Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam egy novellát, mi a...

Írtam egy novellát, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

A helyesírási hibáktól kérlek tekintsetek el:)

Íme:

Ismert egyszer egy ember.A körülményekhez mérten ismert.Barát volt ő?Barátnő talán?Talán egyik sem...de egy dologban biztos vagyok


Ő volt az az ember aki a legjobban ismert.Emlékszem erre a lányra,a napon amikor megismertem,ködös,esős időjárás volt.Ő maga sem


tudta hogy fel figyeltem rá,nem is lehetett másképp...ahogy besétáltam az ünnepségre,féltem és bennem pezsgett az újdonság varázsa


,egyszerre féltem attól hogy vajon milyen helyre kerülök? vajon befogadnak és szeretnek majd? 13 éves voltam...És ahogy leültem


ott egy beszédes lányra lettem figyelmes,közvetlen előttem ült.Kitűnt a néma tömegből.Az összes diák feszülve várta az előadást


ő viszont csak csak beszélt előttem mint ha csak egy traccs partin lennénk.Én nem haragszok gondoltam,kit is érdekel egy unalmas


semmit mondó évnyitó előadás,igen,egy iskola évnyitón ültünk.Emlékszem a sötétben az ő sötét hajára,a sötét szemére és arra a


fényre ami e külsőségek mögött ott rejtőzött.Csak beszélt és beszélt előttem ülve,hogy miről?Semmiről,csak női pletykákról.


Egy kövéres,szép arcú lány volt aki mély lelki sebekkel küzd,mint később megtudtam.Ő is 13 éves volt és osztálytársak lettünk


mert én a régi iskolát otthagyva,átmentem egy másikba.Emlékszem a napra amikor elsőnek besétáltam az osztályba.Hajnalban amikor


ébredtem,élettel telve ébredtem és éreztem,jó helyre megyek.Talán még sem így volt?maradtam volna az előző iskolámban?Ki látta


ezt előre...csak mentem és mentem felszálltam a buszra és onnan is csak sétáltam amíg oda értem az osztályterembe.Csak két ember


volt akit ismerősnek véltem,a sötét hajú és sötét szemű lány és az unokatestvérem.Ő is oda járt,szintén kövér volt és sötét szemű


csak ő az ellenkező nemből képviseltette magát.Beültem az unokatestvérem mellé mint az egyetlen ember akit "ismerek".Hamar


megbarátkoztam az új környezettel,és a sötét szemű lánnyal.Egy pszichológiai tanulmány szerint a fiatal lányok úgy fejezik ki a tetszésüket hogy


ellenszenvet keltenek a maguknak tetsző fiúban és bántani próbálják azt.Bántott-e ő?Igen bántott,a szívemig hatolt ahogy próbálta


tudtomra adni a tetszését,és ő is tetszett nekem.Még sem jött még el az idő,amikor a szívünk egymáséba forrhatott, még fiatalok


voltunk. Később pad társak lettünk...Talán a véletlen?vagy a sors? Emlékszem a "kelekótya" lányra aki sosem bírta befogni


a száját csak beszélt és beszélt.Mindig ilyen volt de sose bánta ha fekete pontot kapott érte,emlékszem a lányra,amikor kihívtak


felelni,ahogy mutatta a matematika megoldást,nagy fehér lapon és akkor is csak beszélt és beszélt,hangtalanul próbálta megsúgni


a megoldást mert ő hiába mutatta magát bugyutának és kelekótyának,valóban okosabb volt legtöbbünknél.Csak tartotta fel a nagy


fehér táblát amikor a tanárunk rám figyelt és csak beszélt és beszélt.Szótlanul.Hogy mért tette?soha sem mondta nekem de tudom


miért...Mert jó szíve volt...ő volt megtestesült jóság,nem ösztökélte háttér szándék vagy viszonzott segítség.Ő csak ő volt,


Egyszerűen a sötét szemű lány aki segíteni akart hogy sikerüljön a feleletem,csak beszélt és beszélt szótlanul is,csak segíteni


akart,semmi mást.Még nem fertőzte meg ártatlan lelkét az emberi kétszínűség,harag...a drogok.Emlékszem az iskolái bálra ahol


nagy szoknyákban lépett fel...voltak szebb lányok mellette de mért csak őt figyeltem?Emlékszem a bál végére amikor félt hazamenni


