Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ábel a rengetegben rövid...

Ábel a rengetegben rövid tartalom?

Figyelt kérdés
Múlt héten pénteken juttatta eszünkbe a tanárnő, hogy ezt csütörtökre el kell olvasni. Elkezdtem, de nem tudtam befejezni. Megnéztem a filmet. Valami olyat tudtok mondani, amivel be tudom bizonyítani, hogy elolvastam?

2020. dec. 2. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Olvasd el, nem fogsz csalódni.

2020. dec. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Uuu az nagyon jó könyv! Érdemes elolvasni:)
2020. dec. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Első fejezet


A történet 1920-ban kezdődik, ahol megismerhetjük Szakállas Ábelt és családját. Ábelnek nem volt testvére, szüleivel Csíkcsicsóban lakott. Ábel épp egyedül volt otthon és törökbúzát morzsolt, mikor az apja egy hosszabb távollét után hazatért. Már az első párbeszédükből kiderült, hogy Ábelnek vág az esze, mint a borotva, mert olyan eszes válaszokat ad, hogy nekem meg sem fordultak volna a fejemben. Mikor Ábelt az apja vízért küldi, a fiú talált egy nyulat. Ábel egy kis furfangossággal azt állítotts, hogy a nyulat ő fogta, méghozzá úgy, hogy a madzag már a lábán volt. Az apa viszont túljárt fia eszén, így Ábel erdőpásztor lett a Hargitán. Másnap Ábel és az apja elindultak a Hargitára. Vittek magukkal egy macskát, egy kecskét és két tyúkot. Az erdő szélén levő kis viskóban találtak egy eléhezett, szomorú kutyát. Ábel a Bolha nevet adta neki. Miután berendezkedtek, Ábel apja hazaindult. Ábel fél miután besötétedett, de a pálinka bátorságot ad neki. Reggel megérkezik a szeredai bakigazgató, és ismerteti Ábellel a teendőit. Az igazgató azokat a fákat miket a vihar kidönt, Ábelnek adja. Másnap a bakigazgató Dávid Pali bácsival küldött Ábelnak egy ágyat, egy asztalt és egy széket. Ábel ad Pali bácsinak olvasmányokért cserébe egy szekér fát. Ábel az erdei séta alkalmával talál egy ládikót. A ládikóban bombák voltak, nem messze tőlük meg két puska és további ládikók. A bombákat fák kidöntésére használta, amelyeket majd eladott. A sétája alkalmával talált továbbá két sírt is. Mire visszaért a kunyhóhoz, már vártak rá. Pali bácsi természetesen vitt neki olvasnivalót, Nick Carter füzeteket, Petőfi Sándor verseit és egyéb könyveket, de el is hordta volna az egész erdőt, ha megtehette volna. Ábel ezután olvasással tölti szabadidejét. Ábelt meglátogatta az édesanyja, majd egy szombaton az édesapja is. Járt nála három híres vadász is, akiket a fiú csak azért vezetett, hogy nehogy megtalálják a bombákat. Egyedüli mérge csak Pali bácsi volt, aki mindig új irományokat hozott, hogy fát csaljon ki tőle.



Második fejezet


Így telt az idő. Ábel legnagyobb bánatára egyre hidegebb lett, mert már a Halottak napja is elmúlt. Egy nap megérkezik három barát a Hargitára. Az egyikük megtanította Ábelt a puska használatára. A gvárgyián a Nick Carter füzeteket bevette a kályhába. A barátok nagyobb mennyiségben vásároltak fát, viszont elfelejtettek fizetni. Ábel szépen leírta a fegyver kezelésének pontjait, mielőtt még elfelejtette volna azokat. Az éjszaka szerzetesekkel és ördögökkel álmodott. Márkus, az egyik barát, hoz neki szentekről szóló könyveket. Egy nap egy Fuszulán nevű román akart fát vásárolni nagyobb mennyiségben, de végül kiderült róla hogy csaló. A bankigazgatóval el is kapják, majd az igazgató motorral elviszi. Több ,,vihart'' nem csinált a fiú, majd elszomorodott. Megérkezik hozzá a banki pénztáros és egy csendőr.



Harmadik fejezet


A pénztárostól megtudta, hogy Fuszulán megszökött a legközelebbi erdőben. A csendőr, Surgyélán, Ábel legnagyobb bánatára nem megy el. Elfoglalta a tábori ágyat és megette Ábel ételét. Ábel kecskéje nem akart tejet adni, s a tyúkjait is elvitte a róka. Surgyélán elindult hogy levadássza a rókát, de egy sast lő. A sas azonban mielőtt végleg meghalt, megölte a macskát a házban, és kivájta a kutya egyik szemét. A sast megsütötték és megették. Ábel a sashús miatt egy jó ideig beteg volt. Az egyik éjszaka Ábelnek megint egy érdekes álma volt. Surgyélán, mivel más elemorzsiát nem talált, megsütötte s megette a kecskét. Ábelnek volt otthonról élelme, amit titokban fogyasztott csak el. Mikor Fuszulán ismét felbukkan, Surgyélán ahelyett hogy elkapná, elszökik vele. Ábel egyedül marad, mert Surgyélán még a kutyáját is elkergette.



Negyedik fejezet


Mikor Ábel apja meglátogatja fiát már tél volt. Ábel elmeséli apjának a kalandjait Surgyélánnal. Megtudja, hogy az anyja betegségben meghalt, amitől elsötétedett előtte minden. Az apja már egy jó ideje ott volt vele a Hargitán, amikor megjelenik náluk Fuszulán és Surgyélán. Megpróbálták leitatni őket, de visszafele sült el a dolog. Szerencsére megmenekültek, mert a gazfickók tovább álltak. Elhatározták hogy jelentik a történteket a bankigazgatónak, de a gazembereket mégsem sikerült elkapni. Visszatértek a kis házba és éldegéltek ott egy ideig. Ábel meglátogatja a szerzeteseket. Magával viszi Márkust a Hargitára, hogy a hegyi levegőtől meggyógyuljon a tüdeje. Tavasszal az apa hazatér Csíkcsicsóba. Nem sokkal a távozása után felbukkan Fuszulán és Surgyélán. Márkus a lelkükre beszél, aminek következtében a két csaló önként feladja magát. Márkus meghal tüdőbajban. Ábel nagyon szomorú lesz és elhatározza, hogy új életet kezd. Barátja temetésén meglátja elveszettnek hitt kutyáját, Bolhát. Együtt vágnak neki a világnak. Valamerre városba akart menni, azért hogy megkeressék a testvérét, Káint, aki az Ábeleknek a rosszat okozza.

2020. dec. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy én tiszta szívemből utáltam ezt is, mint a háziolvasmányok 99%-át...


/3-as voltam/

2020. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Kimegy a rengetegbe, felrobbantanak egy fát, kecskeszart ad egy fickónak hogy kenje vele az arcát, megeszik a kecskéjét, meghal a haverja, vége.
2020. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
nem egy hosszú es nehéz olvasmany, 2 nap alatt el lehet olvasni... nekem 1 alatt is megy.
2020. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
bakigazgató = bankigazgató
2020. dec. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
S még valami: a ,,vihar" az az, mikor Ábel a fákat a bombákkal kidöntötte, mert akkor úgy néztek ki, mintha a vihar döntötte volna ki őket, szóval az övéi lettek.
2020. dec. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!