulmányikhoz van szükségük valamilyen gyerekkönyv megtekintésére. Ilyen is van :) Lehet kevesebb kisgyereket fogsz látni ott, mint felnőttet :D Szóval tényleg, bármelyik Szabó Ervinben nyugodtan menj be a gyerek részre. Nem tudom ilyesfajta szorongás része volt-e a kérdésednek, de ha nem, akkor hátha másnak hasznos, mert találkoztam már olyannal, aki valamiért "cikinek" érezte bemenni a gyerek részre gyerek nélkül :D


Másrészt: azt nem írtad, hogy a Központi Könyvtárra gondolsz-e? Mert a Fővárosi Szabó Ervin így az egész hálózatot magába foglalja a fiókkönyvtárakkal együtt. Én a fentebbit főleg a Központiról írtam, de a kerületi tagkönyvtárban is így működik nálunk, a többibe nem tudom. A honlapjukon megtalálod a szabályzatot, a különböző bérletek díjait és a velük igénybe vehető szolgáltatásokat. De röviden kb úgy néz ki, hogy van adott könyvtárra szóló bérlet, illetve általános bérlet amivel az összesbe bemehetsz. Szerintem ha a központiba veszel csak bérletet, az bőven elég és árban meg könyvmennyiségben is jobb vagy. Azon belül pedig van olvasójegy és kölcsönzőjegy. Az olvasójeggyel csak beléphetsz (minden olvasói területre, nincsenek elzárva a "részlegek" egymástól, kor alapján sem) és csak helyben olvashatsz, ez asszem 500 ft egy évre, a kölcsönzőjeggyel viszont kölcsönözhetsz is (18 könyvet max egyszerre) és van ingyen wifi jelszavad és azonosítód is hozzá a könyvtár területén. Én ebből egész éveset veszek mindig, ott az ára, hatezer valamennyi most asszem teljes áron. Sztem ez a legjobb konstrukció. :) És bármelyik részlegről kölcsönözhetsz vele könyvet. Amúgy fordítva nem működik, nem tudom, nem ezzel keverhetted-e össze.(?) Gyerek kölcsönzőjeggyel nem lehet felnőtt részlegről kölcsönözni, olyan 2-3 éve lassan, mert pár élelmes szülő kiváltotta a gyerekének jelképes összegért a gyerekbérletet, majd atomfizika meg kámaszutra könyveket vett ki vele (kicsit eltúlozva...vagy nem) :D :D :D Szóval azt beszüntették, azzal csak gyerek könyvet lehet kivenni a gyerek részlegről.


Harmadrészt: szerintem a Harry Potter könyvek lazán ott vannak a scifi, fantasy, vagy tini részlegen is, szóval akár a "felnőtt" részen is megtalálhatod. Ha angolul, vagy németül keresed, akkor meg szinte tuti.


Remélem elég bőséges választ adtam :) És a Központi Könyvtárat nagyon ajánlom, főleg ha még nem voltál ott, mert iszonyat jó hely, építészetileg is imádom :D

2019. dec. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

A Központiba járok. Igen, bámulatos építészetileg.

2019. dec. 9. 07:04
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon jól megfogalmaztad a gyerekes-felnőttes mibenlétét!

+ Általában én is természettudományi könyvekért megyek, mivel az iskolai könyvtár e téren nem igazán kielégítő. (Nincs S. Hawking pl.)

2019. dec. 9. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!