Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most akkor a Harry Potter...

Kovács Pál kérdése:

Most akkor a Harry Potter utolsó könyvében miért is teszi tönkre Harry pálcája Voldemort kölcsönbe kapott pálcáját?

Figyelt kérdés

Ugye kapunk rá választ az utolsó előtti fejezetben (ha nem számítjuk a 17 évvel később-fejezetet), amikor Dumbledore megjelenik neki a félholt állapotában. És akkor elmagyaráz valami nagyon bonyolult dolgot kettejük között, hogy ugye Harry is egy horcrux, és hogy Voldemortban is benne él Harry anyjának mágikus védelme (mivel felhasználta a vérét), meg a pálcáik ikermaggal rendelkeznek, amik kicseréltek egymásból dolgokat... Meg még a Bodzapálca is bekerül a szövegbe (az már később a párbajnál), és hogy az, ha minden igaz, Harryé, de akkor ez is közrejátszik, hogy Voldemort nem tudja Harryt megölni? Zavaros nekem egy kicsit, nem tudom senkinek elmagyarázni, aki eddig tőlem kérdezte.

Még egy idevágó kérdés: a félholtas fejezet végén (amikor újra találkozik Dumbledorral) Van egy párbeszéd, amit nem értek:

" - Ha Pitont jelölte ki arra, hogy megölje önt, akkor a Pálcák Urát is neki szánta, nem?

- Elismerem, igen - bólintott Dumbledore -, de ezen a ponton hiba csúszott a számításba.

- Hát igen - hagyta rá Harry. - Ez rosszul sült el."

Mi volt az a hiba? Talán hogy Malfoy a pálca jogos gazdája?

És még egy utolsó idevágó kérdés: a Pálcák Urát akkor nem gyilkolással lehet megszerezni? Mert Malfoy nem ölte meg Dumbledore-t, ahogy Harry sem Malfoyt, de végül mégis ő lett a Bodzapálca ura. Nem hangzott el korábban, hogy a Halálvessző csak gyilkolással örökíthető?


2010. aug. 9. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ a pálca ami a Voldemortnál van az nem is az övé... Vagyis a pálca nem fogadja el őt a gazdájának... Nem tudom jól leírni, de remélem érted.


Dumbledore Pitonnak szánta a pálcáját. Ezért kérte meg őt, hogy ölje meg Malfoy helyett. A hiba az volt, hogy Malfoy lefegyverezte Dumbledore-t, így az övé lett. Utána Harry is legyőzte Malfoyt, ezért Hattyé lett.


Nem gyilkolással lehet megszerezni a Bodzapálcát, hanem akkor ha legyőzöd az előző tulajdonosát. Ez a legtöbb esetben tényleg gyilkosság, de ebben az esetben elég volt, hogy Malfoy lefegyverezte D.-t.

2010. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Voldemortnál nem működött Lucius pálcája mert nem fogadta el Voldemort-ot gazdájaként. Nem csak a bodzapálca esetében van így.Az összes pálcára igaz,hogy ha legyőzi valaki a pálca birtokosát,akkor a pálca áttér hozzá.

Harry pálcája felismerte Voldemort-ot ezért védekezett.


A Halálvessző nem csak gyilkossággal örökölhető,csak korábban a becsvágy miatt megölték az előző tulajdonost,mert úgy gondolták hogy csak így nyerhető el a pálca. De megtudtuk a könyvből hogy elég lefegyverezni is a pálca gazdáját,így lett előbb Draco-é aztán Harry-é.


És igen,a hiba az volt,hogy nem Piton győzte le Dumbledore-t.De szerintem ha Piton veszi el a pálcát akkor mikor megöli Dumbledore-t akkor sem lett volna az övé a Pálcák Ura,mert csak azért ölte meg Dumbledore-t mert megkérte rá.

2010. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kösz srácok, de a fő kérdésemet még mindig nem válaszoltátok meg: Harry pálcája magától lőtt ki egy átkot, amire soha nem volt még példa. Voldemort sem értette mi történt, és Dumbledornak is csak feltételezései voltak, de azokat meg nem értettem pontosan.
2010. aug. 9. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én erre egyszer rájöttem, de már nem emléxem :) De am nem kell mindennek tudni az okát :) Hiszen mindig maradnak olyan dolgok amiket sosem tudunk meg :)
2010. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert a pálca tudta, hogy Voldemort barát (társ) és halálos ellenség is egyben. Illetve dehogy a pálca! Fawkes tolla, amely Tom Denem és Harry Potter pálcájának a magja.
2010. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ha van másik kérdésed, küldj nyugodtan PÜ-t, elég sok HP-s elméletem van
2010. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igazából az egész onnan indul, hogy a pálca megszerzéséhez nem kell megölni a tulajdonost... hiszen anno Dumbledore is így szerezte. Így tehát Malfoy a jogos tulajdonos, de mindeggyikük tudta nélkül Harry késöbb lefegyverezte Malfoy-t. Az már csak egy tekeredés, hogy Dumbledore lefegyverezéséről(Malfoy) Voldemort nem tudott, ezért azt hitte Piton volt a tulajdonos. Őt viszont kivégezte.(hiába) Ugyanis ezzel, hogy a pálcának így Malfoy lefegyverezése után Harry lett a tulajdonosa, a pálca semmiképpen nem engedhette meg, hogy végezzenek gazdájával. Ez lett Voldemort veszte.

Az utolsó elötti kérdéseidre a válasz igaz, hiszen Dumbledore előre tudta, hogy meg fog halni, sőt az utolsó pillanatban kérte is Pitont, hogy ölje meg. Az életét Pitonra bízta volna mióta Piton tanár lett.

Utolsó kérdésedre pedig a válasz nem, soha nem hangzott el, ölni kell a pálca megszerzéséért, ahogy a pálcának se kell lenni a tulajdonosánál, hogy az elveszítse e tárgyat.

2010. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előttem szolónak teljesen igaza van
2011. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert Voldemort rosszul ismerte ezeket a dolgokat. Okos volt, de hülye is egyben (hülye = nem gondolkodott)
2012. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!