Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az ipari nyomtatásban mit...

Az ipari nyomtatásban mit jelent, hogy "nyomdai ív"?

Figyelt kérdés

Rátaláltam erre a fogalomra kíváncsiságból és nem teljesen tiszta nekem. Ítt azt írja, hogy 16 oldal egy papíron: [link]

De ha jól értem, akkor mindkét oldalán 8-8 oldal van nyomtatva és egy darab ilyen "lap" egyenlő egy ívvel? És mi a fene értelme van így nyomtatni? Miért nem nyomtatnak minden egyes oldalt külön és utána ragasztják össze őket?



2020. jún. 18. 22:45
 1/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Azért nem nyomtatnak külön minden oldalt, mert megdrágítaná.

Így egyetlen nyomólemezzel, egyetlen lépésben több oldalt megnyomnak, ha egyesével kellene, az tovább tartana, külön-külön nyomólemezekkel, amelyeket közben cserélgetni is kellene. Ráadásul a papírral sem bánna gazdaságosan, több lenne a leeső hulladék.

2020. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó de akkor pontosan mit is jelent, hogy ív? Elől és hátul 8-8 oldal amiket szétdarabolnak majd összefűznek?
2020. jún. 19. 00:07
 3/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Az ív az a darab papír, amivel a nyomda dolgozik. Igen, mindkét oldalára rányomják az oldalakat, majd hajtogatják, összehordják (oldalszám szerint rendezik).

Aztán kötik meg méretre vágják.


Az, hogy egy ívre pontosan hová, melyik oldal kerül, kilövésnek hívják. Így a hajtogatás után az oldalak sorban, egymás után következnek. Ezért is szokás a kiadványokat lehetőleg 4 (inkább 8) vagy többszörösével osztható oldalszámmal készíteni.

2020. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!