Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted melyik a legerősebb...

Szerinted melyik a legerősebb mágikus lény a Harry Potter világában?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 20:33
A kérdező szavazást indított:
Akromantulák
Baziliszkusz
Cerberuszok
Dementorok
Hippogriffek
Óriások
Sárkányok
Sellők
Vérfarkasok
Valami más
34 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja, és ha gondoljátok, írjátok le légyszi hogy miért gondoljátok úgy.

Szerintem egyébként a Baziliszkusz. Bármelyik lény a szemébe néz, annak lőttek.

Második helyre a sárkányokat mondanám, de csak azért ide, mert ha szemből támadna a Baziliszkuszra, akkor kővé dermednének

2020. jún. 7. 20:45
 2/12 A kérdező kommentje:
.. ezt sikerült szépen megfogalmaznom :D
2020. jún. 7. 20:46
 3/12 anonim válasza:
100%
szerintem a sárkány a legerősebb
2020. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ha csak az erőt nézzük, és a képességeket nem (baziliszkusznál a szemmel ölés, sárkánynál a tűzokádás), akkor szerintem a sárkány nyerne.
2020. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben szerintem is a sárkány a legerősebb.

Viszont képességek nélkül szerintem egy óriás is elbánna a baziliszkusszal. Legalábbis egy olyan felfegyverzett óriás, mint amilyen volt pl a Roxforti ostromnál.

2020. jún. 7. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak "erőt" nézünk valóban lehet a sárkány. A dementorok is kaptak szavazatot, amely érthető, de talán az acromantula is megérdemelne egy jobb helyezést.

A legendás állatok és megfigyelésük című könyvben olvasható a Mágiaügyi Minisztérium által meghatározott osztályozás, mely 5 csoportba sorolja a "bestiákat". Az XXXXX kategória a legveszélyesebb (bizonyítottan varázslót ölt/idomításra, szelidítésre alkalmatlan). Ide sorolják többek közt az acromantulát, bazisziszkuszt, sárkányt és vérfarkast is, valamint egyéb élőlények mellett megemlít egy nundu nevű lényt, melynél olvasható, hogy "a világ talán legveszélyesebb szörnyetege [...] legkevesebb száz jól képzett varázslónak kell összefognia a legyőzéséhez". Más hasonlóan veszélyes, de veszélytelenebb lényekről is lehett ebben olvasni, csak ajánlani tudom mindenkinek

2020. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a dementorok ellen elég, ha tudjuk a varázsigét, és akkor könnyű ellenük védekezni. Bar az teny, hogy Lupin elmondása alapjan a patronus bubaj nem konnyu mutatvany. Ha viszont többen vannak (mint pl a tónál a harmadik részben), akkor már másabb a helyzet. Viszont a szornyek ellen sok sanszuk nincs, legalabbis nem gondolom, hogy barmit kitudnanak beloluk szivni.

Akromantulakat mar veszelyesebbnek tartom, de oket is inkabb csapatban. Szerintem egy óriás, sárkány, baziliszkusz, de talán a vérfarkas is elbánna velük.

Köszönöm a javaslatot, errol a nundurol még nem is hallottam :)

2020. jún. 8. 15:20
 8/12 A kérdező kommentje:

Nálam egyébként erő alapján a top3 így nézne ki:

1, sárkány

2, baziliszkusz

3, óriás (vagy esetleg a cerberusz)

2020. jún. 8. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Sárkány. Alig tudják elkábítani őket, míg a baziliszkus meghal, ha kakasszót hall.
2020. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki elfelejti azt, amelyiknek a kb legnagyobb hatalma van:

Szabad hazimano.

A baziliszkuszt egy főnix+12eves fiú+egy kard legyőzte.

A sárkánnyal is meggyűlt a baja a főszereplőnek pár alkalommal.

Na de a manó.. ha szabad akarata van, O mindent visz.

2020. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!