Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tapasztaltál már olyat, hogy...

Tapasztaltál már olyat, hogy egy favorit íród egy könyvét első olvasásra hozzá képest gyengének ítéled; viszont ha később másodjára is kiolvasod, nagyon tetszik, és nem is érted, elsőre miért tűnt olyan gyengének?

Figyelt kérdés
Amúgy velem szerintem ez azért van, mert elsőre nem azt kapom, amit elképzeltem, viszont második olvasásra már tudom, mire számítsak, épp ezért nem is csalódok, és pozitívan tudom zárni.
2020. dec. 3. 19:09
A kérdező szavazást indított:
Rengetegszer van ilyen.
Volt már ilyen is.
Semmit se olvasok el 1-nél többször, így nem tudom.
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Persze. Egyrészt az van, amit te is írtál; mást vártam. Ez olyan íróknál jellemző, akik viszonylag széles skálán mozognak a témákban vagy a stílusban. Konkrét példa, az első sorozat alt history/steampunk volt, a második urban fantasy. A harmadik epic fantasy.


Másrészt az éppen aktuális hangulatom is befolyásolja. Ha épp nem olyanok a körülmények, akkor nyilván nehezebb hangulatba jönni.


Aztán ott van az is, hogy ha egy sorozat folyamatosan jön ki, akkor idő kell neki, hogy igazán "magára találjon". Nem mindig az első könyv a legjobb, sőt. Mikor az illető első könyvét olvastad, akkor is kellett idő, hogy megszokd és megszeresd.

2020. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lena7 ***** válasza:
53%

Velem még ilyen nem volt. Ha nem tetszik egy adott könyv, akkor általában nem szoktam végigolvasni (kivéve ha megtetszik az alap ötlet/tőrténet)


Ha végig is szenvedek 1 rossz könyvet, akkor biztos, hogy nem fogom elolvasni még 1x.


Olyan màr viszont volt, hogy egy adott könyvet nem olvastam el, mert nemtetszett (túl fiatal voltam még hozzá) aztán pár év múlva pedig levettem a polcomról, elolvastam és nagyon megtetszett. (Most is lapul még 1-2 ilyen könyv a polcomon, várok velük még pár évet)

2020. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bambi

Ahogy öregszek egyre többet és egyre máskép szól hozzam a mű, kb 30 evesen vettem eszre, azóta 5 évenként elolvasom... gyerekkoromban pedig egyáltalán nem tetszett. 45/f

2020. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!