Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könnyen olvasható,...

Milyen könnyen olvasható, MAGYAR nyelvű irodalmi műveket ajánlanátok magyarul tanuló külföldieknek?

Figyelt kérdés
Magyarul tanuló külföldi egyetemisták számára keresek könnyen olvasható, magyar nyelvű irodalmi műveket. Lehetnek világirodalmi művek is. Fontos, hogy ne legyenek bennük népies vagy régies kifejezések. Nyelvezete legyen modern, 20. századi. Lehetőleg rövid, egyszerű mondatokkal íródjanak, kerülve a hosszú körmondatokat. Terjedelmüket tekintve legyenek rövidek, maximum 100-150 oldalasak. Ne legyenek elvont, filozofikus, vallásos vagy politikai művek! Versek kizárva. Ifjúsági művek is lehetnek, de semmi esetre sem gyerekkönyvek. Tudnátok a fent említett kritériumoknak megfelelő könyveket ajánlani? Például A kis herceg, Alice Csodaországban, stb.

2020. júl. 23. 03:35
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

A könyvesboltban 'könnyített olvasmánynak' hívják az alacsony számú szókészlettel dolgozó nyelvgyakorlós könyveket. Szerintem hívj fel egy könyvesboltot, hogy megkérdezd, magyarból létezik-e ilyen!

A libri-n több, mint 1400 könnyített olvasmány van, de nem tudtam nyelvre szűrni.

2020. júl. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A "könnyített olvasmányok" 99%-ban idegen nyelvűek, elvétve találni 1-1 magyart. Már megkérdeztem személyesen a könyvesboltokban.
2020. júl. 23. 05:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Nógrádi Gergely, a Klassz!-sorozatában az eredeti cselekményt követve, de rövidebb formában meséli újra a klasszikus irodalom gyöngyszemeit, azzal a céllal, hogy ezek a művek a mai fiatalok számára is érthető és szerethető olvasmányok legyenek.
2020. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!