Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E könyv készítés?

E könyv készítés?

Figyelt kérdés

Kell E könyv készítéséhez külön program? Vagy elég a pdf készítő?

A pdf készítővel készűlt irományomat is el tudom küldeni valahova vagy csak feltenni valahova?

Van olyan e könyv készítő program vagy pdf készítő program ami kijavítja a helyesírási problémákat?


Nekem angol pdf k-m van és vízjelet szúr be. A vízjelet el tudom tüntetni,de kicsit macerásabb.Az nem javít.

De van Wordpad is, de nem tom h az javít-e helyesírási hibákat.

Próbálok figyelni a helyesírásra. De bevallom őszintén keveset olvastam mostanság, ha mégis olvastam akkor az régi könyv volt és másmilyen a helyesírási szabály stb. vagy túl modern könyvet olvastam amelyek tele vannak helyesírási hibákkal. Neten is olvastam, de legújjabb könyvek is tele vannak hibákkal és ezt komolyan írom. Utánna néztem egy új helyesírási kézikönyvben amiket találtam.

Van h nagyon figyelek s vagy 10-szer elolvasok valamit. De kicsit később pl.: egy -két hét vagy hónap múlva ha újra olvasom, akkor találok hibákat. pl.: egybeírom a dolgokat. pl.: avitrinbe vitte további felhasználásra, azta pöttyösüveg ecetes paprikát.

Egyéb helyesírási hibák. Gondolom most is akadtak benne.

Ha kézzel írok akkor nincs ennyi. Csak ha géppel. Kézzel max olyanokat mint pl.: eggyütt, eggyszerre, ennyves, kötszer a kétszer helyett.


Köszi.



#E-könyv #e könyv program #pdf készítő
2020. szept. 28. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A LibreOffice Writer támogatja a helyesírás ellenőrzést (ha nem működik, lehet, hogy külön modulként le kell tölteni hozzá, de elvileg benne van). Nyelvhelyességi modult is le lehet hozzá tölteni.

E-book-ra a Calibre programmal lehet könyveket konvertálni, a LibreOffice által mentett ODT formátumot is át tudja alakítani AZW3 vagy EPUB formátumba, ami (szerintem) jobb e-bookra, mint a PDF. De PDF-re is tud konvertálni, ill. a LibreOffice is tud más formátumokba menteni.

Mindkét szoftver ingyenes, nyílt forráskódú.

2020. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszi.

már el is felejtettem a Calibre-t és az EPUB formátumot. Régebben volt a gépemen is és a mobilomban is, csak azt az apám töltötte fel és azért idegesített. Libre Office-t most töltöttem le, de ez nem Writer.

Keressem meg a Libre Office Writtert?

vagy ezek egy s ugyanazok?

most telepítem csak, még ki se próbáltam.

2020. szept. 28. 16:36
 3/8 A kérdező kommentje:
van helyesírás ellenőrzője. ki is próbáltam és mutata a javítást.
2020. szept. 28. 16:47
 4/8 A kérdező kommentje:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHH....VÉGRE!!!! NEM VÍZJELES. El sem hiszem. Hogyhogy ezt korábban nem találtam? Ezer meg ezeregy HÁLA és KÖSZÖNET!!!!!!!

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 :D XD

2020. szept. 28. 16:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak néhány apró észrevétel.

Ha komolyan akarsz foglalkozni az írással, javaslom, hogy olvass sokat! Kreatívan, használj bátran jelzőket, írj feszes, rövid mondatokat, írj túl - ezáltal látni fogod, hogy mikor melyik lesz jó.


Figyelj a helyesírásra, a központozásra, stilisztikára! Engem valamiért nagyon idegesítenek a mondatközi írásjelek hiánya, vagy helytelen használata. Valószínűleg azért, mert amikor belelendülök az írásba, én is tévesztek.


A "tom", "h", "vok" stb... Ezektől frászt kapok!


Legyen dinamikája a szövegnek! A pörgős részek ne legyenek túlírtak! Elolvasva túl sok lesz a "volt" (ha múltidőben írsz), próbáld átírni, hogy kevesebb legyen.


NE hagyatkozz csak a szövegszerkesztők helyesírásellenőrzőjére! Segít, de egyáltalán nem megbízható!


(Egyébként nem feltétlenül hibásak azok a szavak-mondatok, amelyeket a legjobb könyvekben találtál... Számos eset van, amikor a kontextus adja meg, hogy egybe, vagy külön írjuk a két szót, mert mindkét változat helyes, csak épp mást jelent).

2020. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! :)

A LibreOffice egy hat programból álló irodai csomag, aminek egyike a Writer, ugyanúgy, ahogy a Word A Microsoft Office része. Az Excel megfelelője a Calc, a PowerPoint-é az Impress. De gondolom, azóta már te is megtaláltad.

2020. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

volt h aondat kőzepette nem volt névelő, azaz a.

pl. Le kell metszeni ágat.


olvasok most olyan könyvet h hogyan kell könyvet írni. de veszwk is ilyen könyvet. meg nyelvtan könyveket s helyesírási szótárt stb.


én is útálom a helyesírási hibákat s hibáimat. nyelvtani dolgok is zavarnak.

nekünk sokkal késôbb tanítottál az alny s állítmányos dolgikat stb. mindíg attól félek h rosszúl fogalmazom amiket ïrok. suliban dícsértek a fogalmazásomért, nyelvtanomért. de ez olyan mint az X faktorban pl: az énektanárom s barátaim azt mobdták h kíválóan énekelek s gyönyörű a hangom.


holott egy utcán elütött macska nyikorgása fenségesebb muzsika, mint az ő éneke.


jobb újra tanúlni s új dolgokat megtanúlni.

hát sajnos nincs nagyon olyan könyv, regény amit szívesen olvasnék.


fantasyt kezdtem olvasni, de annyira régiesen írnak benne, meg a sztoriban is régi az idő - középkori.


a Harry Potter pont azért lett népszerű, mert modern s jelen korban játszódik. de útálom h az iskola s a mágiás dolgok csakazért is középkoriak...


ha midernebb a fantasy akkor meg mindïg galaxisos, űrhajózós, földönkívülis.


ezeket útálom.

midernizáltabbat s nem lezsibbasztó környezetet s sztorit próbálok kiadni majd.

2020. szept. 28. 23:03
 8/8 A kérdező kommentje:
mobillal vagyok. kár h bem találok vékony mobilos tollat.
2020. szept. 28. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!