Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok,...

Milyen könyvet ajánlanátok, ami kimozdít a depresszióból?

Figyelt kérdés

Van egy közeli ismerősöm, aki sajnos több tényező miatt is a depresszió felé kacsingat. Semmire nem lehet rávenni és olyan, mintha szándékosan okozna magának nehézséget és fájdalmat. Arra gondoltam, hogy ajándékoznék neki egy olyan könyvet, ami egy kicsit felnyitná a szemét, hogy mennyi jó dologról marad le.

Szóval tudnátok-e nekem olyan könyvet ajánlani, ami arról szól, hogy mindenki a saját életéért és sorsáért felel. Hogy mindenki azt éli meg, amit választ magának. Fontos, hogy olyan embereknek szóljon, akik kétségbe vannak esve, elégedetlenek a jelenlegi helyzetükkel, depressziósak, de sajnos semmit nem tesznek a jobb életért, és valahogy ki kell mozdítani a saját kis világukból. Ami megmutatná mennyire fontos a belső harmónia, és hogy jobbat akarjunk magunknak.

Van esetleg ötletetek? Nagyon szépen köszönöm!

Az idétlen megjegyzésektől, kérlek, kíméljetek!



2020. máj. 13. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem Christopher Moore - Prérifarkas blues c. könyve jutott eszembe. nem pont az a tudatosságot hirdető könyv, amire te gondolsz, de a fő üzenetében szerintem hasonló. A főszereplő egy kényelmes, de boldogtalan életet él, amiből hirtelen kimozdítják, és végülis azzal, hogy bevállalja, hogy változtat az életén, elér egy helyzetet amiben boldog tud lenni. (és emellett egy csomó szürreális dolog történik, amitől az egészet izgalmas olvasni)Humoros, egyedi stílusú regény, én is hajlamos vagyok depresszióra, nekem segített.

Szerintem ha te a saját szavaiddal próbálod ezeket elmagyarázni neki, az is segít. Nekem pontosan az segített kitörni a folyamatos rosszkedvből, amikor egy közeli ismerősöm arról mesélt hogy milyen sok boldog emléke van, és féltékeny lettem, mert én az utóbbi évekből már szinte csak kellemetlen dolgokat tudtam felidézni. Szóval ha jó példát lát, az remek, meg hát valahogy el kell hinnie, hogy képes arra hogy olyan életet éljen, amilyet szeretne.

2020. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Hát esetleg, ízléstől függően a: C. S. Lewis - Narnia Krónikái - Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény.

Gyerekek és felnőttek is szokták szeretni. És filmben is létezik adaptálása- 2005.

2020. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!