Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ilyen könyveket...

Psycho Lady kérdése:

Tudnátok ilyen könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondoltam, ami természetfeletti lényeket tartalmaz pl: angyal, démon, vámpír, boszi stb.

DE A LÉNYEG : ne legyen benne romantikus szál. Ne egy szerelem legyen a középpontban, hanem valami harc, vagy a múlt felfedezése stb, bármi csak ne szerelmes.



2020. jan. 19. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Lilith Saintcrow

Az ​Ördög szolgálatában


Patrick Rothfuss

A királygyilkos krónikája


Robert E. Howard

Az ​éjszaka gyermekei


Peter V. Brett

A ​Rovásember (Démon-ciklus)

2020. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Paul Hoffman: Isten Balkeze


(A sorozatnak nem jelenik meg több kötete ezen a nyelven)


disztópia, fantasy


2010


“Idefigyeljenek. ​A Shotover dűlőn található Megváltó Menedék neve egy átkozott hazugság, mert megváltásból egy fikarcnyit nem talál ott az ember, menedéket pedig még kevésbé.” A Megváltók Menedéke egy hatalmas, elszigetelt hely, ahonnan hiányzik az öröm és a remény. A legtöbb lakója még kisfiúkorában került oda, minden esetleges szándékuk és akaratuk ellenére, hogy hosszú évekig legyenek kénytelenek elviselni a Megváltó Lordok brutális zsarnokságát, akiknek a kegyetlensége és erőszakossága egyetlen célt szolgál – a Felakasztott Megváltó kiengesztelését. Senki nem ismeri ki magát tökéletesen a Menedékben, annyira végeérhetetlenek és kanyargósak a folyosói – amelyeket a vallási hevület évszázadainak bűze tölt be. Az egyik ilyen folyosón egy fiú áll és a sötét ablakon keresztül az éppen beérkező legújabb lakókat bámulja. Talán tizennégy-tizenöt éves lehet – nem tudja biztosan, ahogy senki más sem. Már rég elfeledte az igazi nevét, de itt Cale-nek hívják. Nem emlékszik semmire a múltjából. És nem tud semmit a jövőjéről… Üdvözöljük a Halál Angyalát.

2020. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jan. 19. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Adrian Tchaikovsky: Pókfény

R. A. Salvatore: Otthon

Gail Carson Levine: Elátkozott ​Ella

George R. R. Martin: Lázálom

Naomi Novik: Őfelsége ​sárkánya

Helene Wecker: A ​gólem és a dzsinn



Kisregény:

P. Djèlí Clark: A ​015-ös villamos kísértete


Képregény:

Marjorie Liu: Monstress

2020. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Laurell K. Hamilton: Anita Blake, vámpírvadász

26 részes könyvsorozat, az első kötetekben egyáltalán nincs romantikus szál, de ahogy hallottam, egy idő után erősen átvált a téma... (még nem tartok ott, szóval nem tudom, de megéri elkezdeni)

2020. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anita Blake és az Eve Dallas úgy tudom erotic fantasy
2020. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az Anita Blake-nél már az elején is lehet sejteni, hogy forrni fog a főhősünk körül a levegő, de az első részekben még tényleg nincs benne romantika vagy erotika. Az utolsó részekben viszont már szinte csak az :D nem tudom, hol indul meg a váltás, mert nem olvastam el az összeset.
2020. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Clive Barker: Korbács (szukits-os fordítás jó; nagyon szép könyv Clive kabbala-bázisú nyomorúságai után)
2020. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ezt nem kérdezted de én olvastam a héten egy könyvet és szívesen ajánlanám!Szerintem nagyon korosztály vonalú!

A címe: Szent Johanna Gimnázium

lehet hogy ismered de nekem ez nagyon tetszett!

Ha nem akkor csak annyit mondok el róla hogy ez egy egy gimnazista lány "naplója",regénysorozat,jaaa és nagyon jóóó!

nézdd meg mindenképp!!!!

2020. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!