Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik történetét olvastad...

Melyik történetét olvastad már E. T. A. Hoffmannak? És hogy tetszett?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Arany virágcserép. hát, meg van a maga stílusa:) kell hozzá egy lélekállapot, de nekem tetszett. nagyon látványosan ír, olyan mint egy jobbfajta lsd trip:D maga a történet nem tartozik a ekdvenceim közé, de az írásmód megfogó :)
2010. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is az Arany virágcserepet. Tuti, hogy be volt szívva amikor írta:D

Tuti nem lesz semleges a könyv, vagy nagyon fog tetszeni, vagy rohadt unalmasnak találod. Ja, és sok logika nincs a könyvbe, hát igen az lsd mikre képes:D

2010. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvastam már, és nekem nagyon tetszett. Ez a beszívott dolog meg...
2010. júl. 20. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Középsuliban az Arany virágcserepet. Azt mondták, hogy egy elmebeteg írta. Kb. az utolsó oldalig végigszenvedtem, majd minden bekezdés után azt kérdeztem magamban mi ez a sz.rság, ugye ennél már nem lehet rosszabb.

Aztán az utolsó oldalak valamelyiké, amikor kiderült, hogy a boszorkány a sárkánytollnak és a karórépának a gyermeke, valamiért bennem elpattant egy húr és felnevettem. A hátralevő részeket már hangos hahotában olvastam és azon keseregtem, hogy miért nem így olvastam végig az egészet.


Azán pár éve vettem egy kötetet, hogy újraolvassam, de abban az Arany virágcserepet Horváth Zoltán fordította és nem az, akinek a fordításában először olvastam, úgyhogy nem tetszett. Aztán elolvastam még unalmamban a kötetből a Scuderi kisasszonyt is, de felejthető volt az élmény, mármint emlékszem még a sztorira, de nem valami nagy durranás.

2010. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én amolyan kezdetleges fantasynak fogom fel, és úgy remekül élvezhető.

Mellesleg én már olvastam tőle a Don Huant, a Cinóbert és a Homokembert is.

2010. júl. 21. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Fú, én képtelen lennék ilyen jól hozzáállni a dolgokhoz... Nekem az Arany virágcserép maga volt az agyhalál.... utána heten próbáltuk kibogozni, hogy ki kinek a szerelme, gyereke, kígyója XD

és hasonló érzéseim voltak, mint az utolsó hozzászólónak :)

2010. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!