Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt a kis...

Mondanátok véleményt a kis szösszenetemről?

Figyelt kérdés

Érdekelne mit gondoltok a stílusomról - ha nevezhetem annak - és hogy értelmes, érdekes illetve unalmas-e ez az írás. Bármilyen véleményt elfogadok, mivel eddig nem nagyon mutogattam senkinek sem az írásom.

Azért van fent mindkét idézőjel, mert csak így tudja megcsinálni a laptopom.

Próbáltam kijátszani a szabályzatot, vagy minek is nevezzem ezt.


— Szóval ez az igazi éned — ejtette ki a szavakat a száján.

A kezeim a bordó, ragacsos folyadékban úsztak és fogalmam sem volt miért. Mintha minden kiesett volna.

A jobb kezet a ballal szorosan a rózsaszín pulóveréhez szorítva sétált el mellettem és már csak a bejárati ajtó csapódását hallottam.

Újra a kezeimre pillantottam. A lábam mellett egy nagyobb kés hevert szintén tocsogva v*rben, és még a lábfejemre is jutott belőle.

A fejemben ezernyi gondolatnak kellett volna cikáznia, de nem jött semmi és nem tudtam miért.

Be kell valljam magamnak, semmire sem emlékszem.

Mi a fene történt Itt? Ki vagyok én, és ki volt az a lány előbb? M*göltem valakit?

Nem tudtam a választ semmire, így jobb ötlet híján a nadrág zsebembe nyúltam, hátha van nálam valami irat, de csak a telefonom akadt a kezembe. Remélem ez tényleg az enyém.

Feloldottam a készüléket, szerencsémre nem volt rajta kód. A háttérkép az előbbi lány volt és egy fiú.

Ez Én lennék?

Megnyitottam a kamerát és belenézve láttam meg magam.

Igen, ez én vagyok.

Fekete haj, fekete, mongolid szemek és sápadt bőr.

Oké, ennyi elég volt magamból.

Eltettem a telefont és körbenéztem a szobában. Nem volt nagy, még ha ez csak a hálószoba. Sötét volt, csak a monitor fénye világított és önkéntelenül is odaléptem. Egy weboldal volt megnyitva, és egy fekete fejhallgató volt a kosárban.

Ezt én akartam megvenni?

De mégis honnan tudok ilyen dolgokat, ha magamból semmire sem emlékszem?

Egy másik lapon a Facebook villogott, miszerint üzenetem jött. Valamikor.

Rámentem és egy AeHa nevű chat ablak ugrott fel.

"Hé,haver mi történt?"

"MinAh itt van nálam és sír."

"B*sszus hát ő v*rzik!"

"Nálad volt, mit tettél vele?"

Ki ez a AeHa?

Az üzenetek alapján közel áll hozzám és ahhoz a lányhoz is, amit MinAhnak hívnak. De miért nem emlékszek egyikre sem?

Három pont jelent meg, majd az üzenete.

"Látom, hogy láttad. Mi ütött beléd?"

"YeHo!"

Szóval az én nevem YeHo. Már előrébb vagyok egy kicsivel. Jó lenne, ha úgy tennék, mint eddig, mintha semmi nem történt volna, de mégis hogyan viselkedtem eddig?!

Bántottam azt a lányt? Pedig ha most kéne döntenem, hogy bántom-e nem tenném. Nem tudom miért tettem azt, amit.

Ráléptem a profilomra, hogy megnézzem az idő vonalam. A profilképem a lánnyal volt, borító képnek pedig hat fiúval ültem egy padon, de ezen kívül semmi más nem volt, csak születésnapi köszöntések. Március kilencedike. Ma vajon hányadikát írunk?

A telefonom rezegni kezdett és ahogy elővettem újra a AeHa nevet pillantottam meg. Mit tegyek, vegyem fel?

Elhúztam jobbra a zöld ikont és a fülemhez emeltem.

— Te vagy az, AeHa, igaz?

— Még jó, hogy én, te b@rom! — nem válaszoltam. — Nincs semmi mondanivalód?