és haza kísértem,emlékszem ahogy a sötét éjszakai est a haját lebegtette és ott sétált mellettem.Csinos volt,talán az első lány


akit igazán vonzónak véltem.És ott sétált mellettem.És én éreztem valamit. lelkiösszhangot...pedig sosem tudtam beszélni azzal


a lánnyal amíg nem nőttünk fel mindketten...Később elballagtunk,ő a legjobb iskolába került ami a környéken volt,élés ellentét


hogy én a legrosszabba.Még is jó barátok maradtunk,bár kissé távolságtartóak.Egy dolog maradt meg a napról amikor az új iskolámba


mentem,a buszon ültünk,én szálltam fel korábban és a sötét szemű lány mutatott rám a barátnőinek hogy ott vagyok én is...tudta


ő is,ahogy én is hogy fogunk még találkozni,pedig akkorra már volt barátnőm,14 évesek voltunk.Sokszor futottunk össze a buszon


hiába lakott másik településen és hiába volt barátnőm,mindig vártam hogy leüljön.Oda.Mellém.beszélgessünk.Mert mi igazán megértettük egymást,bár


sosem mondtuk ki egymásnak,emlékszem a hosszú utakra amit végig beszélgettünk és arra ahogy leszállt a buszról,ahogy elhaladt


integetett és én viszonoztam...voltak lány barátaim de ő kitűnt közülük,valahogy más volt,másképp álltunk egymáshoz.Emlékszem


a nevetésére,a mosolyára,a szavaira...és ahogy csak beszélt és beszélt mint akkor amikor megismertem.Milyen ironikus is az élet..


bár maradtam volna a régi iskolámban és soha nem ismerem meg őt igazán?vagy így kellet lennie? A sötét szemek előrevetítették


a sötét jövőt és éjszakát amikor megváltozott minden...szintén ironikus,regénybe illő strófa volna,ha ez nem egy igaz történet


lenne.E sötét szemek mögött annyi minden rejtőzött amit nem sejthettem,és talán még most se tudok igazán,hiába lettünk később


minden rossz előtt "legjobb" barátok.Volt egy év,közeledve a tetőponthoz,amikor egy iskolába jártunk,a "szuper iskolába" a környéken


Nem mondtam neki hogy oda megyek tovább tanulni,csak összetalálkoztunk.Az iskola "átjáróján" ami az egyik és másik épületet kötötte


össze.Ironikus.Akár ott helyben leszakadhatott volna köztünk,a mély űrt előrevetítve ami kialakult köztünk később.


Mért?? Mért nem szakadt le?Mi csak ott álltunk és beszélgettünk,örültünk egymásnak hogy ott látjuk a másikat...csak beszélt és beszélt


ahogyan szokott. Álltunk az átjáró mértani közepén és csak arra várt az egész helyiség hogy minden mérnöki tevékenységnek ellentmondva fogja


magát és ott helyben leszakadjon..pontosan köztünk...De nem szakadt le...Miért nem és miért nem? Akkor fogtuk volna magunkat


és a másik irányba elsétáltunk volna és többet nem is beszélünk.... de nem így történt.Állva maradt az átjáró,és mi csak


beszéltünk és jól éreztük magunkat,egymással.Még mindig tetszett a sötét haja és a sötét szeme és emellett a belsője,egyre jobban tetszett.


Évekkel múltán nekem elváltak útjaim a nagy ő-vel és bánatomban a drogokba fordultam,nem is gondoltam a sötét hajú és szemű lányra.


nem beszéltem vele évekig.Drog mámoromban ő sem jutott eszembe,hogy talán az egyedüli aki segíthet,mert ő egy lelki társ,aki csak beszél és beszél..


leszoktam a drogokról ami majd egy évbe tellett,közben egyszer írtam a sötét szemű lánynak de ő nem válaszolt,így nem firtattam.


Úgy tudtam komoly kapcsolatban él és ennek tulajdonítottam hogy nem válaszol.Aztán egy nap ő írt,és akkor még egy lépést tettünk


aznap éjjel felé amikor a beszédes sötét szemű lány csak hallgatott és hallgatott. Amikor írt,mesélt és csak mesélt magáról és igazán megismertük egymást


,úgy ahogy előtte sosem,hiába éreztük mindig egymás iránt a lelki kötődést.Ő csak írt és írt,elmondva a legmélyebb titkait és akkor én


beleszerettem...Évek óta nem éreztem senki iránt semmit ,de itt volt ő és végre tudtunk beszélni egymással, felnőttként. ekkorra


már majd 20 évesek voltunk.csak beszélt és beszélt,közben száguldottunk az a bizonyos éjszaka felé ahol akár átjáró is szakadhatott le volna köztünk,attól sem


távolodtunk volna el egymástól ennyire...Végül ő lett a legjobb barátom,már amennyire ez egy nő és egy férfi között lehetséges.


