Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tulajdonképpen hány nyomtatott...

Tulajdonképpen hány nyomtatott(!) oldalt illene olvasni egy nap? Mikor szűnne meg a panaszkodás?

Figyelt kérdés
Szépirodalomra gondolok (azt hiszem), hiszen amikor arról hallunk panaszokat (mióta az eszemet tudom), hogy mennyire keveset olvasnak manapság az emberek (főleg a fiatalok), akkor ezt hiányolják, akik panaszkodnak (nem pedig az iskolai tankönyveink olvasását, bevásárlólisták olvasását, használati útmutatók olvasását, internetes oldalak böngészését, stb.).

2020. júl. 1. 07:29
A kérdező szavazást indított:
1-10 oldalt
10-20 oldalt
20-30 oldalt
30-40 oldalt
40-50 oldalt
50-100 oldalt
100-200 oldalt
200 oldalnál is többet
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs olyan, hogy X oldalt illik elolvasni. Ha munka után hulla fáradtan hazaérek, akkor nem tudok úgy olvasni, hogy élvezzem. Max pár oldalt olvasok lefekvés előtt és ennyi. Ha nem dolgozok, akkor meg többszáz oldalt is elolvasok néha.


Szerintem nem normális, ha valaki követelménynek tekinti az olvasást, ami minden nap kötelező. Az ilyen emberekre ne figyelj. Az olvasás szórakozás, akkor olvass, amikor van időd és kedved is.

2020. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Jaj, ettől teljesen rosszul vagyok, amikor a sok könyvmoly kajak elhiszi, hogy ő mekkora értelmiségi, mert olvas.
2020. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Bár könyvmoly vagyok én nem nézek le senkit aki nem olvas. Nem kötelező szeretni csak mert a tananyag könyvekre épül és a legtöbb embernek az jön le, hogy az olvasástól lesz valaki több...

Én sportolni nem szeretek, ettől függetlenül szoktam de éppen csak annyit mint amennyit egy olvasni nem szerető olvas, (pl cikkeket.) És utálom ha a sportmániások zaklatnak hogy csináljuk ezt meg azt meg futva menjünk aerobikra meg járjunk be pestre is órákra...na még mit nem... Én a magam részéről időpazarlásnak tekintem a sportot amikor az íróasztal melletti hobbimmal is foglalkozhatok. Egy olvasni nem szerető pont így érezhet a könyvekkel. Nem kötelező és nem kell emitt rosszul érezned magad vagy kevesebbnek.

2020. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Bár szeretek olvasni, de nálam is sokban függ, hogy egy nap mennyit olvasok. Van, hogy ötven oldalt is elolvasok egyszerre, máskor meg alig tizet.
2020. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Ezt nem lehet szabályozni oldalszámmal. Az olvasás úgy az igazi, ha élvezi is az ember. A fiatalok többségét pedig a szépirodalom hidegen hagyja, és csak elveszi a kedvüket az olvasástól. Azzal meg semmit sem ér senki, ha kényszerből, mindenféle lelkesedés nélkül olvas a gyerek.


Szerintem az is mindegy, hogy ki mit olvas, hisz a lényeg, hogy ő élvezze, nem szabad ráerőltetni valakire egy bizonyos kategóriát, mert akkor persze, hogy utál olvasni. A kötelező olvasmányok is csak elveszik a kedvüket legtöbbször, hisz például teljesen másképp viszonyulnak a Légy jó mindhalálighoz, mint mondjuk Leiner Laura egyik könyvéhez. Persze nem baj, ha ilyet is olvasnak, de sokkal kevésbé fogják élvezni, mint egy érdeklődési körükhöz közelebb álló regényt. (Persze fiatalok között is biztos vannak olyanok, akik szeretik a szépirodalmat de álltalában ez jellemző.)


Ha pedig egyszerűen nem érdekli az olvasás, kár erőltetni. Ezt #3 is remekül megfogalmazta.

2020. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

S aki nem nyomtatott formában olvas szépirodalmat azzal mi van? Én 9.-12.-ben még a háziolvasmányokat is telefonon olvastam.


Vagy mi van azzal, aki bár nyomtatott formában olvas, de nem szépirodalmat, hanem csak simán XY regényt?


Ha valami nagyon érdekel én 200+ oldalt egy este alatt simán elolvasok, de vagy egy hónapja nem olvastam rendes egybefüggö szöveget. Nem volt időm. És nem értem, hogy miért lenne ez probléma...

2020. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Amennyihez van kedved. Nálam van hogy napokig nem olvasok, máskor meg egyszerre 100 oldalt. Nem kell ezt így beszabályozni
2020. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Kezdjük ott, már a "manapság keveset olvasnak" felütés is baromság. Minden statisztika azt mutatja, hogy az emberek ma sokkal többet olvasnak, mint régen.
2020. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért nyomtak annyian 1—10 oldalt mert még olvasni is lustàk🤣
2020. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!