Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt az új...

Mondanátok véleményt az új wattpados történetemről? (narutós)

Figyelt kérdés

Nem vagyok sértődős, őszintén. Főleg az érdekelne, mennyire könnyen olvasható, milyen a fogalmazás, és hogy nem-e lett fura így e/1-ben? Sosem írtam még így, olvasni is keveset szoktam ebben, és nekem még kicsit olyan idegen és furi, nem tudom, hogy olvasóként is az-e.

Az, hogy narutós, szerintem annyira nem fontos ehhez, de persze aki ismeri, az előny :D

Bármi észrevételt, tippet, tanácsot szívesen fogadok. :)


[link] ez az E/1-es


[link] ez egy másik, csak egy rövid prológus, ezzel többé kevésbé meg vagyok barátkozva, de ha valaki szívesen véleményez, várom:)



2019. aug. 1. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A stílusod jó, kellően szolgálja a cselekményt, lüktető és feszes az írásod. Ugyanakkor néha túlhúzod a mondataidat, ezért kissé zavarossá válik egy-egy mondatod. Kicsit mintha néha magad is belegabalyodnál a mondandódba. Szóval én kicsi tagolást javasolnék pár helyre, mondatokon belül.


És az és elé nem teszünk vesszőt.


De alapjában véve szerintem rendben van - mondjuk nem tudom kik a szereplők és mit csinálnak, fogalmam sincs mi az a narutó :D, de maga a stílus, a szóhasználat, a mondatszövés szerintem rendben van!


Könnyen olvasható, mint írtam kellően lendületes a stílus, ahol kell, tehát követi a cselemkényt, a fogalmazás teljesen rendben van (kivéve a fent említett néholi túlbonyolítások). Egyáltalán nem fura, szerintem jó írás.

2019. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
100%

"És az és elé nem teszünk vesszőt."

Ez így nem igaz.

[link]

[link]

(248. pont)


Amúgy én sem tudom, a Narutót eszik vagy isszák, gyanítom, hogy nem az én világom, viszont tényleg jól írsz, ellentétben a wattpadosok túlnyomó többségével, akiknek inkább csak a lelkesedésük nagy, de olvasni őket kínszenvedés. Szóval hajrá, van stílusod, jól (és helyesen) írsz, ezzel az egy fejezettel stílusban könnyedén túlléptél a wattpad átlagíróinak színvonalán.

A történetre nem mondok semmit, mint említettem, nem az én világom.

2019. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és hogy még úgy is elolvastátok, hogy nem ismeritek a Narutót.

Örülök, hogy legalább stílusban jó, és hogy nem fura ez az e/1-es írásmód. :) A mondatok túlbonyolítására tényleg hajlamos vagyok, át fogom nézni még egyszer, és a vesszőknél is tudom, mit szoktam elrontani, sajnos tényleg az "és"-el van a legtöbb bajom, mert ha új mondatrész, akkor kell, ha nem, akkor nem kell, és kicsit nehéz nekem ezt mindig eldönteni :D

Más platformon kaptam véleményt a történetre is, hat különböző embertől, ebből az egyik negatív, és kicsit elbizonytalanított. Sajnos nem fejtette ki, hogy mi rossz benne, és elég furcsa volt maga a megfogalmazása is, kicsit olyan gunyoros, és nem tudom hova tenni. Remélem kifejti jobban, hogy ki tudjam javítani, ha kell, mert tényleg elképzelésem sincs, mi lehet a gond, de már azon gondolkodom, hogy nem írom tovább, legalábbis nem nyilvánosan :'D.

Mármint nem a negatív véleménnyel van bajom, hanem hogy nem tudom, mi a baj. Szóval várok olyantól is véleményt még, ha esetleg idetéved valaki, aki ismeri az animét. Nem baj, ha nem tetszik, csak tudjam, hogy mi rossz. :D

De azzal nagy kő esett le a szívemről, hogy legalább szerkezetileg rendben, köszönöm még egyszer, hogy írtatok, megy a zöld kéz! :)

2019. aug. 3. 19:35
 4/4 anonim válasza:
54%

Szia!


Bevallom én nem az a típus vagyok, aki gyakran írja le a véleményét, egyszerűen elmentettem a kérdésed a könyvjelzők közé, hogy meglegyen a link (nincs wattpadom), és tudjam majd olvasni a többi fejezetet is. De most, hogy írtad lehet nem töltöd fel a folytatást, frászt kaptam. Ne ijesztegessél!

A szerkezeti dolgokról már beszéltek előttem, én inkább magáról a történetről:

I–M–Á–D–O–M! Annyira unom már, hogy a magyar narutós fanfiction berkekben még a csapból is az Uchihák folynak, hogy minden második történet NaruSasu, vagy valami hasonlóan elmés párosítás, amitől az embernek felfordul a gyomra, én mint (gondolom) szintén Hyuuga fan, meg hálóval kergetem azt a néhány kis történetet róluk, és a végén EGYTŐL EGYIK MINDRŐL kiderül, hogy vérfertőzős NejiHina páros lesz bennük, és már… Feladtam.

És most itt van ez az ígéretes történet, nagyon megfogtad az egész hely, az egész klán hangulatát, Liraht már most imádom, nagyon aranyos, látszik, ahogy ki van dolgozva a karakter, szó szerint van „hangja”. Amit nem szerettem a narutóban, hogy a Hyuugák úgy félre lettek dobva alig néhány embert ismerünk a klánből, mintha nem is klán lennének, csak valami szűk kis család, de ahogy a bevezetőben olvastam, te ezt a problémát is orvosoltad, és alig várom, hogy megismerjem a többieket is.

Neji. Azt hiszem ő az örök kedvencem, ugye sokat fog szerepelni? Ugyeee? Hallod, el sem hinnéd, hogy fel voltam dobva tegnap, amikor ráleltem erre a kérdésre. Minimum 5ször elolvastam azóta ezt a fejezetet.

Arra, ha valaki mindenféle indoklás nélkül leszólja, nem kell adni. Mondja meg konkrétan, mi a baj, és egyébként is, írtad, hogy kaptál több jó véleményt, és most az enyémet is hozzáadhatod. Szerintem a helyesírásoddal vagy magával az írásmódoddal biztos nincs baja, ha meg maga a történet nem tetszik neki, ő dolga. Nem lehet mindenkinek megfelelni. És sajnos ahogy észrevettem nem is túl népszerű téma, mondom, írj az uchihákról és máris rengetegen olvassák, vagy írj narusasut és mindegy milyen a helyesírásod…..

A másik történetbe is beleolvastam, ilyen rövid rész után még sok mindent nem lehet leszűrni belőle, de biztos jó lesz!

Na, megy ez nekem csak lusta vagyok ha nem ijesztegetsz, akkor sosem írom le a véleményem. Remélem valamennyit tudtam segíteni és folytatni fogod.

2019. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!