Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az a hangoskönyv? Mivel...

Mi az a hangoskönyv? Mivel lehet lejátszani? Képek vannak hozzá vagy csak szöveg?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felolvasnak egy adott regényt. Nincs kép, csak felolvasás, mivel pont az a lényege, hogy hallgatod és a legtöbb ember mást csinál közben, például vezet, így nem tudna még képeket is nézegetni. Lejátszása a formátumától függ, pl. az mp3-at kb. bármi lejátsza, de biztos van olyan, amihez dedikált lejátszó program kell.
2020. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Például ez az:

https://www.youtube.com/watch?v=xrB3QYTxJ54


Ahogy az első írja, egyszerűen egy fájlokban rögzített felolvasott szöveg. Eleinte a vakok számára kezdték önkéntesek felolvasni a könyveket, de ma már egyre népszerűbb sokak körében, gyakran színészek (a belinkelt könyvnél pl. Scherer Péter) olvassák fel a szövegeket. Ha ténylegesen a felolvasást hallgatod, akkor az agyad közben ugyanazokat a műveleteket végzi el, mint rendes olvasás közben, tehát nem ér kevesebbet, ugyanúgy megérted, értelmezheted a művet.

2020. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak hasznos.


-idősek akik már nem látnak jól


-gyerekek akik nem tudnak még olvasni, instant esti mese ha épp a szülő nem ér rá akkor is


-diszlexiások akik nem tudnak sokat koncentrálni rá


-nyelvtanulás céljából idegen nyelvű hangoskönyv segít megtanulni a helyes kiejtést


-ha pl utazol munkába, főzés, sportolás, vezetés közben hallgatni és összekötni a kellemeset a hasznossal


-vakoknak és gyengén látóknak

2020. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy (vagy több) színész szóról szóra felolvassa a könyvet. Rövidítések, zenei aláfestés stb. nélkül.


Manapság a hangoskönyveket CD-n vagy digitális formátumban (pl. MP3) terjesztik. Régebb szalagos kazettán voltak.

2020. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szóról szóra. Amin azt írja, hogy "unabridged" (rövidítetlen), az valóban a teljes könyv; de dögöknek készülnek lerövíditett, átdolgozott változatok is (abridged).
2020. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Simán valaki szépen artikuláltan felolvas egy könyvet. YouTube-on pl a Harry Pottertől elkezdve a kötelező háziolvasmányokig minden van...

A legtöbb felhasználási módják fennt leírták, de nekem pl az egyik régi osztálytársam simán csak lusta volt olvasni, így megkereste YouTube-on a háziolvasmány hangoskönyvét, 1.5-ös gyorsaságra tette, s hallgatta. (Ha meg nem volt hangoskönyv, a Google fordítóval felolvastatta. :D )


Én amúgy nem szeretem a hangoskönyveket. 5 perc után már nem tudom, hogy mit mondtak benne... A hang egyszerűen átmegy háttérzajba.

2020. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hangoskönyv nem egy szigorúan rögzített tartalmú fogalom. Semmi akadálya, hogy egy hangoskönyvre jól átdolgozott könyvnél akár ábrákat is elmeséljenek, elmondva jobban befogadható formára írják át, mint eredetileg a könyv változatba csak beszúrtak egy képet.


Találkoztam már olyan hangoskönyvekkel, amiknél egyszerű linkeket mondtak be, hogy az xy.com/132 címen találod a képet, ami ehhez a fejezethez tartozik. Olyan hangoskönyvvel is találkoztam, amiben többször elmondják ugyanazt a címet, ahonnan az összes illusztrációt együtt el tudod érni és így megnézheted, ha tudod/akarod, hogy milyen ábra tartozik az adott témához. De nyilván hangoskönyvként inkább azok a könyvek működnek, amik kevésbé igényelnek vizuális kiegészítést. Se matek, fizika, kémia könyv a képletek miatt, se fotóalbum, térkép, vagy anatómiai atlasz számára nem ideális a formátum.


Technikailag sok féle lehet. Eleinte még kazettákon árulták, aztán jöttek a CD, DVD lemezek, majd az MP3 és újabb formátumok.


Ma már általában inkább alkalmazásokban kezeli a többség, így fájl szinten a technikai részletek és formátumok elvesznek. Van egy hangoskönyv alkalmazásod, mint mondjuk az Audible, megveszel rá egy könyvet, vagy letöltesz egy ingyen elérhetőt és rajta van a könyv, meghallgatod.


Találkoztam már app store-ban is olyan alkalmazással, ami egy hangoskönyv volt. A könyv címe alapján megtalálod, letöltöd, felolvassa neked a könyvet, tudsz benne jegyzetelni, fejezetek közt ugrálni. Viszont így minden könyv külön alkalmazás. Gyűjtő appokkal egyszerűbb a hangoskönyv alkalmazást megnyitni és abban kezelni az összes hangoskönyvet együtt.


Vannak, akik YouTube-on vagy podcastben olvasnak fel könyvet. Ugyanúgy, ahogy olyanok is voltak/vannak, akik blogon, vagy weboldalon teszik közzé az írásaikat.

2023. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!