Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismeritek ezt a mesekönyvet?

Ismeritek ezt a mesekönyvet?

Figyelt kérdés

Ma betettem a "Véget nem érő történet" című filmet és valahogy eszembe jutott egy nagyon régi mesekönyv amit gyerekként olvastam (megjegyzem a "történetet" leszámítva semmi köze sincs a két dolognak egymáshoz, csak úgy beugrott). Először a Bárdos Lajos Iskola könyvtárában láttam (Tudom, hogy nem sokat segít, mivel nem midnenki járt oda, de azért gondoltam megemlítem). Ha jól emlékszem a szerző Magyar, de nem tudom hogy pontosan ki.

A történet eléggé klisé, egy rossz magaviseletű fiúgyerekről szól, aki a nagyanyjával lakik (az is lehet hogy az anyjával, de én nagyszülőre emlékszem.) és egyik pillanatról a másikra egy idegen helyen találja magát, (a neve valami Acélhegy vagy Mészkőhegy), összetalálkozik apró tündérrel vagy manóval aki élvezi ha idegesítheti, de megígéri hogy segít neki eljutni egy varázslóhoz, és az út végén a gyerek megtanul jó magaviseletű lenni. Az út közepén egy korabelivel is találkozik, és a vége felé feláldozza az életét a fiúért. Még annyi hogy vagy az elején vagy a végén, de megharcol valamilyen sziklasárkánnyal. Ha valakinek ismerősen cseng, akkor kérem írja meg.

Nem a "Mesék a tejúton túlról" című könyvről beszélek, annál szerintem jóval régebbi.


2018. máj. 19. 18:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!