Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El akarok kezdeni konyveket...

El akarok kezdeni konyveket olvasni, mit ajanlanatok elsonek?

Figyelt kérdés

Nem mert valami proli volnék, csak eddig nem birtam ra magam, valahogy a sorozatok jobban lekotottek.

Szoval valami olyasmi konyvet tudnatok ajanlani ami kellokepp edekes, sot nehez letenni? Valami izgalmas tortenetet, ami jo lenne elso rendes olvasmanynak.



2020. aug. 11. 02:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ready Player One nekem nagyon bejött. Film is van belőle, az alapkoncepció ugyanaz, de mégis teljesen más, nem rontja el a könyvélményt, ha láttad a filmet.


Jó lenne, ha kicsit írnál magadról, például milyen típusú sorozatokat szeretsz? Milyen műfajt olvasnál szívesen? Hány éves vagy?

2020. aug. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz úgy könyvet ajánlani, hogy nem tudjuk, mi érdekel. Én pl. a klasszikusokat szeretem.

Nekem az örök kedvenc Marqueztől a Száz év magány

Meg Eric Knight: Légy hű magadhoz

Meg Herman Wouk: Zendülés a Caine hadihajón

Meg Edgar Allan Poe bármelyik novellája - különösen a rövid történetek

Meg a fantasztikus irodalomból bármelyik Isaac Asimov könyv

Bármelyik Sommerset Maugham könyv

Bármelyik Tomas Mann könyv

Bármelyik Jókai Mór, Arany János és Gárdonyi Géza irás (vers, ballada, regény)

2020. aug. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon bejönnek Dean R. Koontz és Wilbur Smith könyvei, ajánlom.
2020. aug. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Dan Brown, J.R. dos Santos műveit bátran tudom ajánlani.
2020. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Karine Gièbel - Csak egy árnyék


Örök kedvenced lenne ez a könyv!


Szép napot! 🙏🏻

2020. aug. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Örkényt szoktam ajánlani elsőre, mert nagyon könnyed, bármikor leteheted és felveheted, szórakoztató és mivel sokféle, az ember könnyen talál kedvére valót.

De egyébként ha kicsit bővebben elmondod, hogy milyen igényeit vannak, mit találsz szórakoztatónak, akkor sokkal specifikusabban tudunk neked ajánlani:)

2020. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Leier Laura: IOV

Leier Laura: Bexi sorozat

Le se lehet tenni 🙂

2020. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az olyanokat preferalom amik minel több erzelmet kepesek kivaltani, van humor, fajdalom, feszultseg, es satobbi.

A jol osszerakott kalandok.

2020. aug. 11. 13:46
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

David Benioff - Tolvajok tele, szerintem ez pont neked való akkor. Ebben minden van, sírástól a nevetésig. A nácik Leningrádot ostromolják, már mindenki éhezik és nagyon rossz a helyzet, de két fiatal srác azt a feladatot kapja, hogy szerezennek tojást egy ezredes lányának az esküvői tortájához, különben kivégzik őket.


Garth Nix - Sabriel

Ez fantasy, egy lányról szól, akinek az apja a halottak lelkeit vezeti a túlvilágra. Egyszer viszont eltűnik és Sabriel elindul, hogy kiderítse mi lett vele.


Lev Grossman - A varázslók

Szintén fantasy. Egy fiatal srác rájön, hogy varázsló, de de ez nem hogy nem oldja meg a gondjait, de még sokkal boldogtalanabb lesz. A történetben végre megtalálja a helyét és rájön, hogy rossz módon kereste a boldogságát.


Frans G. Bengtsson - Rőde orm

Egy svéd klasszikus, ott az egyik legnépszerűbb. Egy viking életéről szól. Mindig belekeveredik valamibe, mindig utazik, kalandozik, de a végén mindig az eszével és a humoros személyiségével oldja meg a dolgokat és a végén mindig jól keveredik ki a dolgokból, akármilyen lehetetlennek és kilátástalannak tűnik a helyzet.


Conn Iggulden - A hódító

Dzsingisz kán és az utódainak a története. Baromi izgalmas, kalandos, a történelmet teszi elérhetőbbé és emberi léptékűvé.

2020. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberiség legősibb és legerősebb érzése a félelem, a legősibb és legerősebb félelem pedig az ismeretlentől való rettegés." - H. P. Lovecraft


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10410926..

2020. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!