Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyit ér használtan egy...

Mennyit ér használtan egy dedikált könyv?

Figyelt kérdés
El szeretnék adni pár könyvet a neten, viszont van köztük néhány (összesen 6) dedikált Darren Shan könyv (az első 6 démon könyv). Ezeket mennyiért érdemes árulni?

2020. júl. 15. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos nem tudom neked mennyit ér, de szeritem a következőket próbáld belekalkuláni az árba:

-Milyen nyelven van írva és hol szeretnéd eladni? Ez azért fontos, mert ha pl. magyar, akkor máris kevesebb ember lesz potenciális vásárló, illetve ha pl angol akkor az is fontos, hogy hol árulod, hiszen ha ősginte akarok lenni, a magyar ember valószínűleg kevesebbet fog kiadni érte.

-Hanyadik kiadású a könyv? Általában minél régebbi, annál többet ér, értelemszerűen ezesetben az első kiadás lesz a legértékesebb.

-Milyen állapotban van a könyv? Szép tiszta-e kívül belül, nincs összecsepegtetve kajával, nem gyűrőttek-e a lapok/karcos a borító?

-Az aláírás az csak a neve vagy esetleg valami személyre szóló? Pl ha egy Pista nevű személy szeretné megvenni és az áll benne, hogy sok szeretettel Marcsinak, akkor az elég kiábrándító tud lenni.



Szerintem az eredeti árából indulj ki és abból vonj le, illetve adj hozzá. Pl tegyük fel 5000 ft van a borítón. A könyv második kiadású,tehát viszonylag régebbi, adjunk hozzá egy 500 Ft-t, a borító nem rossz állapotú, de van rajta egy közepes méretű karcolás, levonunk belőle 200 Ft-t, az annyi mint 5300 Ft. Ezzel ellenben a könyv belül jó állapotban van, nem szamárfüles és nem tudod meg mit ebédelt minden nap az előző tulaj, +300,vagyis 5600 Ft. Erre peresze rájön mondjuk, 2000 Forint hiszen aláírta a szerző (ha nem névre szóló), így 7600 Ft a végeredmény.


Ez persze csak egy gyors eszmefuttatás, hogy én hogyan kalkulálnám az árat. És természetesen csak egy példa, nem tudom fejből mennyit érnek a könyvek eredetileg.

Annyi még, hogy ezt darabonkénti eladásra írtam. Ha a hat könyvet van aki egyben viszi, akkor érdemes ugyanígy kiszámolni, hogy alapból mennyi is lenne összesen és engedni belőle valamennyit az eredménytől függően.


Remélem tudtam segíteni. (Bocsánat a hibákért, telefonon írtam.)

2020. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!