Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha egy csomó könyvet azzal...

Ha egy csomó könyvet azzal adnak el, hogy tiniknek való vagy fiatal felnőtteknek, akkor vannak e olyanok amik kifejezetten idősebbeknek valók?

Figyelt kérdés
2020. okt. 11. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, ez az ajánlás nem teljesen korcsoportra van, hanem inkább az adott korcsoport nagyobbik részére.

Én pl a tinilányos könyveket zsigerből gyűlöltem...


De szerintem Lovecraft-ot lehetne idősebbeknek szántnak venni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10410926..

2020. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
A "tiniknek, fiatal felnőtteknek" valójában nem a korra ajánlás, hanem az iq-ra. Azt durva lenne ráírni, hogy "vigyázat, csak 100 iq alatt élvezhető".
2020. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Én is sajnálkozva látom, hogy az utóbbi időben mennyire elfiatalfelnőttesedett az irodalom. Bemész egy könyvesboltba, szinte nem is lehet találni értékes könyvet. A fantasyt Cassandra Clare és JK Rowling képviseli, a scifit Suzanne Collins vagy Veronica Roth... nem tudsz mondani egy manapság alkotó Tolkien, Philip K Dick, Ursula K Le Guin, Arthur C Clarke, Bradbury kaliberű írót. Szerintem az ezelőtt 30-50-100 évvel kiadott könyvek között keresgélj.
2020. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, de, tudsz mondani, csak a nem igazán specializálódott, minél nagyobb pénzkeresetre beállt magyar könyvesboltokhoz nyilván nem azok jutnak el, főleg nem a kiemelt helyekre. Ha csak onnan keresel olvasnivalót, akkor nem jársz jól.
2020. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

3: Szerintem ez butaság. Főleg, mert pl. egy Libriben is külön van szedve az ifjúsági a fantasytól, és ha jól emlékszem, nem nagyon találod meg Cassandra Clare-t a fantasynál. Kortárs írók között is van rengeteg jó író, azt mondani, hogy nincs, inkább a tájékozottság és nyitottság hiányára utal. Nem "fiatalfelnőttesedett el" az irodalom, régen is rengeteg ponyva, könnyed olvasmány volt, csak ezek nem maradtak fenn a köztudatban, de ez nem azt jelenti, hogy akkor nem voltak értékesek vagy hogy a mostani YA, szórakoztató irodalom nem az. Már önmagában az is érték, hogy néhány órára szórakoztat - ez a lényege.

Én nagyon válogatós vagyok, mégis rengeteg értékes könyvet találok mindenféle zsánerben.


A kérdésre válaszolva: én úgy gondolom, hogy ha egy könyv igazán maradandó, sokat mondó, akkor azt minden korosztály tudja olvasni és értékelni. Legyen az mesekönyv vagy komolyabb mű (persze kell ehhez a megfelelő érettség, szóval talán ez kicsit sarkítottnak tűnik, de nézzétek el).

Egyébként szerintem nincs. Talán ami idősebbekről szól, de én ezt így nem szűkíteném. Pl. nagyon sok idős hölgy olvas fiatalokról szóló erotikus regényt. :)

2020. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

3. Brandon Sanderson, Steven Erikson, Robin Hobb, Peter F. Hamilton, George R. R. Martin, Adrian Tchaikovsky, N. K. Jemisin, stb.

Vannak ma is azért elegen, sőt, valószínűleg sokkal több van.

2020. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Persze, a kiadók honlapján feltüntetik, hogy inkábbaz idősebb korosztálynak ajánlják ezt a könyvet, de a jobb könyvek tényleg azok, amit gyerektől az idősug bárki szívesen elolvas.

Én pont tavasszal jutottam ilyen könyvhöz.

2020. okt. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amire nincs ráírva, hogy ifjúsági, fiatal felnőtt, az kb. mind felnőtteknek szóló. A könyvesboltokban is általában el vannak szeparálva a YA irodalomtól.
2020. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom azért is van ennyi fiatalabbaknak szóló, vagy ajánlott mű, hogy rávegyék őket az olvasásra.

Azért is lehetnek a művek hasonlóak, hogy ezt a törekvést elősegítsék. Ha megnézitek a kérdéseket is sok olyan van, hogy tudtok-e hasonló könyvet mint ez és az. Egy megtetszik valakinek, ajánlja, és hasonló könyveket keres.

Lehet nem ezek lesznek lesznek 100 év múlva az irodalom kiemelkedő írásainak központjában, de sok érdekes és élvezetes perceket, órákat okoznak az embereknek, és megszerettetik az olvasást a fiatalabbakkal is.

2020. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, én nem vagyok abban biztos, hogy igazad van. Ezek a nagy kiadó cégek nem egy jótékonysági szervezet. Nekik a profit a legfontosabb, tehát a legkönnyebben fogyasztható dolgokat nyomatják.


Vagy szerinted a többi, a fiatalokra kihegyezett iparág is csak segíteni akar? A divatipar nem arról szól, hogy a kamaszoknak jó legyen és milyen jól ki tudják fejezni magukat. Ugyan úgy, ahogy ezek a gyártott fiúbandák sem a zene szeretetének a terjesztését tartják szem elött.

2020. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!