Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 13 éves olvashatja a...

Egy 13 éves olvashatja a Tizenhárom okom volt. -ot?

Figyelt kérdés
Neki való vagy még nem?

2020. jan. 26. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, milyen szinten van a 13 éves. Ha koraérő, akkor azt mondom igen, elgondolkodtató. De egyébként nem igazán adnám a kezébe.
2020. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem koraérő, de ezt kapták kötelezőnek. Én már olvastam, én sem adnám neki szívesen oda, de ha azt mondjátok, hogy neki való, akkor olvassa el. De ha szerintetek sem, akkor szólok a tanárnak, hogy nem olvashatja el, mert én nem engedem neki. 🙂
2020. jan. 26. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már más a szituáció :D Hirtelen azt hittem, hogy egy 13 éves kislány írta ki, hogy majd szüleinek megmutatva a válaszokat meg tudja győzni őket a könyv megvételéről. Vagy pedig egy anya nem tudja mit olvasson a kicsinye, és látta, hogy most ez a trendi.


Kötelezőnek semmiképp se adnám. Pláne ennek a korosztálynak. Én megértem, hogy fontos információkat tartalmaz, és ezt mindenki meg kell értse (az áldozatok és bántók is egyaránt), viszont ha visszagondolok, hogy én 13 évesen mit láttam volna bele a könyvbe... maradjunk annyiba, hogy engem negatívan befolyásolt volna. Pláne, hogy a 13 éves korosztály változó, van aki fel sem fogja fogni (talán még később sem), és van aki rosszul értelmezi. Én semmiképp nem ajánlanám 15-6 éves kor alatt.

2020. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ. Akkor valószínűleg bemegyek a tanárhoz, hogy az én lányom ezt nem olvashatja el. 🙂
2020. jan. 26. 16:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp nem ajánlom. 24 éves vagyok, kb fél éve olvastam/néztem meg a sorozatot és elég mély nyomot hagyott bennem. Szerintem egyáltalán nem való kiskorúaknak. De lehet csak én vagyok ilyen érzelgős.
2020. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy nem teljesen jó irányból közelíti meg a könyv a témát. Pedesztálra emeli, sok szempontból jó megoldásnak tűnteti fel az öngyilkosságot, hisz a halála után az öngyilkos lány közel minden problémája "megoldódik", megsajnálják stb., amit ha egy hasonló idegállapotú fiatal elolvas, nagyon rossz irányba terelheti.
2020. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tök durva, hogy már ilyeneket is adnak fel kötelezőnek. Mármint oké, hogy lehet haladni a korral, és mostani könyveket is feladni a gyerekeknek, de a Tizenhárom okom volt az nem való egy 13 évesnek. 15-16 alatt én sem adnám oda a gyerekemnek.
2020. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát én 12 évesen néztem meg a sorozatot és olvastam a könyvet. Elgondolkodtatónak találtam, de egy kicsit tényleg fiatal voltam hozzá.
2021. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Én 15 évesen néztem meg a sorozatot, a könyvet nem olvastam. Ahogy az egyik előző válaszoló is írta, mély nyomot hagyott bennem is. Tudom most lehet azt mondani hogy nem voltam sokkal idősebb, de szerintem nem mindegy, hogy 13, vagy 15-16 évesen kerül a kezébe a könyv. Másrészt pedig én mindig is érettebb voltam, és a felfogásom is sokkal “felnőttesebb” volt.


De én ezt az alapján dönteném el, hogy mennyire érett, illetve hogy milyen a lelkiállapota, hajlamos e bizonyos dolgokra, amiket talán a könyv elolvasása kiválthat belőle.


Én is azzal értek egyet, hogy kötelezőnek biztos nem adnám, pláne nem 13 éveseknek. Ez az élet, igen, tudniuk kell, hogy ilyen is van. De akkor is, ez egy komoly és veszélyes témát boncolgat, nem hiszem hogy jó hatással lenne rá(juk).

2021. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes. Csak a mi sulinkban vannak olyan kötelező olvasmányok mint az Egri Csillagok, vagy Kőszívű Ember Fiai?
2021. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!