Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudok írót találni az...

Hogyan tudok írót találni az élettörténetem megírására? Az elmúlt 5 évben olyan eseményeket éltem át, amiből biztosan érdekes könyv születhetne és esetleg tanulságos lehet azok számára, akik külföldön próbálnak szerencsét.

Figyelt kérdés
Rengeteget olvasok, de én sajnos nem rendelkezem írói vénával, ezért szeretném, ha más írná meg a történetemet. Nem szeretnék részleteket írni az életemről itt, hogy más nyerjen inspirációt belőle. Konkrét választ szeretnék a kérdésemre. Kíméljenek, akik csak azt tudják mondani, hogy a saját élete mindenkinek érdekes, mivel nem keresnék írót, ha nem lenne valóban érdekes és egyedi a történet.

2020. aug. 21. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először gyűjts annyi pénzt, hogy meg tudd fizetni az általad keresett munkáját!

Aztán maradjon még a magánkiadásra is, mert a nyomtatás, terjesztés is pénzbe kerül.

Ha mindez adott, lesz, ki vállalkozik arra, amire szeretnéd.

2020. aug. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha érdekes és egyedi a történet, akkor eleve jó üzlet az írónak és nem magánkiadást szeretnék. Egy jól megírt történetnek lesz kiadója, az írónak meg nem kell inspiráció után kutatni egy jó témához, mert azt én magam adnám.
2020. aug. 21. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az írás nem rendelésre megy, ha nem tud vakaki azonosulni a főhőssel, nem tudja visszaadni az élményt. De tegyük fel, valaki ihletet merít a könyvedből, nem biztos, hogy ugyanazt adja vissza, amit te elmesélsz.


Ha elkészül, nem biztos, hogy a kiadót érdekelni fogja a téma, ők azt nézik, hogy amit kiadnak, att vigyék, mint a cukrot, nem tudni, mit gondolnak a tartalomról, lehet nem látják benne a sikert és visszadobják, aztán ott van a magánkuadás költsége, aminindulhat 200-500 ezertől.


Illetve az író írása átmegy a szerkesztőn, ahol változik a szöveg és a tartalom, tehát, ha tetszik is, amit ír az író és rendes kiadásban is mehet akkor a beküldéstől a megjelenésig is legetnek benne kissebb vagy nagyobb változások.


Amit írtál, hogy haszna van belőle - Neked van hasznod belőle, hiszen ő írja meg a sztorit. Ki kell fizetned.


Ha ezeket mind vállalod, nézegess a neten kiadókat és a sikeres könyvek szerzőivel vedd fel a kapcsokatot.

2020. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ez tipikusan a "Dolgozz ingyen, hülyének nézünk" Instára való elképzelés. A te ötleted nem túl valószínű, hogy ihletet adna másnak, akkor se, ha éppen azt keres. Az írónak nem jó üzlet más dolgaival foglalkozni, bérírni pár évig, hogy majd annyi "haszna" legyen belőle, hogy kiadathatja, ha elintézi.


"Nem szeretnék részleteket írni az életemről itt, hogy más nyerjen inspirációt belőle."

Inkább elküldöd valakinek az egész sztorit, hátha leír belőle pár sort.:)

2020. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 (kérdező)

"Ha érdekes és egyedi a történet, akkor eleve jó üzlet az írónak"

Miből gondolod, hogy ki tudja hány éves korodra olyan érdekes az életed másoknak, hogy megvegyék a könyvet?

.

Mi a jó üzlet az írónak?

Még az sem biztos, hogy jó üzlet az, amennyit megírásáért fizetsz.

.

"nem keresnék írót, ha nem lenne valóban érdekes és egyedi a történet."

Persze, hogy egyedi, hiszen még az egypetéjű ikrek sem ugyanazt az életet élik.

Valóban érdekes?

Mit gondolsz, hány embert éerdekel a saját -sokszor megolhatatlan problémákkal teli- élete mellett a tied?

Téged hány ember élete érdekel, hogy azért, amiben leírják, mit élt meg, te komoly pénzt fizess?

Hidd el, ahogy téged sem érdekel -kevés kivétellel,- hogy más él-e, hal-e, mást sem érdekel a te életed annyira, hogy pénzt áldozzon megismeréséért.

2020. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Manapság már tanulható az írás is, és ha gyakorlod, akkor meg tudod írni a saját történeted. Bár elég nehéz lesz. Viszont nem hiszem, hogy találsz olyan jó írót, aki megírja helyetted. Ha találsz, és meg is írja, nem biztos, hogy olyan lesz a történet, ahogy átélted.