Elmentünk a folyó partra és beszélt magáról,csak beszélt és én egyre jobban beleszerettem,szakítottak a pasijával és ő sokat ivott


a múlt feldolgozatlan emlékei miatt,egyre inkább a drogok és az alkohol felé fordult,pedig ott volt egyik lelki társ,akinek bármit


elmondhatott de neki ez kevés volt.A sötét szemű lánnyal egymásba szerettünk.Amikor pokrócon feküdtünk,egy csillagos éjszakán,csak a szemei


maradtak meg,előtte sírt a szülei miatt,és azok a szemek úgy csillogtak nekem hogy az égen a csillagok halványak voltak hozzá képest,és akkor lefeküdtünk egymással.


Csak mélyült és mélyült a kapcsolatunk habár ő nem akart kapcsolatot az előzőleg szerzett rossz tapasztalataiból kifolyólag.


Nekem voltak titkaim,sosem voltam igazán önmagam senki előtt.Mentális betegségeim voltak,ezeket soha nem mondtam el senkinek.


Kivéve egyet,a sötét szemű lányt.Amikor mélyült a kapcsolatunk,egy domb tetején voltunk és hirtelen zuhanásnak indultunk a völgybe.


Sok szép pillanatot töltöttünk együtt.Elmondott mindent magáról és én fülig szerelmes voltam belé.Végül elmondtam én is a saját


titkom neki,hogy mentális beteg vagyok,nevezetesen Borderline személyiség zavarom van,ettől ő megrémült.Talán azt hihette hogy akit ismert


nem is ismert eddig,aki előtte áll az egy idegen.De nem tette szóvá,megértőnek bizonyult.Ekkoriban ő már nagyon sokat ivott.


Saját lelkiismerete sem hagyta "aludni" hogy tudott volna megbirkózni az enyémmel? Szilveszterhez közeledvén,kezdtünk távolabb


kerülni egymástól,mint ha leszakadt volna közöttünk az átjáró,de még tartotta néhány állvány...aztán elhívott új évet ünnepelni.


habár már megszakadt köztünk minden lelki kapcsolat,neki más barátjai lettek és az alkoholba menekült...nem tudta feldolgozni velem


kapcsolatban amit mondtam neki,még is elhívott.Oda mentem az nap,újévkor.közben a depresszió uralkodott rajtam,ahogy találkoztam


a sötét hajú lánnyal,a megvetést láttam rajta,még is elviselt de a beszédes lány csak hallgatott és hallgatott.Tudtam hogy


tud elfogadni annak aki vagyok,már akkor tudtam csak nem bírtam szembesülni vele aznap éjjel alkohol mámoromban,beszéltem a barátaival


és közelebb álltam hozzájuk mint a sötét szemű lányhoz.Oly távol álltunk már egymástól mint ha leszakadt volna köztünk az átjáró.


és le is szakadt csak nem a valóságban,hanem lélekben.Reggel másnaposan elköszöntem tőle,megölelt és soha többet nem beszéltünk mert ő csak hallgatott és hallgatott.



2020. márc. 11. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A helyesírási hibáktól kérlek tekintsetek el:)"

Az a helyzet, hogy lehetsz te a világ legjobb szakácsa, ha tányér nélkül elém lököd a kaját, hogy "nesze, zabálj", és még ezek után értékeljem, hát nem mondhatom, hogy jó első benyomással indítasz. *vigyorgó smiley...

De rendben, lássuk a medvét.


Mindjárt az elején rezeg a léc ezekkel az "ismert", "nem ismert", "barát volt ő", "barátnő" szójátékokkal. Öncélú. Sajnos ezt az a tény is csak erősíteni tudja, hogy nekem, olvasónak, sőt bétázónak el kell tekintenem a helyesírástól, ami ugyebár nem egy-két aprócska melléütés. Beláthatod, hogy nem is olyan könnyű eltekinteni tőle, kivéve ha nem vagyok őszinte sem hozzád, sem magamhoz.


