Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tudok egy mesekönyvet...

Hogy tudok egy mesekönyvet kiadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves tagok 🙂

Elkezdtem írni egy mesét,amit szeretnék majd én illusztrálni is, csak nem tudom hogy egyáltalán eladható lesz e!? Hogy működik ez? Hova kell be küldeni a kész mesét? Melyik kiadót ajánlanátok?

A válaszokat előre is köszönöm 🙂



2020. nov. 25. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress egy kiadót és kéretlenül házzalj be hozzájuk. Vagy jelentkezz egy pályázatra. Vagy esetleg kiadhatod magán kiadásban is, de az sokba fog kerülni
2020. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Daráltass le egy példányt Dúró Dórával, utána versengeni fognak érte a kiadók :D
2020. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Ha van rá 1-2 milliód, keress rá a magánkiadás szóra, és küldd el az ott talált kiadóknak, ők elintézik a pénzedért a technikai részét, de az eladásban, hiába ígérik, nem tudnak segíteni.

Másik variáció, hogy megkeresed a mesekönyvekkel is foglalkozó kiadókat, és mindnek elküldöd a művedet. Valószínűleg egyáltalán nem fogsz választ kapni, mert ajánlás nélkül ez nemigen megy, de azért megpróbálhatod. A nem fizetős kiadás a népszerű íróknál nem probléma, mert az ő könyveiket veszik, de kezdőkkel nemigen foglalkoznak, mert nincs belőlük ismeretlenül haszon. Ha mégis, akkor a könyvet a kiadó megpályáztatja állami támogatásra, amiből a kiadást finanszírozhatják. Kezdő író nem kap pénzt a könyvéért, csak iksz példányt, örüljön, ha kiadják úgy, hogy nem neki kell fizetnie.

2020. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nem fűzök hozzá sok reményt 😔 Lehet hogy illusztrátorként jobban járnék? Köszönöm a válaszokat 🙂
2020. nov. 25. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Illusztrátorként sem fog menni a semmiből. Ott kezdődik, hogy meg fogják kérdezni, milyen képzőművészeti suliba jártál... Ezt a pályát alulról és lassan lehet csak felépíteni, vagy nagyon jó hátszéllel.
2020. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előretolt Helyőrség Íróakadémia, ők indítanak évente ösztöndíjas tanfolyamot, de ahhoz tényleg jónak kell lenni, hogy ide felvegyenek, és egy mese mint életmű kevés lesz hozzá.
2020. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az, de ide már csak jövőre lehet pályázni.

2020. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!