Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol tanuláshoz keresek...

Angol tanuláshoz keresek könyvet. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Alapfokon vagyok angolbol. Duolingót használok ès magamtól is szoktam szavakat tanulni, illetve az ètettsègi miatt 3èvig mèg angolt tanulok.

Nagyon szeretnèk egy közèpfokú nyelvizsgát letenni mert külföldön szeretnèk majd dolgozni.


A kiejtèsem nagyon rossz. Olvastam hogy az segít ha angol sorozatokat nèzek magyar felirattal illetve ha valami kis könnyebb angol könyvet olvasgatok, jobban megszokom a nyelvet.

Olyan könyvet keresek ami segít a tanulásba vagy amit csak úgy olvasgathatok.



2020. szept. 18. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nézd inkább angol felirattal a filmeket,ha úgy nehéz akkor nézz olyan filmet amit már többször láttál.


Szerintem ifjúsági könyveket olvass aminek egyszerűbb a nyelvezete.

(pl. The diary of a wimpy kid)

2020. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Kiejtéseden nem biztos, hogy segít a filmnézés! Mert ha pont egy cockney, vagy dorset, vagy essex nyelvjárást hallgatsz sokat, akkor az bizony elvisz egy irányba, és nem éppen az "irodalmi" angol kiejtésed lesz. Később, amikor tudsz majd angolul, élvezni fogod, hogy kihallod a dialektusokat, az "ízes" angol beszédet, de tanulni nagyon oda kell figyelni, hogy ne éppen valamelyik dialektust tanuld meg kiejteni, ugyanez igaz az amerikai angolra is, ha figyelsz, egy idő után meg tudod különböztetni egy bronxi és egy texasi angolját, vagy éppen egy baltimore-i nyelvjárást.
2020. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ebbe nézz bele és megérted, miről beszélek: https://www.youtube.com/watch?v=s11qjmvTdJ8
2020. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rövidített angol nyelvű kötetetek, ezek különböző szinteknek megfelelően egyszerűsítik az adott olvasmányokat, sokszor egynyelvű szómagyarázat és néhány szövegértelmezést segítő feladat vagy akár CD-melléklet is tartozik a kötethez.

Például az Oxford Bookworms köteteit ajánlom, eleinte a 2-es 3-as szintű könyveket, majd ahogy belejössz, lehet nehezebb szintekkel is próbálkozni, azután pedig "rendes" könyvekkel (pl. Stephen King elég egyszerű nyelvezetű) vagy mesekönyvekkel, Game Book / Choose Your Own Adventure típusú könyvekkel.


Kezdő/középhaladó nyelvtanulóként az Oxford Bookworms 2-es szintű Draculáját forgattam, hasznos volt:

[link]


A kiejtéseden segíthet, hogy ha van, akivel együtt angolozz, mondjuk felváltva olvassátok egymásnak a könyvet, amit épp olvastok.


Ha pedig sorozatot nézel, időnként leállíthatod a lejátszást, és elismételhetsz egy-egy mondatot, ami tetszett neked, ügyelve a hanglejtésre, kiejtésre, egyebekre.

Ez amúgy az ismétlési technika, a YouTube-on sok videót találsz, amely erre épül, mondatok visszamondásával gyakorolhatod a kiejtést. Pl. ezen a csatornán:

( http://www.youtube.com/user/EnglishCoachChad)


Angoltanulás szempontjából a YT kimeríthetetlen, nyelvtanból ezt a csatornát szeretem nagyon:

https://www.youtube.com/c/engvidRonnie/featured


A BBC nyelvtanulást segítő weboldala (BBC Learning English) szintén nagyon hasznos. [link]

A "Courses" menüpontban választhatsz szintet. Neked az A1-B2 szinteket ajánlom, a B2 a középszint, amit el szeretnél érni.

2020. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Solutions, English File, Headway.

Vedd végig valamelyik sorozatot ezek közül mindenestul (legalább azt, amit a suliban használtok 😜), hogy ne csak értsd a nyelvet hanem beszélni meg írni is megtanulj.

2020. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos kommentet

Mindenkinek ment a zöld kéz :)

2020. szept. 22. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!