A következő probléma: Ünnepségről beszélsz, ami egy eléggé általános fogalom. Én, mint olvasó elképzelek mondjuk egy bált, elegáns ruhákkal, diszkrét esti megvilágítással, aztán kiderül, hogy egy szimpla iskolaévnyitó az egész. WTF? Miért nem mindjárt így nevezted az ünnepséget? Megkímélsz a csalódástól. Speciel én még egy temetést is előbb tekintek ünnepségnek, mint egy évnyitót. De ha már az elején tudom, hogy évnyitó, felkészülök egy részben szorongást keltő, más szempontból dögunalmas eseményre. Ami persze még sok irányba változhat.


"haragszok"

Haragszom. Persze az E/1 főszereplő beszélhet így is, de ha már irodalmiaskodásra futja, erre miért nem? Meg ugye, ha nem ismeri az ikes igét, akkor ennek is következetesnek kell lennie.


Sok szedett-vedett mondatot használsz. Novellánál a ritmusra különösen kell figyelni, mivel a rövid terjedelme miatt alaposabban megrágunk egy-egy mondatot, sőt szót is. Csak egy példa:

"Egy kövéres,szép arcú lány volt aki mély lelki sebekkel küzd,mint később megtudtam. Ő is 13 éves volt és osztálytársak lettünk mert én a régi iskolát otthagyva,átmentem egy másikba."

Az első mondat még elmegy, a második annak folytatásaként indul, aztán érthetetlen okból témát vált. Előbb még a lányról volt szó, és hogy „osztálytársak lettünk”. Itt vége a mondatnak. Az már egy másik kép, amikor a főszereplőd iskolát váltott.

Ne ijedj meg az egyszerű mondatok használatától. Valaki abba a hibába esik, hogy csak egyszerű mondatokat használ, te a másik eset vagy, aki mindenáron szép, kövér összetett mondatokat akar. De az igazság az, hogy a mondatok az olvasás lendületét adják, és emiatt harmonikusan kell, hogy kövessék egymást. Az egyszerű mondat egyszerű, tárgyilagos kijelentés. Olyan, mint egy lépés a sakkban. Jobban odafigyelünk rá. Az összetett mondat ellenben csapongóbb, beleélősebb mesélés; a szél belekapaszkodik a vitorlába és visz, a kormányos épp csak egyeseben tartja a hajót, nehogy túlságosan beleszédüljünk a hullámzásba. De aztán elég, megint megállunk egy kicsit. Tőmondat. Nyitunk egy újabb jelenetet, és akkor megint jöhet egy kis szárnyalás, időhúzás, ködösítés. Az összetett mondat sok mindenre jó. Az egyszerű mondat összefoglalja a lényeget.

Lehet, hogy írás közben erre nem tudsz figyelni, de ez nem baj. Amíg jönnek a gondolatok, érdemes csak írni, letojva minden fogalmazást, viszont egy kávészünet után újra elő kell kapni, és rendbe tenni a mondatokat, bekezdéseket. (És reményeim szerint akkor már a helyesírásra is ösztönösen gondot fordítasz.)


"csak ő az ellenkező nemből képviseltette magát"

Hagyjuk a szóvirágokat. Fiú volt, pont.

Nem egyértelmű ebben a jelenetben, hogy egy ismerős volt vagy kettő?

"Csak két ember volt akit ismerősnek véltem"

Na ja, csakhogy az unokatesót, aki 100%, hogy ismerős, nem lehet annak vélni. Gondold végig a szituációt. Mire koncentrál először az embered? Van-e ismerős arc az új osztályban? Hoppá, unokatesóm ide jár, osztálytársak lettünk. Ha eddig ezt nem tudta a főszereplő, akkor micsoda meglepetés, ahogyan mondani szokás, "kicsi a világ". Vagy tudta, ami életszerűbb, viszont akkor tudatosan keresi a srácot. Utána vagy közben felfedezheti a lányt, onnantól pedig már ez a szál kerül a fókuszba, az unokatesó többé senkit sem érdekel.


"háttér szándék"

:) Hátsó szándék...


"Még nem fertőzte meg ártatlan lelkét az emberi kétszínűség"

Ugyan a történetbe nem kívánok beleszólni, de aki csak beszél és beszél, az nem inkább fecseg? Vagy ha tényleg ennyi mondanivalója van, akkor azt miért nem hallgathatjuk meg? Mondod, hogy okos, meg ártatlan lelkű, de nem mutatod. Csóválom a fejem, és azok töprengek, hogy igen, végső soron akár még így is történhetett, de nehezen hiszem el. Pedig ha fikciót olvasok, a legtöbb olvasóval együtt nagyon hiszékennyé válok, hiszek akár a varázslókban, földönkívüliekben, hétmérföldes csizmákban is. Ha többet is bemutatnál a lányból, valószínűleg megérteném, miért éppen az ő locsi-fecsi lelke olyan ártatlan.


