Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet vegyek a...

Milyen könyvet vegyek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekli a matematika és az informatika jelenleg is ezt tanulja. Valami olyasmi könyvet keresnék neki ami érdekes, nem túl régi kiadás.

2020. nov. 24. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A matematika világa-sorozatban biztosan van olyan, ami érdekelheti. Tavaly októberben indult a sorozat.

[link]

2020. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha humorérzéke is van, akkor Douglas Adams - Galaxis útikalauz stopposoknak.
2020. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
2020. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
43%
Bjarne Stroutstrup: A C++ programozási nyelv
2020. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy matematikus, Erdős Pál története (én a Libriben nemrég vettem, akciósan, nagyon jó áron)

[link]


Ebben a két könyvben már nagyobb szerepe van az informatikának. A gondolkodás forradalma tipikus példája, amikor okos emberek okosan rendszereznek valamennyit a minket körülvevő világból.


[link]


A Kódjátszma Alan Turing életéről szól. A mesterséges intelligencia történetének és különböző kódoknak nagy szerepe van benne.


[link]


Nagyon ajánlom mind a hármat, nekem mindegyik egész különleges olvasásélményt nyújtott.

2020. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?
2020. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy szeretne ilyen jellegű könyvet olvasni? Engem is kimondottan érdekel a matematika, meg az informatika, főleg a programozás. De ennek ellenére biztos, hogy nem állnék neki elolvasni egy ilyen jellegű könyvet sem. Egyrészt, mert mindkét területen van annyi tudásom amennyi nekem "elég" (= amennyit tudok hasznosítani a gyakorlatban), másrészt mert van olyan hobbim is, amit előrébb sorolok ezeknél, és inkább abba ölöm bele a felesleges szabadidőmet.
2020. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Én is ezért ajánlottam a Galaxis útikalauzt, ami megkíván egy olyan absztrakciós készséget, amid van, ha érdekel a matematika, de egy kifejezetten szórakoztató mű. Vagy akár mondhatnánk társasjátékokat is, amihez nem árt, ha van némi logikai készség, de itt könyvet kérdeznek.

Engem is érdekel a matematika, de a róla szóló könyvek nagyon kevéssé kötnek le.

Sajnos ez egy gyakori hiba az ajándékozásnál, hogy aszerint ajándékozunk, hogy mi érdekli a másikat. De egyrészt kívülállóként erről nem igazán van fogalmunk, pl. mi van, ha az illetőt kizárólag a valószínűségszámítás érdekli...? Kívülről tűnhet ez matematikának, de ha adok egy átfogó tudományos matematikai művet, abból csak nagyon kis rész lesz a valszám. Másrészt általában akiről elterjed, hogy valami érdekli, akkor mindenkitől azzal kapcsolatos dolgokat fog kapni állandóan és ez rövid időn belül rettenetesen unalmassá válik. Sokkal jobb szerintem kockáztatni és olyan dolgokat adni, amit az illető még nem ismer vagy más fronton kapcsolódik érdeklődése tárgyához.

2020. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a galaxis utikalauz ahogy mások is ajánlották már szinte legendás státuszú angol szatíra és általában kedvelik az ilyen beállítottságú emberek. Azon kívül én nem feltétlen gondolkodnék matekban vagy infoban én is programozó vagyok de pont azért olvasok, hogy a humán oldalam mozgassam meg egy kicsit bár a barátod nem tudom milyen .
2021. jan. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!