Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szólíts a neveden könyvnek...

A Szólíts a neveden könyvnek hány része van összesen? Mi a vége? Elio és Oliver egy pár lesz a végén? Hány párjuk volt? Lett gyerekük? Szerették azokat az embereket, vagy csak pótlékok voltak? A párkapcsolataikkal kapcsolatban minden érdekel.

Figyelt kérdés

Akinek van kedve, az nyugodtan leírhatja hosszabban is a végét. Esetleg a véleményeteket is, hogy nektek tetszettek e a könyvek és a befejezés.

Most nem tudom megvenni és a neten sincsenek fent ingyen, ezért nagyon örülnék, ha válaszolnátok.



2020. dec. 2. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy folytatása van a könyvnek, tehát 2 része van, de a második rész nemcsak róluk szól. A legnagyobb rész Elio apjáról szól és az ő szerelmi életéről, ami szerintem elég rossz döntés volt az író részéről, engem nem is érdekelt annyira. Aztán van egy rövidke Elio rész, ahol megtudhatjuk, hogy több párja is volt, de senkinek sem tudta teljesen odaadni magát. Oliver ugye megházasodott, de inkább baráti szeretet érzékeltem, mint igazi, szenvedélyes szerelmet. A könyv úgy fejeződik be, hogy miután Elio meglátogatja Oliver-t Amerikában, nem sokkal azután Oliver visszautazik Olaszországba és újra egyesülnek Elioval, de az nem derül ki, hogy lesz-e gyerekük vagy ilyesmi, de úgy érződik, most már együtt maradnak. Szerintem amúgy nem érdemes elolvasni a teljes könyvet emiatt, van 300 oldal és ebből 50 oldal jut ténylegesen a párnak.
2020. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az apja egy fiatalabb nővel? Meghalt az anyja? Akkor sem érzem helyesnek..

Elioék csak a végén szerepelnek? Több másik férfi párja is volt?

Oliver megházasodott és nem lett gyereke? Kár, legalább ennyi jó lehetett volna belőle.

Annak örülök, hogy végül megint összejöttek.

Viszont nem értem mi értelme volt ennek a könyvnek.

Mivel: Már az elején tudták, hogy a másik az igazi, akkor miért hagyta el Oliver? Hogy mindketten szenvedjenek? Hogy a fél életük szomorúságban teljen el, egymást hiányolva? Hogy Elionak legyen csomó más férfi az életében, akikkel gondolom szexelt is.. És mi lett a vége? Hogy újból összejöttek. Szóval felesleges volt az egész szenvedés.

Ekkora kicseszést! -.-"

2020. dec. 5. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Fú, azt nem tudom pontosan, hogy mi történt a házasságukkal, de az biztos, hogy Elio anyja még él a könyv végén...


Úgy emlékszem igen, több párja is volt Elionak, szerintem nők-férfiak egyaránt. Az ő részében a könyvben épp egy idősebb úrral találkozik és gabalyodik össze. Olivernek amúgy van 2 fia.


Szerintem azért lett vége, mert a ‘80-as években találkoztak, amikor még nem volt annyira elfogadott 2 férfi szerelme, főleg nem házastársi szinten, illetve ott volt az AIDS félelem is, akkoriban melegnek lenni egyet jelentett a halállal. Erre rátett még egy lapáttal, hogy Elio csak 17 éves volt, míg Oliver 25-26(?) és nem is egy országban vagy akár kontinensen éltek, tehát több szempontból sem maradhattak együtt.


Amúgy a végén lesz egy amolyan közös gyerekük. Elio apjának született még egy gyereke a fiatal nőtől... viszont Elio apja meghalt, szóval Oliverrel együtt amolyan apafigurák lesznek biztosan...

2020. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na még egy idősebb férfi is, ezt valahol olvastam, hogy egy hatvan körüli.. :D

Örülök, hogy legalább Olivernek lettek gyerekei. Mivel emiatt mindig szomorú vagyok meleg pároknál, hogy nem lehet saját gyerekük.

Értem, hogy nehéz volt abban az időben, de tarthatták volna titokban, úgy legalább boldogok lehettek volna együtt. A betegségektől sem volt okuk félni, mert Elionak Oliver volt az első férfi. A korkülönbségre azt tudom mondani, hogy Elio nagyon okos és érett volt, szerintem ez sem lett volna akadály. Azt sem érzem nagy gondnak, hogy másik országban éltek, mivel Elio alapból sem maradt volna abban a kis városban. Művészlélek, szüksége van a pezsgésre, művészetekre.

Szerintem meg tudták volna oldani, csak Oliver megijedt, szégyellte és nem volt elég bátor.

A melegeknek most is nehéz, de így is próbálkoznak.

2020. dec. 5. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!