"szintén ironikus,regénybe illő strófa volna,ha ez nem egy igaz történet lenne"

Ha főszereplőd még ma is az tizenhárom éves kiskamasz lenne, miközben ezt mondja, azt gondolnám, hogy: ó milyen édes, hadd vakarom meg a buksiját, biztosan talált egy százéves romantikus ponyvát nagymama könyvespolcán. Magadra próbálsz erőltetni egy stílust, ami nem te vagy. Egyelőre tartsd be az írás szabályait, és majd akkor rúgd fel, ha már egészen pontosan tudod, mit és miért akarsz felrúgni. Akkor az magyarázatra sem fog szorulni, az olvasó érezni fogja, hogy biztos kézzel vezeted a szavak világában.


"beszélgettünk,örültünk egymásnak hogy ott látjuk a másikat...csak beszélt és beszélt"

Ő beszélt, vagy ketten beszélgettek? Vagy egymás szavába vágtak? Szegény lány csak beszél és beszél, és a főszereplő még csak véletlenül sem hallja meg, amit mond. Aztán, amikor a lány csak hallgat és hallgat, akkor úgy gondolja hősünk, hogy: "ott volt egyik lelki társ,akinek bármit elmondhatott de neki ez kevés volt". Nem látom, hogy a főszereplő fejlődne, ami miatt megérte megismerni az életét, elolvasni a novellát. Ez az egészben a legnagyobb baj. Nem jut egyről a kettőre a történet. Még a bukásban sincs katarzis, amiből valami tanulság születhetne. A főszereplő nem tesz semmit azon kívül, hogy elnyávogja a baját. Nem lehet vele sem azonosulni, sem együtt érzeni, legfeljebb csak szánni. "Beszél és beszél", "mesélt és csak mesélt magáról és igazán megismertük egymást" (igazán?), hallgat és hallgat, a kapcsolat pedig mélyül és mélyül (?????). Ezt már végképp nem veszem be, hogy mélyül. Eldumálnak egymás mellett, és azt sem lehet tudni, hogy mit. Nem azt mutatod, amit mondasz. A stílus pedig egyáltalán nem meggyőző ahhoz, hogy ezt az ellentétet a főszereplő mentális problémájának tudhassuk be.


"Tudtam hogy

tud elfogadni annak aki vagyok"

A sortörésnél nem maradt ki egy "nem"?


Összefoglalva: rendbe kellene ezt tenni, hogy haladjon is a történet, elérje azt az említett tetőpontot, és valamilyen megoldás felé kanyarodjon. Az irodalmiaskodást pedig elfelejteni mindaddig, amíg a hétköznapi fogalmazás nem megy jól. Utána már magadtól sem lesz kedved újra elővenni, de ha mégis, akkor egye fene, tiéd a bicikli.

A helyesírásra pedig mindig szánj időt, mert aki véleményezi az írásodat, az is szán rá időt. Nekem körülbelül két és fél órámba került megírni, átolvasni, meghúzni(!) – mert sajnos ennél szarkasztikusabban is, fogalmaztam, viszont az nem célom, hogy letörjem a kedvedet.

2020. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az igen! Köszönöm a kritikádat,ha bárki agyon dicsérte volna az se mondott volna ennyit nekem! Köszönöm hogy ennyi időt szántál rá.


A helyesírást számba véve,tudok helyesen írni.Ezt egy éjszaka,félig részegen írtam valós,velem megtörtént történetet alapul véve.A bánatot próbáltam kiírni magamból.Így talán világos a helyesírás része.

Mindenesetre sok dologra rávilágítottál engem milyen hibákat követtem el és teljesen igazad van.Még egyszer köszi a kritikát.

2020. márc. 11. 23:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egy érdekesség,említetted hogy neked körülbelül két és fél órádba telt megírni ezt a kritikát.Én ezt kb 1 óra alatt írtam meg,mármint a novellát:)
2020. márc. 11. 23:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Félrészegen, egy óra alatt – pontosan erről van szó, hogy ha véleményezteted, előbb szánj időt arra, hogy józanul átolvasod, és igényes formában küldöd el.

