Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hová küldjem el a kész könyvem?

Hová küldjem el a kész könyvem?

Figyelt kérdés
Milyen kiadóhoz érdemes? Még nincs teljesen kész, de szerintetek akár fejezeteket küldhetek valahová? Hátha valaki érdemesnek találná... Mielőtt valaki megkérdezi: Nem, nem küldöm el ide senkinek privátban.

2020. szept. 22. 10:35
A kérdező szavazást indított:
Küldhetsz akár egy fejezetet is
Akkor küldd el ha már kész van
20 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
66%
Előbb kérdezz meg róla publikáló szakmabeli írókat. Ismeretlen szerző könyvét anélkül a kiadókban meg sem nyitják, kell ajánlás. Minden magyar ember titokban író, nincs ember, aki a végtelenül sok amatőr kéziratot elolvassa.
2020. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
De mégis hogyan kérdezzem meg? Ugyanúgy tudnám megkérdezni publikáló írókat, mint kiadókat. Nincs író ismerősöm, akkor nem lehet belőlem az? És most csak küldjem el random íróknak? Nem vágom
2020. szept. 22. 10:44
 3/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem íróra vall a stílusod. Nem tudod pl. megkülönböztetni az alanyi ragozást a tárgyastól. Aki még egy hozzászólást sem tud megfogalmazni, ott baj van.
2020. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez azt is jó lenne tudni, hogy milyen műfajú a regényed, és ahhoz illeszkedő profilú kiadót kereshetnél.

Ha kész van a teljes könyv. Addig nincs értelme külön fejezeteket küldeni.


Általánosan, műfajtló függetlenül ezeket tudom ajánlani egy kezdőnek (bocsi, de az el nem készült regény meglévő fejezeteinek beadásával kapcsolatos elképzelés erre vall):

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Magánkiadásban egyébként ki tudod adni ezzel foglalkozó kiadóknál. Kifizeted a kiadás költségeit, és kinyomtatják.
2020. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem nyelvtan tanár szeretnék lenni, hanem történeteket írok, izgalmas fordulatokkal. Bárhol szignózom, hogy a helyesírásom nem tökéletes, de a saját világaimat szenvedélyesen szeretem megalkotni. Különben nem tudtam, hogy van elvárt "írói stílus" akkor majd mindjárt ráguglizok az milyen, hogy kell elképzelni
2020. szept. 22. 11:00
 7/33 anonim ***** válasza:
52%
Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul. Szerinted normális az az asztalos, aki szép asztalokat készít, csak mind billeg meg eldől? Ugyanilyen az, aki nem fogja fel, hogy az írás alapja a jó helyesírás és fogalmazási készség. Nálad mindkettő hiányzik.
2020. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
2020. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nálad pedig a szövegértés hiányzik...nem kérdeztem, hogy szerinted milyen író lennék, az sem érdekel ha te személy szerint soha nem olvasod el a történetem. Annyit kérdeztem, hogy hova érdemes küldeni, hogyan, illetve egyáltalán érdemes-e. Abszolút nem akarok megtanulni arabusul, de még csak az asztalok sem érdekelnek. (a könyvek "billegésének" az okát te a helyesírásban látod, én pedig abban, ha elalszom rajta az éjjeli kislámpám mellett)
2020. szept. 22. 11:18
 10/33 anonim ***** válasza:
20%
Ezzel az írásképpel sehova.
2020. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!