— Mi a vezetéknevem? — Ez egy buta kérdés. Megnézhettem volna, így most rá fog jönni, hogy nem tudok semmit.

— Minden oké? Megint részeg Vagy? — Szóval szoktam inni. — Ezért bántottad MinAht is? Te nem vagy normális!

— Félreérted! — Nem engedte, hogy befejezzem, hanem mondta a magáét.

— Ezen mit Lehet? Láttad te a karját? Hogy tehettél ilyet?

Csak mondta és szidott összevissza.

— B*szd meg, AeHa! Had mondjam már el! Kib*szottul nem emlékszek arra mit tettem, szóval örülnék, ha elmondanád, hogy mi a fene van.

— Ez csak egy vicc, ugye?

— Nem. Roh*dtul nem az.

Nem érdekelt, hogy megtudta, de már nem -bírtam hallgatni, ahogy szid valami miatt, amire nem emlékszem, hogy megtettem, már csak tudni akartam az igazságot.

Valahogy éreztem, hogy valami nem stimmel velem.


Köszönöm, hogyha elolvastad. :D



2020. máj. 10. 22:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Oh ne, így utólag észrevettem.

kezét*

bírtam**

akit MinAhnak***

Illetve, nagy valószínűséggel rosszul van tördelve a szöveg.

Elnézést érte! :((

2020. máj. 10. 22:54
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egész jó!

1. Ha ez egy Fanfic! Vagy más hasonló iromány, amit esetleg watpadra akarsz felrakni:

Ahoz kitűnő! Jobb a minősége és az írása mint bárminek amit ott olvastam!


2.Ha egy könyv próbálkozás:

Szerintem ne a karakter szemszögéből írd, sokan nem szeretnek úgy olvasni , és akár egy remek könyvet is félbehagynak miatta! Kicsit zavaros a sztori meg ezek a nevek nagyon furák .Mármint gondolom Ázsiai nevek , de az olvasók nem fogják megjegyezni hogy ki , kicsoda!


De összeségében egész jó! Sok sikert! Szerintem folytassad!ha valahova feltöltöd linkeld be! , én szivesen elolvasom! :)

2020. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem fanfiction, csupán egy készülő történetem karakterei új közegbe helyezve, de csak mint gyakorlás.

Bár az szintén E/1.-ben van, még ha ott váltakoznak is a szemszögek fejezetenként.

De roppantul örülök, hogy elnyerte a tetszésed. Ha folytatom és kirakom valahova, mindenképp küldök linket. :))

2020. máj. 11. 00:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm!^-^ És nagyon sok sikert a folytatáshoz!
2020. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Olvass sokat, hogy eltanuld a zeneibb fogalmazást. A mondataid nagyon monotonak, így nem olvastatja magát a szöveg.


2. Nézd át az szóösszetételi szabályokat, mert sok mindent külön írsz, amit igazából egybe kéne. (idővonal, borítókép)


3. Természetellenesen fogalmazol. Meg túl nyakatekerten.

"Nem érdekelt, hogy megtudta, de már nem bírtam hallgatni, ahogy szid valami miatt, amire nem emlékszem, hogy megtettem, már csak tudni akartam az igazságot." - ez nem egy mondat. Szerkesztőként visszakézből áthúznám az egészet.


4. Feleslegesen nagybetűzöl a mondatok közepén. Illetve a neveken belül sem lehet nagybetű. Amennyiben távolkeleti nevek akarnak lenni, akkor sem, mert a karakterek maguk nem is latin betűsen írnak. Úgyhogy még csak nem is egy MacKenzie szituációról van szó.


5. Nézd át, hogy magyarul hogyan kell párbeszédeket formázni. A legfeltűnőbb hiba, hogy hosszú gondolatjelet (m dash) használsz gondolatjel (n dash) helyett.


Összességében rengeteg fejlődnivalód van még, mire élvezhető szöveget tudsz produkálni. Olvass sokat! Az segít belerázódni. Sok sikert.

2020. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!