Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki ismeri igazán a Lovecraft-u...

Ki ismeri igazán a Lovecraft-univerzumot?

Figyelt kérdés
Most ismerkedem a műveivel, eddig 3 novelláját olvastam: Cthulhu hívása, Árnyék Innsmouth fölött, A dolog a küszöbön. Lenne pár kérdésem a műveiről, valaki tudna segíteni?

2020. okt. 29. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. :)


Az álomvilág történeteknél nem vagyok topon, de a többit elég jól ismerem. Mik a kérdéseid?

2020. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Illetve egy kérdés:


Ha majd megírod a kérdéseid, akkor azokra válaszolhatok spoileresen, vagy csak utalgassak azokra amiket nem olvastál?


Pl:

Megírom A-tól Z-ig, hogy mi merre hány méter.

Vagy csak azt írom meg, hogy melyik novellában van az az infó/utalás, vagy hogy mire kell figyelni.

2020. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat olvastam tőle.
2020. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne csak privátban legyen meg:


"Cthulhu most a Nagy Öregek közé tartozik?"


Igen, Cthulhu a Nagy Öregek (Great Old Ones) közé tartozik. Ő a legerősebb Nagy Öreg.


______________


"Mi a különbség a Külső Istenek, az Ősi Istenek és Nagy Öregek között?"


A Külső Istenek (Outer Gods) és az Ősi Istenek (Elder Gods) a legerősebbek és a legkozmikusakkak abban a világban. Majd jönnek a Nagy Öregek, majd "fizikálisabb" fajok/lények. (pl a mélységlakók (Deep Ones)). Bár Nyarlathotephez képest Cthulhu is elég fizikális...


Kicsit úgy képzeld el ezt, mind a görög mitólógia alakjait. Ott is vannak titánok meg olümposzi istenek, amelyek egyszerű halandó számára mind az isten kategóriában vannak, de vannak köztük erőbeli eltérések.


A Nagy Öregek (Great Old Ones) a Külső Istenek (Outer Gods) leszármazottai, míg az Ősi Istenek úgy pluszban vannak ott és többnyire jóindulatúak. Hypnos pl a görög/római mitológiában is az álmok istene.



Külső Isten (Outer God) pl: Azathoth, Yog-Sothoth, Nyarlathotep, Shub-Niggurath.

Ősi Istenek (Elder God) pl: Hypnos, Nodens.

Nagy Öreg (Great Old One) pl: Cthulhu, Nug, Yeb, Rhan-Tegoth, Bokrug, Tsathoggua.


______________


"Illetve akkor jól értem Cthulhu és követői háborúztak valakikkel?"


Igen. Cthulhu és ivadékai az Öregekkel/Vénekkel (Elder Things) háborúztak [Az őrület hegyei]

2020. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyéb kérdés? :)


Amúgy A dolog a küszöbön sztorija biztos rendesen összeállt neked? Csak mert kicsit belegondolva nem Edward Derby a legnagyobb áldozat ott, hanem az igazi Asenath, aki csak 13 éves volt, mikor az öreg Ephraim testet cserélt vele...

2020. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!