Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok ilyen könyvet?

Ajánlanátok ilyen könyvet?

Figyelt kérdés

Feltételek:

- fantasy

- sárkányok

- középkori (Tehát pl. áram ne legyen. :D A középkorit úgy értem, mint például a Trónok Harcában. A jövőben játszódik, de középkori az egész. Tehát nem muszály a korszaknak lennie a középkor, csak legyen olyasmi.)

- nem a mi világunkban játszódik*

- természetfeletti, misztikus lények (sárkány, lidérc, stb.)


Továbbá:

Trónok Harca kilőve. :D

Annak még jobban örülök, ha könyvsorozatot írtok. :)

Zombik meg ilyenek ne legyenek benne..


* ez a legfontosabb szempont. Csak olyan könyvet írjatok, ami NEM a mi világunkban játszódik. Lehet teljesen varázslatos, mágikus is a világa és a környezete a könyvnek. (Példa: Avatar film. xD)


A válasz(oka)t előre is köszönöm! :)



2015. szept. 6. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha még nem olvastad:


Tracy Hickman-Margaret Weis: Sárkánydárda krónikák (Az őszi alkony sárkányai, A téli éj sárkányai, A tavaszi hajnal sárkányai)


-sorozat

-nem modern világ

- sárkányok és egyéb természetfeletti lények

- általában zombimentes, de elképzelhető, hogy előkerülnek feltámadt halottak valamelyik fejezetben, mint epizódszereplők

- nem a mi világunk

- ráadásként még humor is van benne, bár elsősorban nem "vígjáték"


J. R. R. Tolkien: Hobbit

-azt hiszem ezt nem kell bemutatni, mert a moziváltozat kapcsán a csapból is ez folyik. A filmmel ellentétben viszont igencsak a regény igencsak színvonalas, és minden általad felsorolt kritériumot kielégít. (Sorozatként a Gyűrűk Urával folytathatod, amiből megintcsak a könyvet ajálnlanám a film ellenében.)

2015. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Christopher Paolini - Eragon sorozata

Margaret Weis-Tracy Hickman - Sárkánydárda krónikák sorozata v. Legendák sorozata

R.A. Salvatore - Sötételf sorozata

Anne McCaffrey - Pern sárkánylovasai sorozata

Dan Abnett-Mike Lee - Sötétpenge Malus sorozata

Graham Edwards - Sárkánylegenda sorozata

J. Robert King - Guild Wars sorozata

2015. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! :D


A Sárkánydárda krónikákról hallottam, de 190 regény hallatán megijedtem tőle. ._. De akkor azt a sorozatot amit leírtál lehet elolvasom. :)

2015. szept. 6. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:

egy kis segítség a Sárkánydárda könyvekhez:

[link]

2015. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anthony Ryan könyveit ajánlom (A vér éneke, Várúr)sárkányok nincsenek benne, de nekem a tűz és jég dala mellé ugrott a dobogóra, mint kedvenc Fantasy.
2015. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Vadonjáró tanítványa

Az összes Tolkien mű

Éhezők Viadala - hát ebben van áram, de azért elég középkori

2015. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os: A vadonjáró tanítványa sorozatot ismerem és olvasom,kedvenc könyveim. :D Amúgy én az Éhezők Viadalát kicsit sem sorolnám a középkori témába.
2015. szept. 11. 21:26
 8/8 :DDDDDDDDDDDD ***** válasza:

Tudom kicsit késve, és nem is kifejezetten könyv, de instagrammon, van 2 nagyon-nagyon jó sztori, még íródnak, de már sok rész van kint :)

Ha érdekel:-tukororszag

Egyértelműen középkori, kicsit fantasy, de sárkányok nincsenek (még) és nem a mi világunkban játszódik


-tundermesebe_zarva

Mint a címe is mutatja, nem a mi világunkban játszódik, minden féle természetfeletti lény van benne, mint egy fordított mesevilág és kicsit középkorias hangulat, biztos nem találsz benne áramot :D



Mind kettő úgy kezdődik hogy a mai világból mennek át, egyébként ha van Instagrammod, ott biztosan találsz ilyen sztorikat, ugye ezek is ott vannak :) Bocsánat, hogy csak 2 évvel késöbb láttam, de én is most keresek ilyen sztorikat/könyveket.

2017. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!