Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter barna bőrű?

Harry Potter barna bőrű?

Figyelt kérdés

Harry Pottert a rajzokon mindig kreolbőrűnek ábrázolják. Említik a könyvekbeb is, hogy kreol bőre van, esetleg JK.Rowling mondott erről valamit?

[link]

[link]

[link]

[link]

Szóval a fanartokon mindig ilyen barna bőre van, a könyvben is ilyennek írják le?



2020. nov. 2. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

A könyvben nincs kifejezetten szó bőrszínekről. Hermione-t is több helyen kreol/barna bőrrel ábrázolják, ha minden igaz, Az Elátkozott gyermek-ben célirányosan már így választották a színésznőt (teszem hozzá, hogy nem olvastam a művet).

A fanartokban én személy szerint épp a fantázia gazdagságot szeretem :)

2020. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
96%

Kíváncsiságból beírtam, hogy “Harry Potter fanart” ábrázolják fehér/kreol/színesbőrüként is, szóval ez a “mindig” kicsit hamis.

A könyvekben nem említik a bőrszínét Harrynek, így igazából bármi lehet. Ezek fanartok, ők (a fanok) a könyv elolvasása után így képzelték el Harryt. A filmekben fehérbőrű színész játssza, így nyilvánvaló, hogy az emberek egy része (többsége valószínűleg) így fogadja el, ahogy a rendező elképzelte. Vagyis inkább úgy mondanám így szokták meg, ez lett a szájukba adva. De ettől függetlenül a könyvek alapján mi csak azt tudjuk, hogy szemüveges, vékony testalkatú, zöld szemű, villám alakú sebhellyel és a haja mindig fel van borzolva hátul, gondolom sok ott a forgója:)

Egyébként nekem is mint “fehér ember” él a tudatomban, zöld szemmel, vékony testalkattal inkább képzelem fehérbőrűnek, mint színesnek.

Mondjuk nekem Dean Thomas is fehér, hiába színesbőrű a filmekben. Magyarországon élek, gyerekként olvastam a könyvet -színesbőrűt max tv-ben láttam szerintem akkoriban- szóval miért is lett volna Dean, vagy bárki más színesbőrű?!

Ettől függetlenül egy más környezetben élő embernek Dean, Harry, Hermione stb... simán lehet színes/kreolbőrű.

A Weasleyk mondjuk vörös hajjal illetve szeplőkkel elég nagy eséllyel lesznek fehérek, de ettől lesz olyan jó dolog az olvasás, csak a képzeleted szab határokat.


Szóval röviden: nincs egyértelműen meghatározva Harry bőrszíne, olvasd a könyvet és bízd a saját fantáziádra az ő bőrszínét.

2020. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Sokan azért ugrottak rá a sötét bőrű (az esetek többségében indiai, amúgy) Harryre, mert a könyvek szerint természetes, hollófekete haja van - a fehérekre ez egyáltalán nem jellemző, míg Ázsiai származásúak között pont hogy ez az átlag.
2020. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dililili ***** válasza:
50%
Ha belegondoltok, Rowling is nemrég (talán pár éve) nyilatkozott úgy, hogy lehet, hogy Hermione bőre barna színű volt
2020. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Ezt már többször megtárgyaltuk itt is: Harry fehér, Hermione fehér.
2020. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
#5 Nem ez a lényeg. You must be fun at parties.
2020. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

De, ez a lényeg.


Most már tényleg nagyon dühítő, hogy lassan mindenkiből négert csinálnak, és a kitalált dolgokon túl a valódi történelmet is megpróbálják átírni: az egyiptomiak, a görök, a rómaiak, a britek, a vikingek, Beethoven stb. mindenki néger volt. Hát persze.


Csak azért, mert USA lakosságának 13%-a néger, és nehogy megbántódjanak, hogy nem sikerült semmit sem létrehozniuk az elmúlt évezredekben.

2020. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Istenem! NEM arra gondoltam, hogy fekete, hanem, hogy kreol bőre van. Egy feketének mióta van kreol bőre??? Nem a rasszra gondolok. Nem minden fehér embernek olyan a bőrszíne, mint a kecsketej.

Egyébként én még arra gondoltam, mivel legelőször Drarry fanartokat láttam és ott mindig Draco mellett ábrázolják, hogy lehet azért mert ezzel akarják még inkább kiemelni a kettejük közti különbséget.

Draco szőke Harry Fekete

Draco Mardekáros Harry Griffendéles

Draconak fehér bőre van (ezt leírják) akkor Harrynek legyen barnább.

2020. nov. 2. 19:37
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Sehol nem akarják feketének beállítani, szimplán egy barna bőrű fehér ember. És mégegyszer:nem a származására gondolok, hanem a bőrének az árnyalatára.

2020. nov. 2. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg maradunk annál, hogy Harry egy fehér, átlagos brit fiú, akkor szerintem inkább a "kecsketej" fehér, mint a kreol, mint ahogyan a filmben is, elvégre egy átlagos fehér brit inkább nagyon világos bőrű, mint kreol, nekem ezeken a fanartokon inkább kicsit "spanyolosnak" tűnik a koromfekete hajával meg az extrán napbarnított bőrével.

Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy mindenkinek úgy néz ki, ahogy a könyvek alapján elképzeli, bőrszín tényleg nincs sehol leírva, lehet "kecsketej" fehér kreol, de még rassz sem, szóval lehet ázsiai vagy színes bőrű is.

Az én olvasatomban azért "kecsketej" fehér bőrű, mert nekem ez a fontosabb, hogy egy teljesen hétköznapi, átlagos brit fiúról szól, a te olvasatodban meg ha az a fontosabb, hogy mennyire ellentétes Dracoval külsőleg, belsőleg egyaránt, akkor meg esetleg kreolbőrűnek képzeled el, ezzel is kiemelve ezt az ellentétességet, ennyi, szerintem nem kell ezt túlgondolni :)

2020. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!