Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok,...

Milyen könyvet ajánlanátok, ami hasonló a lentebb írtakhoz?

Figyelt kérdés

Az abszolút kedvenc könyvem az a Csengőfrász Cserhalmi Dánieltől, egy ÁVH-s tiszt életét és egy csoportot mutat be, akik Rákosi meggyilkolását tervezik.

Nagyon tetszett még az Orgia Zoltán Gábortól, ami a nyilasok rémtetteiről szól.

Kosztolányi Édes Annája még egy nagy kedvenc, de biztos vagyok abban, hogy nagyrészt azért tetszett ennyire, mert betekintést enged az akkori történelmi helyzetbe.

Tehát összegezve, nagyon szeretem a történelmet és az ilyen történelmi fikció (?) regényeket, egy jó ideje csak ezek kötnek le. Jobban preferálom a 19. és 20. századot mind magyar, mind egyetemes történelem terén, de ha valami nagyon jót tudsz és régebbi időkben játszódik, mondd nyugodtan!

Amit még szeretek, mint téma, az a maffia - plusz pont, hogy ha olasz/szicíliai maffia -,de a túlzottan szerelmes és csöpögős szálak untatnak és idegesítenek.

Régóta keresek már ilyesmi könyveket, de eddig nem igazán találtam kedvemre valót:/



2020. jún. 8. 23:53
 1/2 anonim válasza:
100%
Az én kedvenc könyvem A fülemüle Kristin Hannah-tól. Franciaország német megszállása a 2. világháború idején 2 teljesen különböző személyiségű nővér szemszögéből. Az egyik lázad, a másik igyekszik a szabályok betartásával konfliktusmentesen átvészelni az időszakot. Szerintem nagyon szépen bemutatja a megszállás lefolyását, a zsidók kiszelektálását, stb. Eddig bárkinek ajánlottam, nagyon tetszett neki, szóval szívből ajánlom neked is :)
2020. jún. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hajjaj, ez hosszú lista lesz :D


Ken Follett - Évszázad trilógia. Az I. vh. előtt kezdi, Obamával fejezi be, nagyjából három földrészen játszódik, a lövészárkok borzalmaitól kezdve a Stasi megfigyelésekig mindent lefed.

[link]


Bartis Attilától nagyjából bármit jó szívvel ajánlok. Pl. A vége. A nyugalom.

J. M. Coetzee-től szintén bármit. Ő dél-afrikai író, szóval Afrikában játszódnak a történetei.


Kjell Westö - Ahol egykor jártunk. Több évtizedet átfogó regény a finn történelem legrázósabb korszakáról, több társadalmi csoport szemszögéből.

[link]


Tan Twan Eng - Esőcsináló. Malajzia, fiatal srác, japán jóbaráttal. Választania kell, hogy a barátját vagy a hazáját árulja el, amikor a japánok megszállják Malajziát.

[link]


Cso Sze-hi - A törpe. A koreai iparosodás megpróbáltatásai

[link]


Dominic Streatfeild - Agymosás. Dokumentarista mű arról, hogy az elmegyógyintézetek falain belül nagyjából azt műveltek az emberekkel, amit csak akartak

[link]


William Styron - Nat Turner vallomásai - regény az egyetlen USA-beli fekete rabszolgalázadásról

[link]


Világháborúsok:

Rózsa Ágnes - Nürnbergi lágernapló 1944-1945

[link]

Hana Andrikova - A napóra hangja

[link]

Kurt Vonnegut - Az ötös számú vágóhíd - a szerző hadifogolyként élte túl Drezda szőnyegbombázását

[link]

Ruth Andreas-Friedrich - Berlini napló

[link]

Robert Merle - Mesterségem a halál. Az auschwitzi koncentrációs tábor parancsnokáról szól

[link]

2020. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!