Magadnak kell megírnod mindenképp.

Esetleg írd meg a saját tudásoddal a történetet, és vegyél fel valakit, aki átdolgozza. De helyetted senki sem fog dolgozni.

Mindenesetre sok sikert!

2020. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nem küldöm el plusz egy kommentben, amit előttem öten. Elég annyi, hogy egyetértek velük.


Én írónő vagyok és őszintén bevallom, elutasítanám, ha valaki megkérne, hogy írjam meg az élettörténetét, főleg, ha ilyen hozzáállással tenné és, hogy miért, azt már kifejtették előttem.


Talán az lenne még a fent említettek mellett a félelmem, amit konkrétan nem írtak le, hogy, mivel kissé komolytalan, álomvilág szerű az egész, inkább úgy gondolnék Rád, mint, aki hirtelen lelkesedéssel szőtte a tervet és bennem ott lenne a félsz, mert ki tudja, mikor unod el: aztán mehet a kukába az, amibe időt és energiát feccöltem vagy, ha a szerződés aláírása után mondod be az unalmast, akkor minden az én nyakamba szakad. Esetleg, ha kötelezel a szerződés felbontásának a kérvényezésére én járatom le magam a kiadónál.


Ráadásul az, hogy nem az én szellemi kreálmányom lenne, már megint valami, ami több nehézséget is vonzana.


Maximum olyan alternatíva jutna az eszembe, hogy egy kiadóval felvennéd a kapcsolatot és pályázatot hírdettetnél meg velük, ahol az írók versenyeznek egymással, hogy ki tudná jobban megírni a történetedet, de az pénz és még csak nem is boztos, hogy valamelyik kiadó is belemenne.


Viszont, ha Te mindenképpen így szeretnéd megjelentetni a történetedet, ahogy leírtad, javaslom, hogy gondold ki, milyen műfajban képzeled el, hány éveseknek szólna és ezeken a kategóriàkon belül kezdj el olvasni könyveket sikerlistás íróktól, akiknek a művét pár éve publikálták és olyanoktól, akiknek nemrég jelent meg a könyve.

Írj listát azokról, akik szimpatikusak és mi fogott meg a könyvükben, ez alapján fel tudod keresni azokat, akik egy olyan stílust képviselnek, amilyenben elképzelet a regényedet.


Írj nekik és emeld ki, hogy nem ingyen gondoltad és a kiadatás felmerülő költségeit is állnád.

Szerintem 10-ből 9 író utasít el egy ilyen ajánlatot, de hátha kifogod az egyet, aki valóra váltja az álmaidat.


Sok sikert!

2020. aug. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó, tehát nem lehetséges. Annyiban gondoltam, hogy jó üzlet lehet az írónak, hogy ő kapná érte a jogdíjakat. Én azon túl, hogy elmesélem a történetem mondjuk Skype-ön keresztül (mivel továbbra sem Magyarországon élek), nem terveztem belefolyni, mivel anonim is szeretnék maradni. Nem meggazdagodni akarok a könyvön. Maximum egy elhanyagolható részesedésben gondolkodtam a kiadás után, ha már az életemre épül a könyv. Én szeretek olvasni, akár életrajzi könyveket is vagy élettörténeteket, mint az Apám a halálomat akarja, A hitetlen vagy az Én vagyok Malala, amik szintén nem híres emberek életéről szólnak, hanem olyan dolgokat átélt személyekről, akik története rengeteg embert megérint. Annyira azonban nem érdekel a sztori megosztása másokkal, hogy időt vagy pénzt fektessek bele.
2020. aug. 22. 20:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"ő kapná érte a jogdíjakat"

Az nem egy nagy összeg, főleg életrajzi után, főleg, hogy még te is kérsz belőle.


Korábban szintén volt ilyen lány, aki szerint az életében volt egy másoknak is érdekes és fontos rész, amiről regényt kellene írni. Aztán kiderült, hogy csak arról van szó, hogy két fiú is tetszett neki.

2020. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok. Nem valami ostoba tinidrámáról van szó és nem életrajzi regényt szeretnék, mivel anonim maradnék. A nevemet és a többi történetben szereplő személy nevét is meg kéne változtatni. Onnantól nekem mindegy, hogy fikcióként lélektani regény születik belőle vagy thriller, esetleg más műfaj. Lényegtelen, ha valóban nem szokás így könyvet írni az írók körében, akkor tárgytalan a dolog.
2020. aug. 22. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!