Annyi még, hogy a pont, vessző, kérdőjel és társai után szóköz áll.

2020. márc. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Te se gondoltad komolyan, hogy ezt így ebben a formában el fogjuk olvasni, ugye??
2020. márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyfelől igazatok van a helyesírással kapcsolatban,másrészről érdekes hogy mindenki(az első hozzászólót leszámítva) csak ezt kérdőjelezi meg.

Ezek szerint az irodalom nagyjai ha tegyük fel diszgráfiások,akkor semmit értek volna műveik...nem a kritikával van a problémám,azt elfogadom de ez olyan mint egy embert megítélni a rossz külseje miatt,és a bensőjét számba sem venni.

2020. márc. 13. 12:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek szerint az irodalom nagyjai ha tegyük fel diszgráfiások,akkor semmit értek volna műveik..."

Két dolog: 1. Nem tartozol az irodalom nagyjai közé. 2. Nem diszgráfiás vagy, hanem félrészegen írtad egy óra alatt.

"A helyesírást számba véve,tudok helyesen írni"

Nem én mondtam. Úgyhogy szállj ki szépen tolószékből, amibe most a szemünk láttára ültél bele. Aki komolyan gondolja, hogy be akar kerülni az irodalom nagyjai közé, miközben diszgráfiával küzd, az meg fogja találni a módját, hogy legyen lehetősége bizonyítani. Például nem ötször olvassa át a művét, hanem huszonötször. Ha vért izzad is, átrág minden mondatot. És/vagy megkér valakit, hogy legyen támasza a megfogalmazásban. Nem kifogásokat keres, hanem megoldást. És főleg nem próbál meg bűntudatot kelteni ilyen olcsó eszközökkel.


"érdekes hogy mindenki(az első hozzászólót leszámítva)"

Elárulom, hogy én vagyok az első és a második hozzászóló is. És tudod, miért? Mert egy nagy balek vagyok. Mások nagy bölcsen továbbléptek (milyen kár, hogy a nem létező választ nem lehet felpontozni). Ha már a diszgráfiát emlegetted, akkor azt is elárulom, hogy nekem tényleg van egy hendikepem: enyhe autizmusom miatt a való életben nehezen kommunikálok. Írásban viszont ki tudom használni az időt(!), és alaposan megrostálom a saját szavaimat. Ha visszaolvasom sok évvel ezelőtti első válaszaimat a GYK-n, összeszégyellem magam. Ám most, az első visszajelzésed alapján célba ért a mondanivalóm – pont az ilyen reakciókért látom értelmét válaszolgatni ezen az oldalon. Ezzel magam is gyakorlom a fogalmazást; tulajdonképpen nem önzetlenségből írok. De azért vesd össze, én mennyi időt adtam neked, és te mennyi időt adtál nekem (meg mint író a többi olvasódnak). Mivel te vagy író, te szólítod meg a közönséged, te kéred meg arra, hogy adjanak neked a legdrágább kincsükből: az idejükből. Ők fizetnek előre, és nincs visszatérítési garancia. Ez nem Forma-1, ahol minél hamarabb célba kell érni, ellenkezőleg: arról szól, hogy egy alkotó ember minőségi idővel ajándékozza meg a közönségét.


"ez olyan mint egy embert megítélni a rossz külseje miatt,és a bensőjét számba sem venni"

Nem, egyáltalán nem olyan. Ugyanis az írás külalakja az írónak éppen úgy a bensőjéről árulkodik, akárcsak a tartalma. Maga az írás betűk halmaza, az önmagában egy semmi, döglött krikszkraksz. Ami élő, az az író, aki mögötte van. Te meg tudod tenni, hogy széppé varázsolod azt a külsőt. Csak nem akarod. Annak ellenére, hogy felhívtam rá a figyelmedet, még mindig nem tettél szóközt a vesszők után. Pedig ennyit még egy diszgráfiás is meg tud tenni.

Úgyhogy nem, ez nagyon is a belsőről szól! A saját műveden keresztül, magadnak is tartozol ennyivel.

2020. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az előbb leírtam egy viszont választ,aztán kitöröltem inkább. Ne haragudj, látom te vér komolyan veszed de én nem szándékozom itt vitázni.Nekem is lennének érveim amivel beléd köthetek ez a hozzászólás kapcsán, ugye másban szálkát... de megtartom magamnak, attól én nem érezném magam jobban hogy ha te rosszabbul. Szép napot neked:)
2020. márc. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!