Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik nagyon szeretnek olvasni regényeket?

Figyelt kérdés

Én egy olyan fiú vagyok, akinek ha megtetszik egy regény, képes vagyok

akár reggeltől estig is olvasni szinte megállás nélkül. Egyszerűen oly

annyira bele élem magam némelyik történetbe hogy alig tudom letenni

a könyvet. Általában én szoktam hallgatni hozzá zenét is fülhallgatóval,

de nem mindig. Ez a hangulatomtól függ. Néha zenével jobban meglehet dobni

az olvasás hatását. Nálam főleg az érzelmi részt, főleg ha passzol a zenei

stílus, sebesség az adott történet részhez. De szerintem ezzel nem csak

én vagyok így. :) Volt, hogy régebben több száz oldalt is elolvastam

több óra alatt. Mostanában már ennél kevesebbet olvasok. Pedig

lenne idő rá, csak mindig közbe jön valami. Több műfajt olvasok,

különböző íróktól. Talán legtöbb Stephen King regényéből van.

De vannak Neil Gaiman regényeim is, de akadnak Philip K. Dick

műveiből úgy szintén. Például ott van Neil Gaiman-tól az "Óceán az út végén"

cimű remekműve. Tőle az az egyik kedvencem. :)


Ti melyik műfajt preferáljátok?


Nektek melyik a kedvenc írótok? Melyik regénye tetszik nektek?


Hány oldalt olvastok naponta, ha tetszik nektek nagyon a könyv?


Zenével vagy nélküle olvassátok? Milyen zenét hallgattok közben?


Bocsi, kicsit hosszú lett. Csak kíváncsi vagyok az olvasási szokásaitokra.

Várom a könyvfalók válaszát. Aztán ne spóroljatok a betűkkel! :)



2020. aug. 12. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon tetszik a könyv akkor akár egész nap tudom olvasni, ha nem jön közbe valami :D És nem szoktam zenét hallgatni közben.
2020. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Főleg ifjúsági regényeket olvasok, néha történelmieket is, mostanában pedig Leslie L. Lawrence könyveket olvasok megállás nélkül.


Két kedvencem Leiner Laura és Lőrincz L. László. Konkrét kedvencem nem nagyon van, talán a Szent Johanna gimi sorozatból a Ketten, Lőrincz L. Lászlótól pedig A dér farkas bosszúja és a Halálkiáltók, meg esetleg az Ahol a pajpaj jár.


És természetesen az összes könyvem újraolvasom. Kifejezetten gyorsan végzek egy-egy könyvel. Van, hogy egy napig se tart elolvasni, hiába van négyszáz apró betűs oldal. Így folyamatosan újra és újra elolvasom őket. Vannak olyanok, amiket már fejből tudok, annyiszor elolvastam őket.


Ha nagyon tetszik, akkor megállás nélkül olvasom, amíg végére nem érek. Sosem néztem, hány oldalt olvasok el egy nap, hisz ha ki is jelölnék egy bizonyos oldalszámot, tuti túllépném. Amúgy általános iskola ötödik osztályában olvastam a legtöbbet, akkor konkrétan minden szabad percemben olvastam. Barátkozni nem barátkoztam, nem is igazán beszéltem senkivel, tanultam és olvastam, másból nem is állt a napom. Úgy kétszáz könyvet olvastam el abban az évben. Tudom, mert mindenki kérdezgette, hogy mennyi könyvet szoktam elolvasni átlagosan, ezért egy évig minden alkalommal húztam egy strigulát miután elolvastam egy könyvet. Így már tudtam pontos választ adni. Aztán hatodik körül nekiálltam rajzolni képregényeket és karikatúrákat, meg jött egy új lány az osztályomba, akivel összebarátkoztunk. Így szünetekben egyre kevesebbet olvastam, beszélgettünk, vagy épp a képregényemen dolgoztunk. Aztán egyre többet barátkoztam, s szép lassan már nem csak az olvasásból állt az életem, lettek más hobbijaim is. De ugyanúgy szeretek olvasni.


Leginkább zene nélkül olvasok, de amennyiben mégis hallgatok, akkor egy olyan számot választok, aminek hangulata illetve témája kapcsolódik az éppen olvasott részhez. Úgy két éve kifejezetten sokat olvastam így, csak aztán rájöttem, hogy felesleges, mert egy idő után annyira belemélyedek a könyvembe, hogy meg se hallom a zenét. Vagy épp azt, hogy szólnak hozzám. Emlékszem, amikor először olvastam a Tom Sawyert, annyira belemerültem, hogy azt se hallottam meg, hogy a napközis tanárnő szögeket ver a falba. Manapság csak akkor hallgatok zenét közbe, ha nagy hangzavar van körülöttem, pl ha az osztálytársaim ordibálnak, vagy éppen valami szörnyű zenét bömböltetnek.


16/L

2020. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is nagyon szerettem olvasni, de talán a Fairy Oak sorozat tette a szenvedélyemmé. Nem mondanám menekülésnek, de mindenképp szeretek elveszni különböző világokban, amik valami újat és érdekeset mutatnak.


"Ti melyik műfajt preferáljátok?"

