Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Tom Clancy könyveket...

Melyik Tom Clancy könyveket érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
Egyik barátom még régebben ajánlotta nekem, hogy nézzek rá Tom Clancy pár könyvére. És mivel szeretek olvasni, ezért úgy döntöttem, hogy elolvasok egy párat, viszont a neten annyit találtam, hogy nem is tudom, hol kezdjem el.

2020. aug. 28. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Amelyik nem része egy sorozatnak sem az az SSN és a Vörös vihar. Én egyébként a Vadászat a vörös októberrel kezdenék. Ha tetszik film is van belőle.

Jó olvasást!:)

2020. aug. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a sorozatba illeszkedő könyvei is mind nagyon jól megállnak egymagukban. nekem az Utolsó parancs a kedvencem, az nagyon jó kezdéshez szeritem, bár annak pont olyan a vége, hogy nagyon várod a folytatást, anélkül eléggé lóg a levegőben
2020. nov. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na és mit olvastál azóta tőle?


Azt érdemes tudni, hogy Tom Clancy 2013-ban meghalt, de könyvek azóta is folyamatosan jelennek meg a neve alatt.

Az újabb könyveit már egészen biztosan mindet szellemírók írják, de az sem kizárható, hogy már korábban is bedolgoztak minimum valamennyire a keze alá.


Sajnos korábban is történtek már olyan "véletlen bakik", hogy míg az amerikai kiadás címlapján szerepelt, hogy más írt egy Tom Clancy ötletén alapuló történetből könyvet, addig a magyar címlapról, sőt minden más információs felületről is nagyvonalúan lehagyták azt az apróságot, hogy nem ő a könyv írója.

Az se lepne meg, ha Magyarországon a mai napi Tom Clancy szerepelne szerzőként az összes nem általa írt, csak az ő történeteit folytató könyvnél is.

Most gyorsan rákerestem és úgy látom, némelyiknél már a címlapon feltűnik a beugró szerző neve, de a magyar online könyvesboltok adatbázisaiban nem mindenhol tüntetik fel.


Egyébként a Vadászat a Vörös Októberre nagyon jó tipp, azzal nem lehet mellé fogni - nem véletlenül azzal futott be Tom Clancy. A film is jó lett belőle, de inkább a könyvet olvasd előbb el. A többi regényére fokozottan igaz.


A régebbi Tom Clancy filmek sem mindig voltak teljesen hűek a könyvekhez. Az Jack Ryan tévé sorozat meg már teljesen elszakadt a könyvektől és Clancy csak ihletője a sorozatnak. A Designated Survivor sorozatnál meg (gondolom jogi okokból) már fel se tüntették, hogy az ő egyik regénye adta a sorozat alapötletét.

2022. nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!