Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismer tek ilyen könyvet?...

Legyenszépnapod! kérdése:

Ismer tek ilyen könyvet? (tiniknek szól, de nincs benne romantika)

Figyelt kérdés

(azért írtam külön a kérdés első szavát, mert másképp nem engedte a gyakori)


Olyan könyvet keresek, ami kamaszokról szól, de nincs benne szerelem, vagy legalább is nagyon a háttérbe szorul a fő történetszálhoz képest, és fiú karakterekből nincs benne túl sok, inkább lányok szerepelnek benne, nem fantasy műfajban íródott, tehát a való világban játszódik, és nem tizenkét éveseknek szóló könnyed történet, hanem valami komolyabb, idősebbeknek.


Ha valaki olvasta az Abigél című könyvet Szabó Magdától, valami ahhoz hasonló nagyon jó lenne, csak azt már olvastam.


Előre is köszi : )



2020. okt. 8. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tom Sawyer kalandjai stb.
2020. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom kedves figyelmedbe a japán light novel-eket. Ezek elbeszélések, rengeteg műfajban és korosztálynak íródtak. Keresd a "shounen" kategóriát, ha tini fiús érdekel; "shoujo" megjelölésűt, ha tini lányosat keresel, bár utóbbiak majdnem mindig romantikusak (és olykor fantasy jellegűek is), tehát marad a shounen számodra ezek közül.


Az alábbi oldalon ha regizel, akkor találsz (nem sok, néhány) shounen light novel-t, pl a

No. 6.

címűt, amely egy izgalmas, fantasy disztópia.


animeaddicts.hu

2020. okt. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A régi pöttyös könyvek között vannak ilyenek, ha így rákeresel, dob ki majd egy csomó találatot. Szintén Szabó Magdától ott az Álarcosbál, én azt is legalább annyira szerettem, mint az Abigélt.
2020. okt. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Eoin Colfer : Artemis Fowl könyvei,5 rész jelent meg eddig magyarul,8 angolul.Mozi film is friss
2020. okt. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dékány András hajós regényei.
2020. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem leszek számodra unalmas, eszembe jutott még egy, szintén csupán mellékszálként romantikus, máskülönben iskolás-kamaszos (iskola megmentéséről szóló humoros dráma) japán light novel, amit egykor olvastam is (ez is jó egyébiránt anime sorozat változatban):


Sakurasou No Pet Na Kanojo (The Pet Girl of Sakurasou)


Jellegzetessége a műnek továbbá az egyik főszereplő, aki egy magasan funkcionáló autista festőművész lány.


Ez is megtalálható magyar fordításban (fansub) az

animeaddicts.hu -n (regizést követően olvasható).

2020. okt. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Markus Zusak: A könyvtolvaj

Karen Thompson Walker: Csodák kora

Sara Barnard: Törékeny barátság

Swati Avasthi: Ököl/Jog

Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

2020. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

+1: Monica Hesse: A kék kabátos lány

Kb akkor játszódik, mint az Abigél, csak Hollandiában.

2020. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salilala ***** válasza:
100%
Az Álarcosbál-t Szabó Magdától én is nagyon ajánlom.
2020. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sarah Dessen - Egy felejthetetlen év

Laurie Halse Anderson - Jégviráglányok, Hadd mondjam el (ezek elég komolyak és depresszívek, de én imádtam őket)

2020. okt. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!