Ha a történet érdekel, akkor nem szortírozok a műfaj alapján. A kedvencem a fantasy, annak pedig mindegyik alfaját ugyanannyira szeretem. Mostanság elkezdtem több történelmi könyvet olvasni, és az elmúlt három évben teljesen elvesztem a képregények világa között is. Lehet gyerekesnek tartani őket, de néhány (sőt, elég sok) DC és Marvel történet eléggé nagyon tud ütni. A kedvenc irodalmi korszakom mindenképp a XIX. századi angol irodalom, egyszerűen imádom a nyelviségét és a fogalmazásmódját, az pedig csak mellékes, hogy ekkor alakultak ki néhány a legismertebb történetek közül.


"Nektek melyik a kedvenc írótok? Melyik regénye tetszik nektek?"

J. R. R. Tolkien, C. S. Lewis, R. A. Salvatore, Neil Gaiman, Oscar Wilde, Donna Tartt, G. R. R. Martin, Shakespeare, Agatha Christie és Jane Austen.


"Melyik regénye tetszik nektek?"

Az alábbiak összes regényét imádom, Neil Gaimnál érdemes hozzátenni a képregényes munkáját (a Sandman újrareformálta a dark fantasy műfaját), míg Tolkien-nál és Wilde-nál a költői munkásságukat. A kedvenc regényeim az alábbiak:

- J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk ura trilógia

- Neil Gaiman: A temető könyve (és Sandman sorozat)

- Agatha Christie: A ferde ház

- Oscar Wilde: The Picture of Dorian Gray

- Jane Austen: Emma

- Lawrence Anthony: Elefántsuttogó

- Donna Tartt: The Secret History

- Emily Bronte: Wuthering Heights

- Gaston Leroux: The Phantom of the Opera


"Hány oldalt olvastok naponta, ha tetszik nektek nagyon a könyv?"

Néha egyet se, ha nagyon fáradt vagyok, néha az egészet kiolvasom - utóbbi gyakori Agatha Christie regényeinél. De például a Coraline-t és az Ólomerdőt is egy délután alatt olvastam ki.


"Zenével vagy nélküle olvassátok? Milyen zenét hallgattok közben?"

Zene nélkül. Jobb szeretem a hangokat is elképzelni az adott szituációhoz, ami éppen történik. Zenét hallgatni íráshoz szoktam, akkor pedig vagy a jelenethez illő ambient zenét vagy Peter Gundry munkásságát (tekintve, hogy fantasy-t írok).


Amikor megyek a barátnőimmel valamilyen programra, akkor is képes vagyok egy tízperces útra is könyvet vinni, amíg nem találkozok egyikőjükkel, de még a velük vagy a családommal történő utakra is viszek. Sose lehet tudni, júliusban is három órán át vártunk az olasz határon, és milyen jó volt, hogy nálam volt G. R. R. Martin Álomdalok című könyve.

19/L

2020. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Imádok olvasni, bár megválogatom, hogy mit. Előfordult ugyanis már, hogy félbehagytam könyvet, mert annyira csalódtam benne. Nem rántott be a történet.
2020. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szeretek olvasni. Leginkább a high fantasyt vagy az útleírásokat. Ha barátokat keresel, akkor meg ajánlom a Moly nevű oldalt. És remélem, nem törlik ezt a választ, mert azt hiszik, reklám.


Kort nem írok, de hozzám képest kisfiú vagy.

2020. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én eddig nem sok könyvet olvastam, de próbálok ezen változtatni. Nincs sok időm, és rengeteg történetet ismerek, ezért ritka, hogy bármi is komolyabban leköt, hiába ismerem el, hogy jó. Biztos lenne olyan, amit reggeltől estig képes lennék olvasni, csak még nem találkoztam ilyennel. Szinte csak lélektani műveket olvasok. Kedvencem: Janne Teller - Minden. Bár ez novelláskötet.
2020. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én leginkább fantasy könyveket olvasok, azon belül a young adult kategóriában (Caraval, Acotar sorozat, Üvegtrón stb.) De mostanában próbálok más könyveket is olvasni, mert egy ideje megrekedtem itt, és nem szeretnék elzárkózni a többi könyvtől, hiszen azok is csodálatosak a maguk módján.



Nagyon jól leírtad az érzéseimet, ha tetszik egy könyv, akkor annyit olvasok el belőle amennyit csak tudok. Valamikor egy 500+ oldalas könyvet olvastam el bő 5 óra alatt.

De ez változó, mindig próbálok időt szakítani az olvasásra, de valamikor még egy másik könyv hatása alatt vagyok, így nem kezdek bele újba. Olyankor két-három napig nem olvasok semmit. Ha olvasok, akkor a 100-150 oldal mindig megvan, ha meg nagyon érdekel, akkor több is.


Szoktam még romantikus, erotikus könyveket is olvasni. De szeretnék Stephen King könyveket is a polcomra, már egy ideje szemezgetek velük. Melyik könyvvel a legérdemesebb kezdeni?

2020. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Előző vagyok: valamikor hallgatok hozza zenét, de leginkább csendben olvasok, úgy megnyugtatóbb.



Kedvenc írom talán Sarah J Maas, de nem mindegyik könyve tetszik nekem.😄


17/l

2020. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!